Makarnalar temel kuru gıdalar arasında yer alıyor. Buğdaydan üretilerek elde edilen makarna çeşitleri yüksek besin değerine sahip. Hem lezzetli hemde yapımı oldukça basit olan makarna 7’den 70’e hemen hemen herkes tarafından seviliyor. Uzun süre kullanılabilen ve bozulmayan bir gıda ürünü olan makarna stok yiyeceklerin başında geliyor. Makarna sade olarak tüketilebileceği gibi farklı soslarla karıştırılarak da yenilebiliyor. Günümüzde hem Türkiyede hem de dünyada en fazla tüketilen gıda ürünlerinden biri de makarna olarak ön plana çıkıyor. Temel besin gruplarından biri olan buğday yani makarna tahıl içeriyor. İyi bir enerji kaynağı olarak görülen makarna lif oranı yüksek olduğu için tok tutuyor. Türkiye’de makarna denildiğinde ilk akla gelen markalardan biri de Nuh’un Ankara Makarnası oluyor. 

1950 yılında üretim faaliyetlerine başlayan Nuh’un Ankara Makarnası kullanıcılar tarafından sıkça tercih ediliyor. Ankara makarna çeşitleri arasında; klasik, sebzeli, vitaminli, kepekli, tam buğday ve kepekli birçok seçenek yer alıyor. Glisemik indeksi düşük olan Ankara makarna çeşitleri midede uzun sürede sindirildiği için diğer makarnalara kıyasla daha uzun süre tok tutabiliyor. Bu sayede kullanıcıların vücudundaki yağ depolanması da azalıyor. Vücuda gerekli olan karbonhidrat desteğini sağlayan Ankara makarna öğle ve akşam yemeklerinde tüketilebiliyor. Nuh’un Ankara makarna çeşitleri sporcular, çocuklar ve sağlıklı beslenmeye dikkat eden kullanıcılar tarafından tercih edilebiliyor. Farklı gramaj seçenekleri ile satışa sunulan Ankara makarna 5 kg olanı da makarna tüketmeyi sıklıkla tercih eden kullanıcılar tarafından değerlendiriliyor. Ankara markasının makarna çeşitlerini Hepsiburada ile görüntüleyerek dilediğiniz miktarda satın alabilirsiniz. 

Ankara Makarna Çeşitleri

Ankara makarna çeşitleri arasında; klasik, vitaminli, sebzeli, tam buğday, kepekli birçok seçenek bulunuyor. Durum buğdayı ile üretilen Nuh’un Ankara makarnası; spaghetti, ince spagetti, fırın makarna, yassı spagetti, fiyonk, burgu, mantı, midye, ince uzun, boncuk, yüksük, penne, bukle, dirsek, bamya gibi farklı şekillerde üretiliyor. Ayrıca Nuh’un Ankara makarnası çeşitleri arasında; erişte, kuskus, kelebek, mini kelebek, Nuh’un gemisi seçenekleri de mevcut. Ankara Nuh’un makarna çeşitleri genellikle 500 gr paketler halinde ambalajlanarak satışa sunuluyor. Ayrıca 20x500 gr şeklinde koli olarak satıla sunulan makarna çeşitleri de var. Ankara makarnalarının pişme süresi çeşidine göre değişiklik gösterebiliyor. Örneğin; Ankara makarna spagetti yaklaşık 7 ile 9 dakika arasında pişerken, Ankara ince spagetti 4 ile 6 dakika arasında hazır hale geliyor. Bu sebeple her bir çeşidin paket üzerinde yazan pişme süresinin dikkate alınması tavsiye ediliyor. Vitamin deposu olarak nitelendirilen Nuh’un Ankara Vitaminli makarna serisi arasında; kelebek, fırın, rigatoni, penne, dirsek, yassı spagetti, spagetti, mantı, yüksük, ince uzun, fiyonk, burgu, boncuk, ufo ve yıldız şehriye yer alıyor. Nuh’un Ankara Makarna Vitaminli serisinin içeriğinde; durum buğdayı irmiği, niasin, demir, tiamin, folik asit ve riboflavin bulunuyor. Nuh’un Ankara Sebzeli makarna serisinde ise; burgu, kalpli ve Nuh’un gemisi çeşitleri mevcut. Nuh’un Ankara burgu sebzeli makarnasının içeriğinde; durum buğdayı irmiği, domates salçası ve ıspanak tozu bulunuyor. Nuh’un Ankara kalpli makarnasının içeriğinde ise durum buğdayı irmiği ve domates salçası kullanılıyor. Ankara tam buğday makarna çeşitleri arasında penne ve spaghetti yer alıyor. Tam buğday makarna üretiminde buğdayın tüm bileşenleri korunduğu için sade makarnaya kıyasla daha fazla vitamin, mineral ve lif içeriyor. Nuh’un Ankara kepekli makarna seçenekleri arasında ise burgu ve spaghetti bulunuyor. Yüksek oranda diyet lifi içeren kepekli makarna düşük kalori ve yağ oranına sahip. 

Ankara Makarna Kullanılırken Nelere Dikkat Etmeli?

Ankara makarna çeşitleri farklı pişme sürelerine sahip oluyor. Her makarnanın ambalajında pişme süresi belirtiliyor. Kullanıcıların pişirme sürelerini dikkate alarak makarnaları pişirmeleri öneriliyor. Ankara makarnalar üretim tarihinden itibaren yaklaşık 2 yıla kadar kullanıma uygunluk gösteriyor. Ankara makarnanın güneş ışığından uzak, serin, kuru ve kokusuz bir ortamda muhafaza edilmesi öneriliyor. 

Ankara Makarna Nasıl Kullanılır?

Hızlı ve pratik gıda ürünlerinden biri olan Ankara makarna hızlıca yemek hazırlamak isteyen herkes tarafından tercih edilebiliyor. Ankara makarna sade olarak hazırlanabileceği gibi farklı soslarda birlikte de servis edilebiliyor. Ankara makarna kaynar su, bir miktar tuz ve yağ ile hazırlanabiliyor. Ankara makarna kaç dakikada pişer sorusuna tek bir yanıt verilemiyor. Çünkü her makarnanın pişme süresi ufak farklarla da olsa değişiklik gösteriyor. Pişen Ankara makarna çeşitleri farklı soslarla karıştırılarak ve üzerine kıyma ya da peynir eklenerek tüketilebiliyor. Ankara mantı makarna mantı yapmak için vakti olmayan kullanıcılar tarafından değerlendirilebiliyor. Yoğurt ve salçalı sos ile servis edilen Ankara mantı makarna sevilerek tüketiliyor. Ankara makarna kuskus ya da şehriye çeşitleri ile farklı salatalar hazırlanarak çay yanında da ikram edilebiliyor. 

Nuh’un Ankara Makarna Markası Hakkında Kısaca Bilgi

Türkiye’nin önde gelen makarna üreticilerinden biri olan Nuh’un Ankara Makarnası 1950 yılından bu yana üretim faaliyetlerini sürdürüyor. Ankara makarna kimin sorusu da yanıtını buluyor. Ahmet Eskiyapan, Nuh Eskiyapan ve Kemal Yurtbilir tarafından kurulan Ankara Makarnası ürettiği çeşitli makarna seçenekleri ile ön plana çıkıyor. Önceleri Ankara Makarnası ismi ile anılan marka 1961 yılından bu yana Nuh’un Ankara Makarnası olarak biliniyor. Nuh’un Ankara markasının ürettiği ürünler arasında; klasik, sebzeli, vitaminli, tam buğday, kepekli makarnalar, irmik, bulgur ve buğday kepeği yer alıyor. 

Ankara Makarna Fiyatları

Ankara makarna fiyatları çeşidine, gramajına, içeriğine ve aromasına göre değişiklik gösteriyor. Nuh’un Ankara makarnası tekli olarak satın alınabileceği gibi çoklu paketler halinde de tercih edilebiliyor. Hepsiburada’nın kuru gıda ürünleri arasında yer alan Ankara makarna çeşitleri listeler halinde sıralanıyor. Ankara makarnalar artan fiyat, azalan fiyat, çok satanlar, çok değerlendirilenler, yüksek puanlılar ve yeni eklenenler şeklinde sıralanabiliyor. Ankara makarna için fiyat araştırması yapılırken en az ve en çok şekilde fiyat aralığı da belirlenebiliyor. Ankara makarna için gramaj, tür, aroma, satıcı filtrelemesi yapılabiliyor. Filtreleme özelliği ile kullanıcılar satın almak istedikleri ürüne daha hızlı ulaşarak zaman tasarrufu sağlıyor. Satıcı seçiminde hızlı teslimat yapması ya da diğer satıcılara kıyasla daha ekonomik fiyat sunması etkili oluyor. Hepsiburada’nın “Yarın Kapında” özelliği sayesinde bugün sipariş edilen ürünler yarın teslim alınabiliyor. Böylece kullanıcılar acil ihtiyaçlarını bu şekilde giderebiliyor. 

Ankara Makarna İndirim ve Kampanyaları

Online alışveriş sitelerinde birçok üründe olduğu gibi gıda ürünlerinde de sıklıkla indirim ve kampanyalar düzenleniyor. Aynı şekilde Hepsiburada’da süpermarket kategorisi, kullanıcıya makarna çeşitleri için fiyat konusunda farklı fırsatlar sunabiliyor. Ankara makarna uygun fiyat seçeneğine ulaşmak için olası indirim ve kampanyalara göz atılması tavsiye ediliyor. Ankara makarna indirimleri “Süper Fiyat, Süper Teklif” kısmında listelenirken, Ankara makarna kampanyalarına “Kampanyalar” bölümünden ulaşılabiliyor. İndirimleri değerlendiren kullanıcılar bütçelerinden tasarruf ederek artan bütçeyle farklı ihtiyaçlarını giderebiliyor. Ankara makarna çeşitlerinde indirim ya da kampanya yoksa beğenilen ürünler için indirim alarmı aktif hale getirilebiliyor. İndirim alarmı aktif olduğunda beğenilen ürünün fiyatında bir azalış olursa kullanıcı anlık olarak bilgilendiriliyor. Bu sayede kullanıcı anlık fırsatları kaçırmamış oluyor. Ayrıca indirim alarmı dışında beğenilen makarna çeşitleri listeye eklenerek daha sonra da satın alınabiliyor.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ankara Makarna Çeşitleri ve Fiyatları

136 ürün listeleniyor
Filiz
Barilla
Nuhun Ankara
Pastavilla
Ankara
Oba
Nuh'un Ankara
Arbella
Mutlu
Indomie
Talya Foods
Veronelli
Milidiya Yöresel Ürünler
Bonatelli
De Cecco
Kb Gurme
Ekoloji Market
Legume
Makarna Lütfen
Hüma Organik
Sade
Aromasız
Ahududu
Domatesli
Süt
Arpa Şehriye
Boncuk
Burgu
Fiyonk
Spagetti
Farfalle / Kelebek
Mantı
Erişte
Yüksük
Bukle
Tel Şehriye
Dirsek
Kuskus
Baklagil
Fusilli / Burgu
Kalın Kesme
Penne / Kalem
Yıldız Şehriye
Çubuk
İnce Kesme
Hepsiburada Limiti
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Aroma
Toplam 36 / 136 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?