Bir Arkadaş Yayın Grubu markası olan 1001 Çiçek Kitaplar, bünyesinde özellikle çocuk ve gençlik kitaplarına yer veriyor. Arkadaş yayın grubu, 1001 Çiçek Kitaplar Yayınları'nın yanı sıra; Mavi Kelebek, Almidilli Yayınları, Akılçelen Kitaplar, Angora Yayıncılık, Kurukafa Yayınevi, Düş Sözcükleri gibi bir çok yayıncıyı çatısı altında topluyor. Her biri farklı farklı alanlarda kitaplar sunan markalar alanında bilinirliği ile öne çıkıyor.

Konusunda uzman ve profesyonel kişilerce yayıma hazırlanan 1001 Çiçek Kitaplar, ülkemiz çocuk edebiyatı alanında kendine büyük ve sağlam bir yer açıyor ve bu yeri yıllardır koruyor. 1980 yılında kurulan Arkadaş Yayınevi bünyesinde okurla buluşan marka ülkemiz çocuk edebiyatına değer katmaya devam ediyor. 

Her Çocuk Özel, Özel Çocuklar İçin Hazırlanmış Kitaplar Çok Güzel

1001 Çiçek Kitaplar, çocuk kitapları alanında Türkiye'de güvenilen bir yayın olmayı başarıyor. Marka, çok tercih edilen ve beğenilen türden kitapların ülkemiz çocuk edebiyatına kazandırılmasına katkıda bulunuyor. Farklı yaş aralıklarına özel, farklı türden çocuk kitaplarının ortaya çıkmasına imza atan 1001 Çiçek Yayıncılık; çıkartma kitapları, boyama kitapları, sözcük kitapları, beceri geliştirme kitapları gibi çeşitli özellikte zengin bir seçki sunuyor. Çocukların duygu durumlarını ele alan kitaplar ile doğru davranışların çocuklar tarafından içselleştirilerek benimsenmesine de olanak tanıyor. Bunun yanı sıra  çocukların yaşayabileceği problemleri anlatan kitaplar yayımlayarak onların gelecekte karşılaşabilecekleri sorunların çözümüne dair fikir veriyor.

Yabancı Yazarlardan En Güzel Çocuk Edebiyatı Eserleri

Yurt dışından çeviriler yayımlayarak çocuk edebiyatına büyük destek sağlayan 1001 Çiçek, pek çok ülkede tanınan ve sevilen yazarların eserlerini ülkemiz çocuklarının okumasına olanak tanıyor. Yabancı yazarlara ait çocuk kitaplarını büyük bir titizlikle çevirerek çocukların sevebileceği şekilde düzenleyen yayınevi, bu alanda ciddi ve önemli bir rol üstleniyor. Çocukların dikkatini çeken resimleri, renkli ve eğitici görüntüleri ile kitaplar daha ilk görüşte beğeni topluyor. Özgün dili, kaliteli baskı ve mizanpajı ile göz dolduran 1001 Çiçek Kitaplar, kuşe kağıda baskılı özel sayfaları ile de öne çıkıyor. 

Yabancı Dillere Özel Kitaplar

Yayımını gerçekleştirdiği yabancı dildeki kitaplar ile küçük yaşlarda bile dil gelişimine katkı sağlıyor. Farklı dillerde düşünme yeteneğinin geliştirilmesinde rol oynuyor. Yabancı dil öğrenimini destekleyen türler ile bu dillerde yayımlanan, çocukların dikkatini çekebilecek türdeki eserler; gerek çocukların gerekse anne, baba ve öğretmenlerin beğenisini kazanıyor. Farklı dil seviyelerinden yabancı dil kitapları bulabileceğiniz 1001 Çiçek Kitaplar sayesinde çocuklar haricinde büyükler de yabancı dilini geliştiriyor. Birinci basamaktan başlayıp seviye artırarak zorlaşan dil kitapları dünya klasiklerinden özenle seçilerek hazırlanıyor.

Dikkat Çekici Boyutlar Yüksek Kaliteli Kağıtlar

Bir çocuk kitabından beklenen en önemli ayrıntının görsellik olması nedeniyle çocuklar için özel boyutlarda hazırlanan kitaplar ebatlarıyla da onların dikkatini çekmeyi başarıyor. Özellikle küçük yaşlardaki çocukların ilgiyle incelediği resimler kitapların geneline yayılıyor. Bu da çocukların anlatılanları daha kolay hayal etmesini ve kitabı daha çok sevmesini sağlıyor. Bol resimli türdeki kitaplar özellikle 0-6 yaş grubundaki çocuklar için son derece ideal oluyor. 

Kuşe kağıda yapılan baskıları, özel ebatları ve dikkat çeken illüstrasyonları ile göz dolduran 1001 Çiçek Kitaplar, profesyonel ve işinin ehli yayıncılar tarafından yönetildiğini ortaya koyuyor. Çocuk edebiyatı sevenlerin ilgi odağı 1001 Çiçek Kitaplar'dan çıkan pek çok kitap çocuk edebiyatında sevilen ve çok beğenilen kitaplar arasında yer alıyor. Hemen her biri ustalıkla ve özenle hazırlanan 1001 Çiçek Kitaplar seçkisinde; çocuk kitapları haricinde; dünya klasikleri, şiir ve masal kitapları da bulunuyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...