En Ucuz ve Kaliteli Yastık Kılıfları

Yatak odası ve salon dekorasyonunun önemli bir parçası olan yastık kılıfları birbirinden özgün tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Dekoratif yastıklar ve uyku yastıkları için tasarlanan kılıflar yastığın kirlenmesini önlüyor ve daha az yıkama yapılmasına olanak sağlıyor. Pratik bir kulanım sağlayan kılıflar kirlendiğinde kolayca yıkanıp tekrar yastığa giydirilebiliyor.

Yastık Kılıfı Fiyatları

Yastık kılıflarının boyutları kullanılabileceği alanlara göre farklılık gösteriyor. Dekoratif amaçlı kullanılan yastıklar için üretilen kılıfların eni ve boyu eşit uzunlukta oluyor. Salonlarda ve yatak odalarında kullanılan bu yastıklar, şık tasarımlı kılıflar sayesinde evinizin havasını değiştiriyor. Uyku yastıklarının açık bırakılan kenarında açma ve kapama fonksiyonunu sağlamak için düğme, fermuar, çıtçıt gibi malzemeler kullanılıyor. Bazı ürünlerde ise bu kısım dışa doğru uzanan ve açık olan kısmı saran, iki kenardan dikili bir kumaş parçasıyla gizleniyor. Kılıfların modelleri kullanım fonksiyonuna göre değişebiliyor. Dekoratif ürünlerde koyu ve açık renkler, renkli boyama ve baskı resimler sıklıkla kullanılıyor. Rengarenk ve özgün tasarım detaylarına sahip dekoratif yastık kılıfları keten, kadife ve pamuklu pek çok kumaş türünden üretiliyor. Düşük sıcaklıkta veya elde yıkanması gereken desenli tasarımlar ise uyku yastıklarında nadiren tercih edilmiyor. Uyku yastıkları için tasarlanan modellerde daha çok açık renkler kullanılıyor. Çok renkli ve desenli yastık modellerinde desenler baskı yöntemiyle veya dokuma esnasında oluşturuluyor. Yüksek sıcaklığa dayanabilmesi için bu özellikleri tercih eden tasarımcılar, defalarca yıkandığında dahi daha az renk veren kumaşları kullanmayı tercih ediyor. Uyku yastıklarının üretiminde en çok pamuklu ve yumuşak kumaşlar kullanılıyor. Uyku yastığı kılıflarında konfor ve hijyen ön planda tutuluyor. Pamuklu yüzeye sahip yastık kılıflarının ter emme özelliği sayesinde rahatsız edici ıslaklık hissi yaşamadan uyuyabilirsiniz.

Dekoratif ürünlerde klasik, etnik ve modern tasarımlar dikkat çekiyor. Tarihi simgelerin ve kalıntıların resimlerinin bulunduğu tasarımlar geçmişin estetik zevkini ve ruhunu evinize taşıyor. Antik dönemlerin simgelerinin yer aldığı ürünler tarih meraklıları tarafından büyük ilgi görüyor. Tarihi unsurların daha yakın geçmişe ait simgelerinin yer aldığı yastıklarda da Anadolu’da hala kullanılagelen kilim desenleri göze çarpıyor. Evinize otantik bir hava katabilecek bu ürünler etnik tarza ilgi duyanlar tarafından tercih ediliyor. Modern tasarım detaylarına sahip kılıflarda sıklıkla orijinal çizimler kullanılıyor. Hayvan, insan ve manzara çizimlerinin yer aldığı desenlerde özgün kompozisyonlar yaratılıyor. Bazı modellerde ise çiçek desenleri veya özgün çizimler bezeme yöntemiyle tüm yastık kılıfını kaplayacak şekilde yerleştiriliyor. Ev dekorasyonunuzun yıldız parçası olmaya aday olabilecek dinamik ve canlı görsellerle bezenmiş kılıflar her zevke hitap edebiliyor. Uyku yastıkları için tasarlanan kılıflarda daha çok sade ve tek renkli modeller tercih ediliyor. Bu modellerin yanı sıra desenli modeller de uyku yastığı kılıfları arasında yer alıyor. Kılıfların desenlerinde sade ve göz yormayan detaylar dikkat çekiyor. Uykuya dalarken rahat etmenizi sağlayacak yumuşaklığa sahip ürünlerde dikkat dağıtacak ve uyku kaçıracak detaylardan uzak duruluyor.

Yastık kılıfı fiyatları pek çok farklı sebepten dolayı farklılık gösterebiliyor. Ürünün hangi tür yastık için kullanılacağı, tasarım detayları, işçiliği ve üretimde kullanılan kumaşın türü ürünün fiyatının artmasına veya azalmasına sebep olabiliyor. Ürünün dönemsel bir koleksiyonun parçası olup olmadığı da ürün fiyatını etkileyen faktörler arasında yer alıyor. Her sezon üretilen standart ürünlerin fiyatları, özel bir tasarımcının dönemsel koleksiyonunun parçası olan ürünlerin fiyatlarından farklı olabiliyor. Yastık kılıfları günlük olarak kullanılan yastıkların yüzeylerini korurken, dekoratif görünümleri sayesinde yastıklarınızı ev dekorasyonunun bir parçası haline getiriyor.

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Yastık Kılıfları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 7006 ürün
DSACategoryId/60002028/2147483618/9009842/9010351