Büyük bir bölümü parmaklar ile oynanan voleybol kaliteli bir voleybol topu kullanımını zorunlu kılar. Kullanılacak voleybol topu çok sert olmaması gerektiği gibi fazla yumuşak da olmamalıdır. Toptan kaynaklı sakatlıkların ortadan kaldırılabilmesi optimum standartlara sahip bir voleybol topunun kullanımını zorunlu kılar. Aksi durum hem sporcunun performansını olumsuz yönde etkileyecek hem de oyun zevkini ve sürekliliğini arzu edilmeyen seviyelere indirgeyecektir.

Tüketime sunduğu ekipmanlarda sağlığa dost malzemelerin kullanımını ve müşteri memnuniyetini ön planda tutan Altis, voleybol topu üretiminde de bilindik kalite çizgisini korur. Yapıştırma tekniğinin yanı sıra el ve makine dikişi kullanılarak üretilen üst sınıf voleybol topları ile bu spora gönül verenlere arzu ettikleri seçenekleri sunar.

Altis Voleybol Topu

Dünya genelinde ilk üç sıra içerisinde kendisine yer bulan voleybol sporu asgari şartları bir araya getirerek oynanabilecek spor branşlarından bir tanesidir. Asgari dört kişinin bir araya gelmesi ve belirlenen alanın bir iple ortadan bölünmesi dahi voleybol oynamak için yeterli platformu oluşturur. Özellikle piknik alanlarında aile bireylerinin bir araya toplanarak oynadıkları pas oyunu bile voleybol sporunun bir parçasıdır. Bu haliyle voleybol; kadın ve erkek, amatör ve profesyonel, genç ve yaşlı ayrımına gidilmeksizin bir arada oynanabilecek ender spor dallarının en gözdelerindendir.

İdeal formundan az şişirilmiş voleybol toplarının yuvarlak formu bozulurken arzu edilen sıçrayışı, oyunun ve oyuncunun kalitesini bozar. Gereğinden fazla şişirilmiş voleybol topları ise sert bir yapıya kavuşarak sporcuya zarar verebilecek hal alır ve kullanışsız duruma gelir.

Deri, suni deri ve poliüretan gibi farklı dış yüzey malzemeleri kullanılarak üretilen voleybol topları size geniş bir seçenek sunar. El dikişi, makine dikişi ya da farklı yapıştırma teknikleri kullanılarak 8 ila 18 panelin bir araya getirilmesinden oluşan Altis voleybol topları Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından belirlenen standartlara uygun olarak üretilir. Hem profesyonel oyuncular hem de voleybola yeni başlayan sporcular için tasarlanan voleybol topları FIVB standartlarına sahiptir.

Voleybol topları genel kullanıma uygun olarak 65-67 cm çevre alanı ve 260-280 gr arası ağırlığa sahip olarak tasarlanır. 9 yaştan 13 yaşa kadar kullanımı tavsiye edilen 65-67 cm çevre alanı ve 200-220 gram ağırlığa sahip toplar küçük sporcuların parmak yapılarına uygun çözümler sunar. Spora yeni başlayan küçükler için ise yaş ve kemik durumlarına uygun olarak mini voleybol topları üretilir.

Altis Voleybol Topu Fiyatları

Hem profesyonel hem de amatör kulüplere kaliteli bir alternatif sunan, voleybol okulları ve okul takımlarını kaliteli seçeneklerle buluşturan Altis voleybol topları her çeşit müsabakada güvenle kullanılacak teknik yeterliliğe sahiptir. Voleybolcunun parmaklarında oluşabilecek toptan kaynaklı rahatsızlıkları ortadan kaldıran yapıştırma veya dikişli yüzey içeren alternatifler, aynı zamanda göze de hoş görünecek renk çeşitliliğine ve model yapısı ile geniş bir yelpazede sunulur.

Altis voleybol topu tasarımları, iç saha ve plaj voleybolu kullanımlarına uygun olarak farklı seçenekler sunar. Altis voleybol topu modelleri iç sahada kullanıma uygun olduğu kadar açık havada kurulan sahalarda da tercih edilebilir. Altis voleybol topları ile tüm sert zeminlerde tam randıman alabilmeniz mümkün olur. Plaj voleyboluna gönül verenler ise FIVB standartlarına göre 65-68 cm çevre alanı ve 260-280 gram arası değişen ağırlığa sahip plaj voleybolu topları arasından tercihte bulunabilir.

Voleybolcunun parmak sağlığına ve oyun kalitesine katkı sağlayan, kullanım çeşitliği ve renk ahengi sunan Altis voleybol topları bütçenize uygun fiyatları ile de yüzünüzü güldürecektir.

Altis Voleybol Topları

15 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Altis
  2. Mikasa
  3. Vertex
  4. Voit
  5. Molten
  6. Avessa
  7. Selex
  8. Delta
  9. Nike
  10. Lescon
  11. Slazenger
  12. Uhlsport
  13. Wilson
  14. Busso
  15. Hattrick
  16. Sportica
  17. Tryon
  18. Lotto
  19. Petra
  20. Runway
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Renk
 6. Satıcı A-Z
 • Marka Altis
DSACategoryId/60001546/2147483635/353044/19004/19023/altis
Başa dön