Ev ve ofis tipi tasarımları ile pek çok ihtiyacı karşılaması için tasarlanan Xerox lazer yazıcı, mürekkep ve enerji tasarruflu çalışma prensibi ile benzerlerinden ayrılır. Klasik yazıcıdan çok fonksiyonlu yazıcıya kadar değişen modelleri sayesinde oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden söz konusu yazıcılar, kullanıcı dostu arayüz ve kontrol paneli ile herkes tarafından kolaylıkla kullanılabilir niteliktedir. Bazı modellerinde yer alan Wi-Fi sayesinde kablosuz yazdırma avantajı sunarak uzaktan yazdırma işlevini de yerine getiren başarılı cihazlar, fiyat açısından da ulaşılabilir seçenekler sunar. Xerox lazer yazıcı fiyatları, uzun kullanım ömrü, uygun toner/kartuş fiyatları ve masrafsız kullanım sağlayan çalışma prensibi ile bir araya gelerek bütçe dostu bir kullanım süreci vadeder.

Xerox Lazer Yazıcı Özellikleri

Kompakt yazıcı ürünleri ile dikkat çeken başarılı markanın hemen hemen tüm yazıcı modellerinde A4 kağıt desteği bulunur. Bununla birlikte fotoğraf kağıdına veya A5 gibi farklı boyutlardaki kağıtlara baskı imkanı sunan ürünler de vardır. Pek çok özellik gibi yazma kapasitesi de modelden modele farklılık gösterir. Toner büyüklüğü ve kartuşun aldığı mürekkep miktarı ile doğru orantılı olan yazdırma kapasitesi aynı zamanda mürekkep tüketim miktarından etkilenir. Xerox yazıcılar ayda 1000 sayfa ile 100.000 sayfa arasında değişen miktarda baskı yapar. Kağıt tepsisinin aldığı kapasiteye ve kartuş ölçüsüne göre tek seferde 22 sayfa ile 72 sayfa aralıksız baskı yapabilen söz konusu cihazlar, sessiz çalışmaları ile bilinir.

Çok az miktarda mürekkep kullanarak yüksek kaliteli baskılar yapabilen Xerox lazer yazıcılar, özellikle büyük işletmeler için geliştirilen modellerinde 10 kullanıcıya kadar kullanıcı profili oluşturma olanağı sunar. LED ekranlı kontrol panellerine sahip olan ve çok fazla fonksiyonu bulunan söz konusu cihazlarda mobil platform desteği ve canlı yazdırma işlevleri de bulunur. Daha küçük kullanıcı gruplarına hitap eden ev ve ofis yazıcıları ise hızlı yazdırma, sade kontrol paneli, kolay kurulum ve gelişmiş güvenlik önlemleri öne çıkar.

Xerox Lazer Yazıcı Modelleri

Oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden alternatifleri ile fark yaratan Xerox çok fonksiyonlu lazer yazıcı modelleri arasında küçük ve orta ölçekli yazıcılar ile iş yeri asistanı olarak adlandırılan büyük baskı cihazları yer alır. Ev, ofis ve küçük işletmelere hitap eden modeller arasında klasik siyah-beyaz baskı sağlayan yazıcılar, renkli yazıcılar ve çok fonksiyonlu yazıcılar bulunur. Çok fonksiyonlu olarak adlandırılan “all in one” yazıcı modellerinde yazdırma işlevinin yanı sıra e-posta, tarama, fotokopi ve faks çekme işlevleri mevcuttur. Çok yönlü olmasına rağmen boyut olarak kullanım ve saklama kolaylığı sunan Xerox yazıcılar, kurulumdan toner değişimine, kullanıcı profili oluşturmadan döküman koruma önlemlerine kadar tüm aşamalarda ayrıcalıklı bir kullanım deneyimi yaşatır.

İş yeri asistanı olarak adlandırılan devasa yazdırma cihazları ile büyük ölçekli işletmelere hitap eden Xerox kopyalama, yazdırma, tarama, faks ve e-posta işlevlerini sorunsuz olarak yerine getirir. Ayda 100.000’e kadar baskı alınabilen bu cihazlarda tablet gibi görünen ve sezgisel arayüze sahip olan dokunmatik bir kontrol paneli bulunur. Yerel mobilite olarak adlandırılan işlevleri sayesinde farklı cihazlara zahmetsizce bağlanabilen bu ileri seviye yazıcı modelleri, kullanıcı profilleri oluşturularak kişiselleştirilebilir niteliktedir. Bu sayede benzer görevleri çok daha kısa bir süre içinde gerçekleştirir.

Xerox Lazer Yazıcı Kullanımı

İlk kurulum süreçleri oldukça pratik ve kolay olan Xerox yazıcılar, Xerox Smart Start isimli bir program ile birlikte gelir. Bu program sayesinde kurulumu yapılacak olan yazıcı için uygun olan sürücü otomatik olarak tespit edilir ve bağlı bilgisayara yüklenir. Klasik yazıcı kurulumlarında olduğu gibi ilk etapta yazıcının ana bilgisayar ile bağlantısı sağlanır, ardından ise program çalıştırılarak yönergeler takip edilir. Tecrübesiz kullanıcılar için hızlı kurulum, profesyonel kullanıcılar için ise gelişmiş kurulum seçenekleri sunan bu yazılım sayesinde yazıcıların güncellenmesi de yapılabilir. Oldukça pratik olan bu kurulum sürecinin ardından, mobil cihazlar ile yazdırma işlevi bulunan modellerde mobil kurulum da yapılmalıdır.

Örnek baskı alımı ile sonuçlanacak olan ilk kurulum sürecinin öncesinde yazıcının toneri veya tonerleri doğru bir şekilde toner yuvasına yerleştirilmelidir. Pek çok modeli kartuşsuz olarak tasarlanan Xerox lazer renkli yazıcı, sık toner değişimi gerektirmeyecek kadar az mürekkep tüketir. Bununla birlikte toner kapasitelerinin yüksek olması da kesintisiz bir kullanım süreci vadeder. Tonerdeki son mürekkep damlasına kadar baskı kalitesini koruyan söz konusu yazıcılar, sık kullanılmasa dahi mürekkebi koruyacak şekilde tasarlanmış tonerleri sayesinde bütçe dostu bir kullanımı destekler.

Xerox Lazer Yazıcı Avantajları

Siyah/beyazdan renkli yazdırmaya, fotokopiden taramaya kadar pek çok farklı işlevi bulunan Xerox yazıcı modelleri, kullanıcılara sağladığı ayrıcalıklar ile dikkat çeker. Başarılı markanın en çok tercih edilen ürünleri arasında yer alan Xerox çok fonksiyonlu renkli lazer yazıcı modellerinin sunduğu avantajlar ise şu şekilde sıralanabilir:

  • Xerox Smart Start yazılımı sayesinde pratik bir kurulum süreci sunar.
  • Kartuş yerine toner kullanarak kesintisiz kullanım olanağı sağlar.
  • Düşük enerji tüketimi ve minimum mürekkep kullanımı sayesinde bütçenizi korur.
  • Ayda 100 bin sayfaya kadar baskı yapar, 10’a kadar farklı kullanıcı profillerine izin verir.
  • Kişiselleştirilebilen baskı ayarları sayesinde ultra hızlı baskı yapar.
  • Sezgisel dokunmatik kontrol paneli sayesinde hem pratik hem de profesyonel kullanıcılara hitap eder.

Xerox Lazer Yazıcı Fiyatları

En sık kullanılan bilgisayar çevre birimleri arasında yer alan yazıcıları farklı bir seviyeye taşıyan Xerox markası, tıpkı model seçenekleri gibi yazıcı fiyatları konusunda da oldukça zengin seçenekler sunar. Başka bir ifadeyle, çok fazla yazıcı modeli üreten başarılı markanın ürünleri arasında hemen her bütçeye hitap eden bir yazıcı bulmak mümkündür. Bununla birlikte ev ve ofis tipi olarak kullanıcıların beğenisine sunulan küçük ve orta ölçekli yazıcılar ile iş yeri asistanı olarak tanımlanan devasa baskı makineleri arasında fiyat farklılıkları söz konusudur. Ancak modeli ne olursa olsun sunduğu avantajlar göz önünde bulundurulduğunda Xerox renkli lazer yazıcı fiyatları bütçe dostu olarak benzerlerinden ayrılır. Düşük mürekkep ve enerji tüketimi, çevre dostu çalışma prensibi, masrafsız kullanım süreci, yüksek kapasiteli tonerleri ile masrafsız bir kullanım vadeden Xerox yazıcılar, gelişmiş modelleri ile de pek çok cihazın işini tek başına yapar. Bu da ek masraf kalemlerini ortadan kaldırır. Siz de çalışma alanınızda yeni bir yazıcıya ihtiyaç duyuyorsanız, Xerox ürünlerini yakından inceleyebilir, ihtiyaçlarınıza ve beklentilerinize uyan bir Xerox yazıcı modeline sahip olmak için hemen sipariş oluşturabilirsiniz.

Xerox lazer yazıcı neden tercih edilmeli?

Klasik yazıcıdan “all in one” konseptli yazıcılara kadar oldukça zengin bir ürün yelpazesine sahip olan Xerox yazıcı, hemen her beklenti ve ihtiyaca yönelik üretim yapar. Ev, ofis ve okul kullanımları için farklı kapasitelerde ürünleri bulunan başarılı marka, yeni nesil teknolojilerinden faydalanarak bütçe ve çevre dostu baskı alma avantajı sunar.

Xerox lazer yazıcı alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Doğru yazıcıyı bulmak için, yazıcının kullanım alanına uygun olması, yazdırma kapasitesi, uyumlu kağıt türleri, mürekkep rengi/renkleri, fotokopi/tarayıcı/faks gibi ek fonksiyonlar, yazıcının boyutları, Wi-Fi özelliğinin olup olmaması gibi pek çok unsur göz önünde bulundurularak seçim yapılması önerilir.

Xerox lazer yazıcı toneri nasıl değiştirilir?

Xerox yazıcı modellerinin çoğunda ilk olarak ön kapak açılır, ardından toner nazikçe yerinden çıkarılıp yerine yenisi takılır. Oldukça basit olan toner değiştirme işleminde dikkat edilmesi gereken kısım toneri doğru yöne yerleştirebilmektir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Xerox Lazer Yazıcı

40 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Tarayıcı Özelliği
Toplam 24 / 40 ürün
DSACategoryId/2147483646/3013118/6/xerox