Evlilik, doğum, sünnet gibi mutluluğun doruk noktasına çıktığı olaylarda kültürel bir simge halini alan altın, en çok rağbet gören hediye seçeneklerinden bir tanesi olarak öne çıkar. Satın alınması ve ihtiyaç halinde bozdurulması kolay olan altın ürünler parasal karşılığından çok daha büyük anlam ifade ederler. Kişiye gösterilen önemin sembolü haline gelen altın, en bilindik şekliyle geleneksel olarak yuvarlak formda tasarlanan çeyrek altın, yarım altın, cumhuriyet altını, ata altını gibi seçeneklerin yanı sıra bilezik, zincir, künye gibi çeşitleri ile de yüzyıllardır ilgi görmektedir.

Parasal karşılığı yüksek rakamlara denk gelen külçe altını tasarruf sahiplerinin erişebileceği koşullarda piyasaya sürme fikrinden doğan gram altınlar son yıllarda yaygın olarak tercih edilir hale gelmiştir. Muhafazası ve taşınması kolay olan ve özel izin ile üretilen gram altınlara olan ilgi son yıllarda hızlı bir artış sergilemektedir. Dikdörtgen plakalar halinde tasarlanan gram altınlar hem tasarruf sahiplerinin hem de hediye arayanların gözdesi halini almıştır.

Ülkemizde ayar kelimesi ile anılan altının karat değeri, ürünlerde bulunan altının saflığını gösterir. 0.5, 1, 2, 2.5, 5, 10, 20, 50 ve 100 gramlık seçenekler ile erişilmesi kolaylaştırılan yüksek ayara sahip mini külçe altınların işçilik maliyetinin cüzi seviyelerdedir. Bu sebeple alım ve satım fiyatları arasında kayba uğranmadan ihtiyaç duyulan anlarda tam değerinde elden çıkartılma avantajı sağlayan gram altınlar saklanması kolay küçük birer hazine olarak ilgi toplar. Sarraf, kuyumcu, döviz büroları ve anlaşmalı bankalarda kolayca nakit paraya çevirebilen, güvenli değiş tokuş olanağı sağlayan gram külçe altın üzerinden yıllar geçse de değerini kaybetmeyerek tasarruf sahibinin yüzünü her zaman güldürmeyi başarır.

Gram altın seçenekleri içinde en küçük boyuta sahip olan 0,5 gram altın, küçük çaplı bir hediye olarak büyük işlev görür. Çeyrek altının yaklaşık üçte biri fiyatına denk gelen gram altınlar 24 ayarda ve 995 milyem saflıkta üretilir. Özellikle kadınlar arasında yaygın olan altın günleri için iyi bir alternatif sunan 0,5 gram altın fiyatı, altın borsasındaki dalgalanmalara göre her gün güncellenmekteyse de değerini yitirmeden uzun süreli tasarruf imkanı sağlar. Hava ve su ile tepkimeye girmemesi nedeniyle oksitlenme yapmayan, bozulmayan, çürümeyen, kararmayan ve paslanmayan gram altın değerini hiçbir zaman kaybetmez ve yatırımcısına parasını güvende tutmanın akılcı çözümlerinden birini sunar.

Gram altın piyasasında, altından üretilen ziynet eşyalarının alış ve satış fiyatları arasındaki farkı belirleyen işçilik unsuru en minimum düzeyde tutulduğundan, 0,5 gram altın satın al ve sat değerleri birbirine yakın düzeyde belirlenir. Birikim yapabileceğiniz en küçük altın olma özelliğine sahip 0,5 gram altın ihtiyaç duyduğunuz anda sıkıntı yaşamadan elden çıkartma güvencesi sağlar. Güvenilir bir satıcıdan dikdörtgen plaka halinde satın alabileceğiniz 0,5 gram altın beraberinde yer alan sertifikası, ürünün ayarını ve saflığını garanti altına almak üzere her ürün için özel olarak imzalanarak dünya standartlarına uygunluğunu belgeler. Bu sayede hem satın alırken hem de elden çıkartırken orijinallik endişesi yaşanma riskini ortadan kaldırır. Üretici tarafından imza, özel işaret ve hologramlar ile desteklenen ürün sarraflarda, kuyumcularda, döviz bürolarında ve anlaşmalı bankalarda kolayca satılarak nakit paraya çevrilebilir.

Piyasada sıklıkla rastlanan sahte altınlar yüzünden mağduriyet yaşamaması için 0,5 gram altın güvenilir sarraf, kuyumcu, döviz bürosu ya da internet sitelerinden satın alınmalıdır. Mihenk taşı üzerinde sarı bir iz bırakmayan, mıknatıstan etkilenen, oksitlenme yapıp kararma ve bozulma sergileyen altın ürünlerin gerçek altın olmayacağı akıldan çıkarılmamalıdır.

0,5 Gram Altın

1 ürün var
  1. Markalar
    1. Nadir Gold
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Ürün Puanı
  4. Gram
  5. Satıcı

0,5 Gram Altın Kategorisindeki En Çok Satan Ürünler

DSACategoryId/2147483617/530175/530176/60008292
BAŞA DÖN