AGV, 1947 yılından günümüze sektöründe lider ve kaliteye yön veren bir marka olagelmiştir. Kurulduğu dönemin çok ilerisinde kalite, malzeme ve tasarım anlayışı sayesinde motosiklet dünyasında hızla ün kazanan AGV, konfor ve güvenlik bakımından da çığır açarak adından çokça söz ettirmektedir. 2007'de İtalyan markası Dainese tarafından satın alınarak kalite ve teknolojisini geliştiren AGV, hâlen sektörün en iyilerinden biri konumundadır. Rossi dâhil birçok MOTO GP efsanesi, pistlerde AGV markasını test etmiş ve yarışlarda kullanarak güvenilirliğini herkese göstermiştir. Dünya şampiyonu motosiklet sürücüleri ile birlikte geliştirildiği için AGV, hem konfor hem güvenlik hem de şıklık bakımından oldukça gelişmiştir.

İlk Fiberglas Kask Üretimi

AGV, kurucusu Amisano Gino'nun yenilikçi anlayışıyla üretime başladığında öncelikle deri kasklar üzerine faaliyet göstermiştir. Yeniliklere açık bir marka olan AGV, o zamana kadar kask yapımında hiç kullanılmamış bir malzeme olan fiber malzemeyi kullanmış ve kask üretimini bir adım ileriye taşımıştır. O dönem kullanılan yumuşak kasklara göre daha ilerici bir tasarıma sahip fiberglas kasklar; içeriğindeki darbe emici astar ve dış kabuğundaki dayanıklılık ile öne çıkmıştır. Bu tasarım, günümüzde hâlen kullanılan kaskların öncüsü olarak kabul edilmiştir. AGV, üretilmiş ilk kapalı kaskın da yaratıcısıdır. 1969 yılında üretilen ilk tam yüz kask, zamanla geliştirilip görüş ve konfor özellikleri de artırıldığında, sadece motosiklet sürücüleri tarafından değil; Formula 1 yarışçıları tarafından da tercih edilir hâle gelmiştir.

Yenilikçi Kask Tasarımları

AGV tasarımcıları, markanın kurulduğu günden bu yana sürekli olarak kaskları, kullanan kişinin ruh hâlini yansıtacak şekilde tasarlamaya özen göstermiştir. Pistlerde motosiklet sürücüsünün taktığı kasklarda o sürücünün heyecanı, ruh hâli ve güçlü yanı ortaya çıkarılmaya çalışılmış ve bu yenilikçi tasarımlar, son kullanıcı olan motosiklet sürücülerine kadar ulaşmıştır. Her tarza uygun kask tasarımlarını AGV ile bulabileceğiniz gibi ünlü yarışçıların kullandıkları tasarımları da satın alabilirsiniz. Böylece hem tarzınızı yansıtabilir hem de sevdiğiniz sporcuya desteğinizi gösterebilirsiniz.

Üstün Güvenlik Anlayışı

AGV, teknoloji ve inovasyonu önceliği kılmış bir markadır. Dainese tarafından satın alınmasıyla birlikte yüksek güvenlik standarlarını bir adım ileriye taşıyan firma, hâlihazırda sektördeki tüm güvenlik standartlarını karşılayan ürünler sunmaktadır. Özel laboratuvarlarda güvenlik anlayışlarını hem test eden hem de geliştiren firma, özelllikle darbelere karşı yüksek dayanıklılık, vizör görüş kapasitesi testleri, ergonomi testleri, aerodinamik geliştirmeleri, hafiflik için malzeme geliştirme denemeleri ve hava alan kask tasarımları üzerinde yoğunlaşmaktadır.

AGV, yüksek dayanıklılık ve hafilik sunan fiber kompozit dış kabukla ürettiği kasklarını; ECE, DOT, NBR, AS-NZS, JIS, ECE-ASIA gibi yüksek kaltite gerektiren sertifikalarla taçlandırmıştır. Hijyenik bir iç tasarımı olan AGV kaskları, yıkanabilir ve ayarlanabilir iç kabuğa sahiptir. Alacağınız kaskın özelliğine bağlı olarak AGV kasklarında yer alan vizörler, hiçbir şekilde buğu yapmaz ve çizilmelere karşı yüksek dayanıklılığa sahiptir. Herhangi bir kaza anında kaskınızı başınızdan kolayca çıkarabilmeniz için özel emniyet makanizması da AGV'nin kullandığı standartlarından biridir.

AGV kasklarınızla uyumlu intercom satın aldığınızda intercom yer almayan bir model seçtiyseniz, kaskın içindeki özel bölmeye kolayca intercom montajı yapabilirsiniz. Hâlihazırda intercom bulunan bir AGV kask tercih etmiş sürücüler ise kaliteli ve kesintisiz ses aktarımı sağlayacak yalıtımlı malzeme sayesinde rahatlıkla konuşmalarını sürdürebilir.

AGV kask bedenleri de yılların verdiği tecrübe ile hassas şekilde uyarlanmıştır. Kaskınızı alırken AGV beden ölçü tablosuna mutlaka göz atmanızda fayda vardır. Yine de kaskı aldıktan sonra yaşayabileceğiniz kilo alma ya da verme durumları için kask içerisinde yer alan ped ayarlama aparatıyla kolayca uygun ölçüye ulaşmanız mümkündür.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

AGV

1 ürün var
  1. Beden
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Satıcı
    
Başa dön