Akne, sivilce olarak da bilinir. Her 100 kişiden 85’inin ergenlik döneminde veya ileriki yaşlarda karşılaştığı bir cilt problemi olarak karşımıza çıkar. Siyah veya beyaz nokta görünümünde ya da kist şeklinde olabilir. Akne gözenek kontrolü için öncelikle temizlik önerilir. Tedavi için, akne lezyonlarını yok eden ve yenilerinin oluşmasını önleyen ürünlerden yararlanabilirsiniz.

Siyah Nokta Temizleyiciler

Akne tedavisinde genellikle, akneye yol açan sebum üretiminin ve bakterinin azaltılmasına çalışılır. Ayrıca cilt hücrelerinin dökülmesi normalleştirilir. Tedavi sürecinde buna yönelik özel olarak geliştirilmiş ürünlerden destek alınır. Temizleyici, tonik gibi ürünler ciltteki gözeneklerin temizlenmesini sağlar, tekrar tıkanmalarını engeller, ciltteki düzensiz görünümü giderirler. Bu ürünlerin likit yapıda olması ciltte emilimi kolay hale getirir ve bu sayede teni rahatlatır. İçeriğindeki antioksidan ajanlar ise cildin canlanmasına yardımcı olurlar.

Bunun yanı sıra, akne karşıtı bakım jelleri de yaygın olarak kullanılır. Jelleri temizleme ve tonik işleminden sonra cildinize uygulayabilirsiniz. Jeller, aktif nemlendirici içerikleri sayesinde cildin nem dengesini sağlarlar.

Akne gözenek kontrolünde siyah nokta temizleyiciler önemli yer tutar. Kullanımı sıklıkla tercih edilen burun bölgesi bantlarıyla, siyah noktaların, kirin ve yağın temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Tüm cilt tiplerine uygulanabilen bant, uygulandığı bölgede gözeneklerin açılmasına yardımcı olur.

Beyaz ve siyah nokta temizleyiciler ve tonikleme işleminden sonra cilde matlaştırıcı losyonların uygulanması da önerilir. Bu losyonlar, gün boyu cildin mat görünmesine olanak tanırlar. Ciltteki yağ üretiminin kontrolü sebum azaltıcı maddelerle sağlanır ve bu sayede mat görünüm elde edilir. Losyonlar genellikle yağsız, hafif yapıda olup cildin ihtiyaç duyduğu nemlendirmeyi sağlar. İçeriklerinde suni koku ve renklendirici kullanılmaması da tedavi sürecini hızlandırır.

Akne gözenek kontrolü, en başta cildin zararlı güneş ışınlarından korunması ile gerçekleştirilir. Yüzü aşırı yıkamamak, elleri çok fazla yüz ile temas ettirmemek, egzersiz yaparken makyaj yapmamak ve stresten kaçınmak önem taşır. Akne, etkili bir şekilde tedavi edilebilir. Tedavi özellikle doğru ürünlerin kullanılmasına bağlı olarak 2. aydan itibaren cevap vermeye başlar. Akne gözenek kontrolü sürecinde, ihtiyacınıza en uygun ürünleri kolaylıkla temin etmeniz hepsiburada.com’da mümkün hale getirilmiştir. Dilerseniz bu ürünleri inceleyebilir, ürünlerin özelliklerini görebilirsiniz.

Akne Nedir?

Akne, lezyonlar ve tıkanan gözeneklere bağlı olarak cildin yağ bezlerinin düzensizleşmesi durumunu ifade eder. Akneler en çok yüzde, sırtta, göğüs bölgesinde ortaya çıkar. Çünkü vücuttaki kıl folikülü ile onun etrafındaki yağlı bezler en fazla bu bölgelerde yer alır. Kıl foliküllerini çevreleyen küçük bezler sebum olarak adlandırılan yağlı bir madde üretirler. Sebumun, kıl folikülünü geçememesi halinde akne oluşur. Sebumun hücrelerle karışması, hücrelerin tıkanmasına ve içlerinde bakterilerin büyümesine neden olur. İçi iyice dolan bir folikül patlar; sebumun, deri hücrelerinin ve bakterilerin cilde dökülmesine yol açar.

Yüksek hormon seviyeleri aknelerin oluşumunda büyük rol oynar. Bu nedenle, akneler hem kız hem erkek çocuklarında özellikle ergenlik döneminde artış gösterir. Ancak, vücutta çeşitli nedenlerle sebum üretiminin fazla olması durumunda her yaşta bu sorunla karşılaşılabilir. Kadınlarda adet dönemi öncesi, gebelik, doğum kontrol haplarının kullanımı hormon seviyelerini etkilediği için akne oluşumuna sebep olabilir. Genler de bu cilt probleminin gelişmesinde rol oynar.

Akne siyah veya beyaz görünümde olabilir. Eğer kıl folikülleri yağ ile tıkanır, genişler fakat deri altında kalırsa bu beyaz bir nokta olarak görünür. Tıkanan, genişleyen ve cilt yüzeyine ulaşan foliküllerin görünümü ise siyah nokta şeklinde olur. Akneler, siyah ve beyaz nokta dışında; pembe renkte iltihaplı lezyon, tabanı kırmızı lezyon, deri altında yerleşik, ağrılı lezyon ve irin dolu kist biçiminde de ortaya çıkabilir.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Akne Gözenek Kontrolü

602 ürün var
 1. Özel Listeler
 2. Markalar A-Z
  1. La Roche-Posay Akne Gözenek Kontrolü
  2. Avene Akne Gözenek Kontrolü
  3. Sebamed Akne Gözenek Kontrolü
  4. Garnier Akne Gözenek Kontrolü
  5. Nivea Akne Gözenek Kontrolü
  6. Avon Akne Gözenek Kontrolü
  7. MjCare Akne Gözenek Kontrolü
  8. Bioderma Akne Gözenek Kontrolü
  9. Pudra Shine Akne Gözenek Kontrolü
  10. Rituel de Beaute Akne Gözenek Kontrolü
  11. MISSHA Akne Gözenek Kontrolü
  12. Babe Akne Gözenek Kontrolü
  13. Noreva Akne Gözenek Kontrolü
  14. Xolo Akne Gözenek Kontrolü
  15. Freeman Akne Gözenek Kontrolü
  16. Pakface Akne Gözenek Kontrolü
  17. Pharmaceris Akne Gözenek Kontrolü
  18. Dionesse Akne Gözenek Kontrolü
  19. Lierac Akne Gözenek Kontrolü
  20. Neutrogena Akne Gözenek Kontrolü
 3. Fiyat Aralığı
  -
 4. Ürün Puanı
 5. Fırsat Ürünleri
 6. Satıcı A-Z
DSACategoryId/60001547/2147483603/32000005/32010885/32010897
Başa dön