Spor giyimin öncü markaları arasında yer alan Adidas, kadın ve erkekler için ürettiği koleksiyonlar ile yıllardır trendleri belirliyor. Her bir koleksiyonunun ayrı bir hikayesi olan marka, sadece spora vurgu yapmakla kalmıyor hayatlara da dokunuyor. Spor yapmayı günlük hayatına bir alışkanlık olarak sokan herkese hitap eden markanın ürünleri sadece profesyonel sporcular tarafından tercih edilmiyor. Sağlam ve dayanıklı Adidas ürünleri aynı zamanda sporcuların sağlığını da ön plana çıkarıyor.

Adidas tarafından üretilen basketbol ayakkabıları ise her yaştan basketbol tutkununu memnun ediyor. Parke ve sert zemin için farklı tiplerde üretilen Adidas basketbol ayakkabısı modelleri, zengin renk ve tasarım seçenekleri ile yıllardır kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Profesyonel sporcular ile işbirliği yaparak ürettiği seriler kadar sokak basketbolu için ürettiği seriler de çok tutulan marka, her yaştan erkek ve kadına sporun keyfini çıkarmayı vadediyor.

Basketbol Ayakkabılarının Ana Özellikleri Nelerdir?

Hızlı koşu ve ani duruşlarla oynanan basketbol, aynı zamanda potaya erişmek için sıçramayı ve zemine sert iniş yapmayı da gerektiren zorlayıcı sporlar arasında yer alıyor. Bu yüzden özel taban deseni ve orta taban desteği ile üretilen Adidas basketbol ayakkabısı modellerinin ana özellikleri arasında, enerjiyi artıran ve her sıçrayıştan sonra zemini kavramayı sağlayan ekstra taban destekleri bulunuyor. Sporcuların ani geri dönüşleri ve hızlanmaları için zemin ile teması kolaylaştıran özellikleri ise markanın ayakkabılarının her zaman tercih edilmesini sağlıyor.

Hangi Model Hangi Zemin için Tercih Edilmeli?

Basketbol profesyonel anlamda parke zeminde oynanan, salon sporu olmasına rağmen günümüzdeki popülaritesi nedeni ile çoktan salonların dışına taşmıştır. Artık pota bulunan her yerde oynanabilen basketbol, zeminin durumuna göre üretilen ayakkabılar ile oynanıyor. Adidas basketbol ayakkabısı alırken dikkat edilmesi gereken husus ise zemin duyarlılığı olarak tanımlanıyor. Örneğin; parke zemin için üretilen modeller, parkede kaymayı önleyen ve ayakları yere sabitleyen özel taban yapıları sayesinde sporcuların ihtiyacı olan çevikliği, sağlıklarını da koruyarak veriyor. Hoops, Bball, Streetfire ve Gazelle serileri markanın zengin basketbol koleksiyonunun sadece birkaç tanesini oluşturuyor.

Adidas Orta Taban Teknolojisi Neden Önemlidir?

Hız ve enerji gerektiren basketbol sporunun ayakları ateşleyecek ayakkabılar ile oynanması gerekiyor. Adidas basketbol ayakkabısı farklı modelleri ile her zemin tipinde ayaklara sağladığı destek ile sporculara ekstra enerji kazandırıyor. Basketbolcuların daha hızlı koşabilmeleri ve aniden depara kalkarak rakiplerinden daha hızlı olabilmeleri için geliştirilen Adidas orta tabanları, yumuşak desteği sayesinde ayakların ihtiyacı olan enerjiyi sunuyor. Her adım atışta zeminden kuvvet alan ayaklar, ani baskının yarattığı etkiyi enerji olarak güçlendiren orta taban desteği sayesinde daha hızlı hareket ediyor.

Nefes Alabilen Adidas Sayaları Neden Gereklidir?

Spor yaparken ayakkabı içerisinde terleyen ayaklar, hava alışverişini kesmeyen sayalar sayesinde rahatlıyor. Adidas tarafından yeni teknolojiler ile üretilen tekstil ve deri sayalar oyunun her anında sporcunun ayaklarına klima etkisi yaratıyor. Böylece terlemeyen ayaklar ısınmıyor, sporcunun rahatsız olmasını engelleyerek daha rahat hareket etmesini mümkün kılıyor. İster hakiki ister suni olsun tüm deri saya ve tekstil sayalarda hava alışverişine önem veren Adidas basketbol ayakkabısı modelleri, ayakları bir çorap gibi sıkmadan kavrayarak ayağın ayakkabı içerisinde kaymasını da önlüyor.

Özel Tabanlı Adidas Ayakkabıların Farkı Nedir?

Adidas basketbol ayakkabısı çeşitlerinin ortak özellikleri arasında sayılan oldukça hafif yapıları, kullanıcıların en beğendiği özellikler arasında yer alıyor. Taşıması kolay olan ayakkabılar, oyuncuların ihtiyacı olan çevikliği enerji le birlikte sunarken, özel taban desenleri ise zemin türüne uyum sağlayan durabilme kabiliyetini sunuyor. Sporcuların kaymasını, düşmesini ve bileklerini burkmasını önleyen özel desenli kauçuk tabanlar, diğer yandan sert zemin inişlerinde oluşan ani baskı ve enerjiyi emerek yorulmayı da önlüyor. 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Adidas Basketbol Ayakkabısı Fiyatları

56 ürün var
 1. Cinsiyet
 2. Markalar A-Z
  1. Adidas Basketbol Ayakkabıları
  2. Nike Basketbol Ayakkabıları
  3. Puma Basketbol Ayakkabıları
  4. Kinetix Basketbol Ayakkabıları
  5. Reebok Basketbol Ayakkabıları
  6. Lescon Basketbol Ayakkabıları
  7. Under Armour Basketbol Ayakkabıları
  8. Jump Basketbol Ayakkabıları
  9. Cool Basketbol Ayakkabıları
  10. Kiko Kids Basketbol Ayakkabıları
  11. Khayt Basketbol Ayakkabıları
  12. Trendy Basketbol Ayakkabıları
  13. Lig Basketbol Ayakkabıları
  14. M.P Basketbol Ayakkabıları
  15. Bpm Basketbol Ayakkabıları
  16. Kocaman Basketbol Ayakkabıları
  17. Valcor Basketbol Ayakkabıları
 3. Numara A-Z
 4. Renk
 5. Fiyat Aralığı
  -
 6. Ürün Puanı
 7. Satıcı A-Z
 • Marka Adidas
DSACategoryId/60001546/2147483635/369685/384551/27045326/adidas
Başa dön