War Of The Worlds (Dünyalar Savaşı 2005) Yorumları

(36 Yorum)
Ürün detayına git
 • CD
  Mükemmel

  Steven Spielberg, Tom Cruise ve Bilim Kurgu sevenlerin bu fiyata kaçırmaması gereken, bence türünün en iyi filmlerinden biri. Daha önce izleyemediğim bu filmi indirimli fiyatını görünce hemen aldım. Hepsiburadaya hızlı teslimat için ayriyeten teşekkürler.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • FG
  bilim kurgu sevenler

  blim kurgu sevenler için çok iyi bir film ben aldım.dvd koleksiyonuma kattım.tom cruise oyunculuğun hakkını vermiş.fiyatı da çok uygun herkes özellikle bilim kurgu hastası olanlar için tavsiye ederim.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • TS
  Ben aldım arşivime koydum.

  Sonuçta bu filmi kamera önüde ve arkasında çok kaliteli isimler var, senaryoda çok iyi kurgulanmış. Muhakkak izlenmesi gereken bir film.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (0)

 • Bilim kurgu severlere duyurulur

  Filmi yakınlarda izleme fırsatı buldum, yönetmen ve oyunculara söylenecek söz zaten yok, senaryo da oldukça güzel fakat bir kaç sahnesi çok basit. senaryoya genel olarak bakıldığında yıllardır yapılmaya çalışan ögeleri toparlamış görünüyor, hele ki benim gibi bir uzay-bilim kurgu filmleri hayranı için çok iyi. filmin kusurlu yanları olarak insan ilişkilerindeki kopukluk, soğukluk ve bir kaç basit görsel malzeme olarak görüyorum (insanların koyulduğu metal kafesler gibi). bilim kurgu severlere bu sorunları görmezden gelip izlemelerini tavsiye ederim. Burak...

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • ŞS
  umduğum gibi değil

  Doğrusu yönetmen ve oyuncu ismini görünce hemen aldım. Ama umduğum gibi değildi. Filmin konusu itibariyle ben daha hareketli ya da efektleri daha iyi birşeyler umuyordum ama bence sıradandı bu yönetmen ve oyuncuyu düşününce. Ama sonundaki aile kavramı ve yaşamın sadece insanlardan oluşamdığı ve bu dünyanın sahiplerinin yalnız insanlar olmadığı diğer yaşayan varlıkların da rolü olduğunun gösterilmesi gerçekten güzel bir anektod idi...

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (2)

 • ŞS
  tom cruise farkı

  ne zaman steven spielberg ile yom cruise bir araya gelse ortaya süper bir film çıkıyor ayrıca film bir bilimkurgudan ziyade amerikan aile kültürünü sorgulayan ender yapımlardan biri

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • BK
  Mantıklı bir senaryo üzerine kurulmuş başarılı bir film.

  Mantıklı bir senaryo üzerine kurulmuş başarılı bir film. Tom Cruisein oyunculuğunu çok beğendim. Filmde bazı iyimser sahneler var mesela uçak kazası sonrasında kullandıkları arabanın hiç hasarlanmamış olması ve şaşırtıcı şekilde arabanın hep gidecek bir yol bulması gibi. Ama filmde konuyu aktarım ve akıcılık çok başarılı. Arşivde olması gereken bir film.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • BK
  heyecanlı

  bence türünün klasikleri arasında gösterilebilecek bir film, seyrederken son ana kadar heyecan devam ediyor.Heleki uzaylıların dünyaya gelirken çekilmiş görüntüleri muhteşem.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (1)

 • DA
  uzaylıları tutuyorum

  film gerilim anlamında beni etkileyen tek uzaylı filmi (bir de ziyaretçiler diye bir dizi vardı küçükken onu severdim) yön. spielberg yine ustalığını konuşturmuş. ben bu tür istila filmlerinde hep uzaylıları tutarım. biz dünyada ırklar, milletler birbirimizin gözünü oyarken uzaylılara mi kızayım? tripotların sesi bana çok ürkütücü gelmişti. sonra o sesleri bas gitar kullanarak yaptıklarını öğrendim. spielber bu konuda usta zaten jurasic parkta da bazı dinazorların sesini naylon poşet ile yapmışlardı. kitabı biraz durağan olması dahilinde yazıldığı dönem göz önüne alındığında tam bir bilimkurgu klasiğidir. sevenler mutlaka okusun.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • AA
  dünyamıza göz dikmiş uzaylılar

  savaş filmleri bu kadar ürkütmüyor insanı ama olaya bir uzaylı girince insan merak ediyor. nasıl bir şeymiş bu meretler diye. istala filmleri fazla olsa da, ben yine de izlenmeye değer buluyorum. bir de çılgın marslılar çok hoşuma gidiyor.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (1)

 • TO
  fena değil..

  işin içinde steven spielberg ve tom cruise olunca daha fazla beklenti içine giriyorsunuz.. ben yinede beğendim.. en azından izlerken geçirdiğim vakite acımadım.. çok fazla beklentiniz olmadan izlediğinizde keyif alacağınız kurgusu bilindik ama oyuncularla ve efektlerle güzel süslenmiş bir film olmuş..

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (0) Hayır (0)

 • FE
  Doyurucu..

  Aksiyonu, gerilimi ve efektleri yeterince doyurucu.5+1 varsa keyfini alırsınız.Filmi kötü bulanlar sanırım beklentilerini çok yüksek tutmuşlar. Sonuçta öyle filmler var ki izlediğinize bin pişman oluyorsunuz.Bu film öyle değil bence.Sıkıcı olmayan, sürükleyici, heyecan verici bir film. Senaryoya biraz daha özen gösterilmeliydi gerçi ama izlemeye değer diye düşünüyorum..

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • UA
  izlenmeli

  Galiba Tom Cruıse ve yönetmen Steven Spıelberg in azınlık raporu filminden sonra birlikte 2. çalışması.Bence ikiside iyi iş çıkarmış kesinlikle izlenmeli.Arşiv yapanların da raflarında olması gereken bir film.Özellikle double versiyonunu doyurucu ve gayet ucuz bir fiyatta olduğu için tavsiye ederim.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • EY
  Şiddetle tavsiye ediyorum

  Filmde Tomun oynadığını unutacak kadar heyecanlandım. Nefesimi tutarak izledim. Ne kadar gerçekti herşey. Çok çok başarılı, kaliteli. İzlemeyen çok şey kaçırır.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (1)

 • tom cruise varsa iyidir

  tom cruise varsa iyidir dedim ve alıp izledim. pişman olmadım gerçekten efektleri oyunculukları ve tabiki yönetmenin başarısı ile çok iyi bir yapım olmuş. izlemelisiniz.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (2) Hayır (0)

 • YK
  görüntü var

  filmde savaştan ziyade bu savaş arasında kalmış bir babanın hikayesini anlatıyor. pek aksiyon sahnesi yok, ama ilginç konusu ile boş bir hafta sonunu doldurabilirsiniz.

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (1) Hayır (0)

 • YS
  H.G.Wellsin 1898 Tarihli,Aynı Adlı Kült Bilim-Kurgu Romanından Modern Bir Uyarlama

  Dünyalar Savaşı,dahi sinemacı Steven Spielbergün yönetmenliği ve teknik becerisiyle öne çıkan bir film.Çok iyi çekilmiş sahneler,muhteşem kamera hareketleri, olağanüstü özel efektler kısacası teknik olarak neredeyse mükemmele yakın bir film var karşımızda.Hele bir açılış varki gerçekten inanılmaz.Ayrıca Spielbergün gerilim yaratmadaki dehası bu filminde de kendini gösteriyor ve inanın filmi izlerken kameranın arkasında kendinden çok emin ve ne istediğini çok iyi bilen bir yönetmenin oturduğunu anlıyorsunuz.Film ünlü İngiliz Yazar H.G.Wellsin 1898 tarihli aynı adlı,kült romanından günümüze adapte edildi.Wellsin öyküsü bugün bile insanı tedirgin etmeyi çok iyi beceriyor.Tom Cruise ve küçük yıldız Dakato Faniningin performansları da harika.Tim Robinsi de unutmamalı tabi.Dünyalar Savaşının senaryodan kaynaklanan bazı mantıksal hatalarını ve çekim aksaklıklarını görmezden gelirsek aslında karşımızda iyi bir bilim-kurgu,gerilim filmi var. Filmi izledikten sonra akıllarda bazı cevaplanmamış sorular da bırakmıyor değil tabi.11 Eylül olaylarının izlerini taşıyan film,uzaylı istilasını kimi zaman bir terör saldırısıymış gibi ele alır bir tavrı var.Spielbergün muhafazakar-milliyetçi yönünü bazen çok yoğun bir şekilde filme yansıttığını da düşünüyorum.Neyse,Tim Robinsin canlandırdığı Ogilvynin istila hakkındaki sözleriyle yorumu bitireyim; "Kanımızı içiyorlar...Kanımızı...Bizi Gübre gibi püskürtüyorlar...Bizi içiyorlar.Sonrada buraya gelirken yanlarında getirdikleri kırmızı otların üstüne tükürüyorlar.Bu bitkiler onların(Uzaylıların)besin kaynağı.Ama o şeylerin burada yetişebilmesi için kana ihtiyacı var,kanımıza ihtiyacı var.Onlar(uzaylılar) savaş makinelerini daha henüz buralarda insan bile yokken yerinaltına gömdüler. Milyonlarca yıldır bunu planlıyorlarmış.Onlar(uzaylılar)bizim için gelmedi.Gezegenimiz için geldiler.Bu insanlarla tripodlar arasındaki bir savaş değil.Bu bir katliam."

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (3) Hayır (1)

 • ÖK
  FENA DEĞİL...

  NE OLURSA OLSUN BUGÜNE KADAR SPIELBERG DE CRUISE DA KÖTÜ FİLMLERE İMZA ATMADILAR,HERŞEYE RAĞMEN GÜZEL BİR FİLM...

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (5) Hayır (3)

 • EY
  İyi..

  Eğer Steven Spielberg , Tom C. seviyorsanız bu film kaçırmayın..DVD de en az film kadar iyi. Dakota Fenning harika bir oyunculuk sergiliyor..

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (4) Hayır (1)

 • ÇÖ
  değmez

  Boşa harcıyacak 2 saatiniz varsa izleyin 1960 yılındaki bilimkurgu filmleri bile daha iyi bence

  Bu yorumu faydalı buluyor musunuz?

  Evet (6) Hayır (13)

Kapat Ürün Yorum Kriterlerimiz

Ürünle ilgili görüşlerinizi paylaştığınız için müşterilerimiz adına teşekkür ederiz.

Hepsiburada’da yer alan ürün yorumları, müşterilerimizin satın aldıkları veya kullandıkları ürünlere dair değerlendirmelerini içerir.

Ürün veya markayla ilgili bilgi veren, ürüne ve kullanımına dair artı ya da eksi özellikleri yazan, tedarik ve teslimat sürecini değerlendiren yorumlar onaylanarak ürün sayfasında yer alır.

Hakaret, argo veya alaycı tavır içeren, fiyat bilgisi verilen, soru sorulan, link verilen, karşılaştırma yapılan, 1-2 kelime olup yeterli bilgi içermeyen yorumlar onaylanamamaktadır.

Bu kriterlere göre incelenen yorumlar, kısa bir değerlendirme sürecinden geçer, uygunsa onaylanarak ilgili ürün sayfasında yer alır. Değerlendirme süresi, yorumların geliş sıralamasına göre değişkenlik gösterebilir.

BAŞA DÖN