Kişisel bakımına ve temizliğine özen gösteren kadınların vazgeçilmezi olan parfüm, romantizmin ve çekiciliğin taşıcılığıdır. Kadınların içindeki güzelliği, coşkuyu dışarı yansıttığı için tercih edilecek olan parfüm çok özel bir seçim olmalıdır. Parfüm kadınların kimliğidir çünkü parfüm kokusu kendisi ile özdeşleştiği için girdiği her mekanda onun geldiği kokusundan anlaşılır. Parfüm kokusu sadece kişisel zevk değil aynı zamanda kişilerin çevresinde bıraktığı izdir. Bu nedenle kadınlar parfüm seçimlerinde hiç bir konuda ödün vermek istemezler.

Kadınların kendilerine en uygun parfümü seçebilmeleri için Agent Provocateur kara balı, orkide, vanilya, meyvemsi ve misk kokuları ile baştan çıkarıcı ve kışkırtıcı pek çok parfüm çeşitlerini kullanıcılarının beğenisine sunuyor. Her tarza ve kişiye ait parfüm seçenekleri bulunan marka cüretkar, kendini ve mutlu olmayı seven ve bir o kadar da çevresine ve sevdiklerine önem veren kadınların tercihidir. Ancak burada önemli olan kişilerin kendilerine en uygun parfümü seçebilmek için doğru tercih yapmalarıdır. Aynı parfüm farklı kişilerde farklı koku bırakır. Bunun sebebi ise kişilerin yaşı, ten rengi, yeme içme alışkanlığı, alkol, sigara kullanım durumu ve yemeklerinde kullandığı baharatlara göre kokuyu karşı tarafa farklı yansıtmasıdır. Çünkü tüm bunlar kişilerin terleme oranları ve hormonal dengeleri üzerinde etkili olduğundan ten koku durumlarında da değişiklik gösterir.

Kişiye Özel Parfüm Seçimi

Parfüm seçimi yapılırken dikkat edeceğiniz konuların başında teninize uyumu geliyor. Moda olduğu için ya da başka birinin kullanımda beğenildiği için parfüm seçmek yanlış bir karar olur. Çünkü bir parfümün bir kişide bıraktığı etki ile diğer bir kişi üzerinde koku etkisi farklıdır. Parfüm seçerken kalıcılığı uzun olan ve öncelikle kişilerin kendi beğendikleri koku olan parfümleri seçmeleri önemlidir. Kullanılan parfümün sürekli aynı tarz ve aynı kokuda olması gerekmez. Örneğin; sıcak yaz günlerinde egzotik, baskın kokulu parfümler yerine daha hafif ve çiçek kokuları barındıran parfümler tercih edilebilir. Kış günleri kalın ve kat kat giysiler kullanıldığı için daha baskın kokular tercih edilebilir. Çünkü soğuk havalar kullanılan parfümün etkisini oldukça azaltır. Agent Provocateur parfümleri arasından hem yaz ayları için hafif kokulu hem kış aylarında daha yoğun ve baskın kokulu parfümler arasından kişilerin kendilerine uygun bir parfüm seçmeleri mümkündür. Parfüm sadece karşı tarafı etkilemek için değil kişilerin kendilerini de iyi hissetmelerini sağlayacak kokulardan seçilmelidir. Örneğin; yaz aylarında sıcaktan bunalan ve terleyen kişiler için ağır kokulu parfümler yerine, kendini rahatlatacak daha fresh kokulu kendisini kumsalda hissettirecek tercihlerde bulunulmalıdır. Parfümün sadece hoş kokulu olması önemli değildir. Seçim yaparken, beğenilen kokunun bileşenleri ve kalıcı bir kokuya sahip olması dikkate alınmalı ve kişinin kendine en yakın kokuyu barındıran seçeneklere yönelmeleri daha uygun olur. Önemli olan kullanan kişiye koku olarak ten uyumu olmasıdır ve teninde hoş bir koku bırakmasıdır. Agent Provocateur en iyi parfüm çeşitlerinin arasında her tarza ve kişiliğe uygun parfüm bulmak oldukça kolaydır. Seçim yapılırken ten rengi de önemli bir unsurdur. Örneğin; koyu tenli bir kişiye baharat kokulu parfümler yakışırken, açık tenli kadınlar çiçek kokulu parfümleri daha iyi taşırlar.

Orta yaşlı kişiler için hormonal değişiklik yaşadıklarından dolayı şekerli parfüm tercih edebilirler. Daha genç orta yaşlarda olanlar için ise egzotik ve daha yoğun parfümleri tercih etmek uygun olur. Yirmili yaşlarda olan genç kadınların çok çeşitli çiçeklerden elde edilmiş esans barındıran parfümleri seçmeleri de daha uygun bir seçimdir. Hızlı ve yoğun tempoda çalışan bayanların parfüm kokuları çok kısa zamanda uçtuğu için tercihlerini yoğun kokulu parfümlerden yana yapmaları daha doğru olur. Parfümünün kalıcı ve yoğun kokulu olmasını isteyen kadınların Agent Provocateur tarafından müşterilerin beğenisine sunulan odunsu ya da baharatlı olan parfüm çeşitlerinden biri tercih edilebilir. Yine de parfüm seçiminde sabit bir formül yoktur. Kullanan kişi kendisine hangisini yakıştırıyorsa onu tercih edebilir.

Her mekan ve zaman için kullanılacak parfüm değişiklik gösterebilir. Örneğin; yaz ve kış aylarında farklı parfüm tercih edilebileceği gibi gece ve gündüz olarak da farklı parfüm seçeneklerinden faydalanabilir. Kadınlar gece davetlerinde daha seksi ve çekici olmak isterler. Bu nedenle egzotik kokulu parfümler ile ortamın havasını değiştirmeleri mümkün olur.

Parfüm Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Parfümlerin kalıcılığı, kokusu ve en önemlisi de markanın kalitesini belirleyen tamamen içeriğinde kullanılan bağlayıcı maddelerdir. Kaliteli bir parfüm içeriğinde pek çok değişik çiçekler ile donatılmış olan parfüm seçeneklerini Agent Provocateur markalarında bulmak kolaydır. Kaliteli parfüm markaları misk kökenli olup, ucuz ve kalitesiz parfümlerde yapay gliserin ve uçucu maddeler kullanılır. Bu nedenle de kokusu kalıcı olmadığı gibi insan tenine zarar verebilir.

Parfüm seçerken dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise çantada taşınabilecek boyutta olmasıdır. Çünkü bir kadın için parfümü en özel ve en çok değer verdiği aksesuarıdır. Parfümün görselliğinden de etkilenen kadınlar için birbirinden farklı müthiş görselliğe sahip şişelenmiş parfüm çeşitleri olan Agent Provocateur parfüm dünyasına yeni bir soluk kazandırıyor. Ayrıca markanın meyveli, tütünlü, çiçekli, yoğun konsantre olan seçenekleri kullananların bulundukları mekanda dikkatleri kendi üzerlerine çekmelerini de başarıyor.

Mükemmel kokusu ile dikkat çekmek isteyen bayanların Agent Provocateur Lagent eau serilerden her tene uyum sağlayan bir parfüm seçeneği ile çevresindekileri kolaylıkla etkileyebilir. Bu parfümlerin içeriğinde taze çiçek kokusu, paçuli ve sandal ağacı gibi karışımlar sayesinde dilediği aurayı yakalama şansı elde edilebilir. Markanın edp serileri arasında bulunan yasemin, sümbülteber, orkide gibi doğanın muhteşem kokularını bir araya getiren parfümleri ise genellikle şehvetli ve tutkulu tercihleri olan bayanlar için vazgeçilmez özelliktedir. Egzotik kokulardan hoşlanan ve esrarengiz görünmeyi seven kadınlar için Agent Provocateur fatalle edpserisi ideal bir seçenek olabilir.

Parfüm Kullanımında Önemli Detaylar

Kadınların günün hemen her saatinde kullandıkları parfümün kalıcılık süresinin uzun olması için bazı önemli detaylar vardır. Örneğin; duştan sonra beden henüz nemini kaybetmeden ve cilt hücre gözenekleri açık durumdayken parfüm kullanılması kalıcılık süresini uzatacaktır. Vücudun nemi ile parfümün kokusu bedende birleştiği için kalıcılığı daha uzun olacaktır. Kokuyu birkaç kat halinde kullanmakta kalıcılığı arttırabilir. Ancak art arta sıkmak daha boğucu olacağından bunun yerine bir süre bekledikten sonra sıkmak daha etkili ve kalıcı olmasını sağlar. Kuru cilde sahip olan kişilerde koku daha çabuk uçtuğu için vücudu arada sırada nemlendirmek önemlidir. Ya da duştan hemen sonra vücut nemlendirici kullanmak gerekir.

Parfüm kullanma şekli ürünün kişi üzerinde bıraktığı etkiyi doğrudan etkiler. Cilt sağlığı için ve daha etkili bir sonuç için parfümü vücuttan en az on onbeş santim uzaklığından sıkmak gerekir. Vücutta ısı oranının yüksek olduğu kulak arkası, boyun bölgesi bilek içi gibi bölgelere uygulamakta bir o kadar önemlidir.

Hayalinde ki kokuyu bulmak, kaliteli ve kalıcı bir parfüm sahibi olmak isteyenler için Agent Provocateur serileri en mükemmel tercihlerden biridir. Hem kaliteyi yakalamak hem uygun fiyat seçeneklerinden yararlanmak için markanın ürünleri arasında her tarza, her yaşa, beğeniye ve ruh haline hitap edebilecek seçenekleri bulmak mümkündür.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Agent Provocateur

13 ürün var
  1. Ürün Çeşidi
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Parfüm Mililitre
  5. Parfüm Türü
  6. Satıcı A-Z
  7. İndirimli Ürünler
  8. Kelime Filtresi
Teslimat FiltreleriKonumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Konum Seç
Yarın Kapında
Başa dön