En ucuz Orijinal ve Kaliteli 22 Ayar Bilezik Modelleri ve Fiyatları

Hiçbir metale benzemeyen, asla paslanıp kirlenmeyen, dünyada rengi sarı olan tek maden altının bilezik formu, binlerce yıldır insanların kollarını süslemeye ve aynı zamanda güvenilir bir yatırım aracı olmaya devam etmektedir. Altın bilezikler, benzersiz formlarıyla bileklerde zarif bir ziynet eşyası olmasının yanı sıra, hiç geçmeyen modası ile de kadınların mücevherleri arasında kendisine her zaman özel bir yer bulabilmektedirler.

Sevdiklerine zamanla modası geçmeyecek ve değerinden bir şey kaybetmeyecek bir hediye almak isteyenler, 22 ayar bilezik tercihlerinde yanılmazlar.

22 ayar altın bilezik satın almak isteyenler, klasik düz ve burma modellerin yanı sıra, üzeri ince nakışlarla bezeli veya taş işlemeli tasarımlar arasından seçim yapabilirler. Bu modellerin arasında tekli veya çoklu burma bilezikler, kelepçe olanlar, hasır görünümde olanlar, zamanla değişmeyen bir popülariteye sahiptir. 22 ayar altın bilezik kadınların en değer verdiği ziynet eşyaları arasında yer alırken, bazı yörelerde özellikle zenginlik ve statünün göstergesi olarak da yorumlanmaktadır. Özel zamanların özel kıyafetlerinde şık bir tamamlayıcı olarak kullanılan 22 ayar altın bilezikler, düğünlerde takılan en prestijli takılar arasında da her zaman göze çarparlar. Adana burması, Halep İşi, Trabzon Hasırı gibi özel adlarla anılan gösterişli işlemelerle bezeli bu bilezikleri seçerken bazı noktalara dikkat edilmesi gerekir.

Altın bileziği süs eşyası olarak kullanma amaçlı alanlar, ileride satmayı da düşünmüyorlarsa sadece görüntüsüyle ilgilenebilirler. Bu durumda onlarca model arasından sadece kişisel beğeniye göre veya tamamlanacak kıyafetin çizgilerine göre seçim yapmak mümkündür. Ama eğer bilezik yatırım amaçlı alınıyorsa ya da bir düğüne giderken yeni evlilere katkı amaçlı bir hediye alınacaksa, o zaman seçim yaparken daha dikkatli olmak gerekir. Çünkü her ne kadar 22 ayar altın bilezik fiyatı 14 ayar ve diğer düşük ayarlara göre daha pahalı olsa da, ihtiyaç halinde bozdururken daha çok getirisi olur. Ayrıca bileziğin üzerinde ne kadar az işçilik varsa, maddi anlamda o kadar getirisi olacağı da göz önüne alınarak seçim yapılmalıdır.

Uluslararası literatürde “karat” olarak geçen, bizde ise “ayar” olarak kullanılan kavram önemlidir. Altının ayarı demek, altının saflık derecesi demektir. Altının saflık derecesi ise 24-22-18-14-8 olarak derecelendirilir. 24 ayar altın, %100 saf altın anlamına gelir, fakat 24 ayar altından bilezik ya da başka bir ziynet eşyası yapılmaz. Çünkü 24 ayar altın, çok yumuşak bir formda olduğu için işlenmesi zordur. Bu durumda piyasadaki en değerli altın mücevherler 22 ayar altından üretilir. 22 ayar altında %91,6 oranında altın bulunur. 18 ayarda altın oranı %75, 14 ayarda ise %58,5'dur. İşte bu nedenden dolayıdır ki 22 ayar bilezik satın alanlar, 18 ayar bilezik satın alanlara göre daha çok para ödemek zorunda kalırlar. Özet olarak denilebilir ki, eğer yatırım amaçlı altın bilezik almak istiyorsanız, 22 ayar ve az işçilikli bir model seçmelisiniz.

Altın bilezikteki işçilik kavramı da yanlış anlaşılabilmektedir. Çünkü altın ziynet eşyalarındaki işçilik kavramı, ustanın emeğine ödenen paranın ötesinde, modelde kullanılan altın miktarı ile ilişkili bir kavramdır. Örneğin; 70 gramlık bir bileziğin üretimi için toplamda 100 gram altın kullanılmışsa, bu bileziğin maliyeti hesaplanırken 70 gram gelen ağırlığına 30 gram da işçilik olarak eklenir. Bileziğin üzerindeki deseni elde etmek için yapılan oyma, tıraşlama gibi işlemlerde fire olarak kaybolan altın miktarı, hesap yapılırken eklenen işçilik giderini oluşturur. Eğer işçilik gideri az olan, yani satınca getirisi yüksek olan 22 ayar altın bilezik satın almak istiyorsanız, lazer kesimli olan düz modelleri tercih edebilirsiniz.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

22 Ayar Bilezik Fiyatı ve Modelleri

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 91 ürün
DSACategoryId/2147483617/530175/212357