Almanya merkezli bir şirket olarak hayatımızda 100 yılı aşkın süredir bulunan AEG markası uçak üretiminden otomobil üretimine kadar pek çok alanda faaliyet göstermiş köklü bir firmadır. Hatta 1. Dünya Savaşı sırasında kullanılan 1910 çift kanatlı sivil uçakların yapımı da bu firma tarafından gerçekleştirilmiştir.

Zaman içinde otomotiv ve beyaz eşya alanlarına da giren markanın özellikle bulaşık makinesi, buzdolabı ve çamaşır makinesi gibi beyaz eşyaları ile bir dönemin en lüks markaları arasında yer aldığı söylenebilir. Firma, 1994 yılında Electrolux tarafından satın alınmasıyla tüm haklarını bu şirkete aktardı.

32 yıl boyunca AEG beyaz eşya ve elektronik ürünlerini PeEg Profilo ve Bosch Siemens yapıp pazarlarken 1998 yılından itibaren AEG'nin pazarlama işlemlerini kendi şirketi tarafından pazarlanmaya başladı. Bu tarihten sonra ise üretilen ürünlerin %70'i dünya pazarına %30'u ise Türkiye pazarına fason olarak sürülmüştür.

Köklü bir firma olmanın vermiş olduğu öz güvenle faaliyetlerine devam etmekte olan AEG cihazları ile hayatınızı daha kolay bir hale getirmeye devam ediyor. Her yıl 150'nin üzerindeki ülkeye 40 milyondan fazla ürün satmakta olan markanın ev cihazları ve profesyonel cihazlarda dünya liderlerinden biri olduğu görülüyor.

Beyaz eşya ve mutfak ürünlerinde olduğu gibi yapı market, bahçe ve oto ürünleri konusunda da alternatifi bol seçeneklere sahip olan markanın akülü matkaplardan kurutma makinelerine kadar çeşitli ürünlerine hepsiburada.com'dan ulaşabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...