Anne - Baba Kitaplığı

Ebeveynlerin çocuklarını daha bilinçli bir şekilde yetiştirebilmesine olanak tanıyan anne baba kitapları uzman psikologlar tarafından kaleme alınmış birçok eser içerir. Yaş gruplarına göre hazırlanmış ebeveyn kitapları ile bebek psikolojisinden ergen psikolojisine kadar farklı evrelerdeki çocuklara karşı nasıl davranmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Çocuğunuzla doğru bir şekilde iletişim kurmayı öğrenmek ve onun kendi ayakları üzerinde durabilmesini sağlamak için uzman tavsiyelerinden yararlanabilirsiniz. Çocukların hangi davranışları neden sergilediği ve bu davranışlara karşı nasıl çözümler geliştirilebileceği de anne baba kitapları kapsamında okurlara anlatılır. Yerli uzmanların yazdığı eserlerin yanı sıra yabancı bilim insanlarının yaptıkları çalışmalar sonucunda ortaya çıkmış kitapları satın alarak okumaya başlayabilirsiniz. Kaliteli baskıları sayesinde okuma konforunuzu artıran bu kitaplar arasından bazıları zaman zaman görsellere de yer vererek konularını işler. Kitap kapaklarından yazarların psikolog, pedagog gibi unvanlarını kolayca görebilirsiniz.

Anne Baba Eğitimine Dair Kitaplar Nelerdir?

Eğitim metotlarını ebeveynlere aktaran bilimsel kitaplar anne ve babalara yönelik olarak yazılmıştır. Bilimsel terimlerden ziyade her yetişkin okurun anlayabileceği bir dille kaleme alınan bu kitaplar sayesinde çocuğunuza eğitim verirken kullanabileceğiniz teknikleri öğrenebilirsiniz. Ödüllendirme, cezalandırma, iletişim gibi konularda ebeveynlere yol gösteren bilimsel eğitim kitapları anne ve babalar için birer başucu kitabına dönüşür. Çocuğunuzun kişilik gelişimine olumlu katkılarda bulunmanız için okumanız gereken eserlerle daha iyi bir yetiştirici olabilirsiniz. Çocukların ruh halini anlayabilmek ve çocuğunuza buna uygun şekilde yaklaşabilmek için neler yapmanız gerektiğini psikologların ve eğitimcilerin anlatımıyla öğrenebilirsiniz. Çocuğunuzun sosyal yetilerini geliştirmek ve daha dışa dönük bir birey olmasını sağlamak için ne gibi oyunlar oynayabileceğinizi uzman yardımıyla kolayca kavrayıp kendi çocuğunuz üzerinde uygulayabilirsiniz. Çocukların önünde ebeveynlerin nasıl davranması gerektiği ve neler yaparak iyi rol modeller olunabileceği gibi konular hakkında da okuma yaparak aydınlanabilirsiniz.

Ebeveyn Kitapları Nelerdir?

Her ebeveynin okuması gereken kitaplar arasında yer alan eserler zorlu bir süreç çocuk yetiştiriciliği süresince doğru davranışları sergileyebilmenizi sağlar. Çocuğunuzun özel alanına ne zaman ve nasıl saygı göstermeniz gerektiğini, farklı yaşların ve farklı cinsiyetlerin yarattığı sancılı zamanları nasıl başarıyla atlatabileceğinizi deneyimli psikologların kaleminden okuyabilirsiniz. Farkındalığı yüksek ebeveynlere dönüşmek ve çocuklarınıza karşı nasıl yaklaşmanız gerektiğini öğrenmek için çok satanlar listelerine girmiş, uluslararası ödüllere layık görülmüş eserleri kütüphanenize katabilirsiniz. Eğer birden fazla çocuğunuz varsa onlarla, aradaki yaş farkına göre nasıl bir iletişim oluşturmanız gerektiğini de bilimsel çalışmalar ışığında okuyabilirsiniz. Gelecekte insan ilişkilerinde ve iş hayatında başarılı olacak bir çocuk yetiştirebilmek için ebeveyn kitapları satın alıp okumaya başlayabilirsiniz.

Anne Baba Kitapları Ne İşe Yarar?

Doğru davranışlar sergileyen ve çocuğunu kendi ayakları üzerine basabilecek şekilde yetiştiren bir ebeveyn olabilmek için anne baba kitaplarından destek alabilirsiniz. Örneklerle zenginleştirilen bu eserler çocuğunuzla empati kurabilmenizi kolaylaştırır. Çocuğunuza yaşam koçluğu yapabilmek ve onun mentoru olabilmek için okumalar yapabilirsiniz. Bazı zihinsel ya da fiziksel hastalıklara sahip çocukların bakımının nasıl gerçekleştirileceğine dair kitapları okuyarak engelleri nasıl aşabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Çocukların en çok süre geçirdiği kişiler ebeveynleri olduğu için çocuğunuzla kurduğunuz iletişim, onun gelecekteki gelişimi açısından da son derece önem taşır. Öğrenme güçlükleri yaşayan çocukların kendilerine olan güvenlerini kazanmaları ve dışa dönük davranışlar sergileyerek çevreleri ile olumlu ilişkiler kurabilmeleri için de pedagogların hazırladığı ebeveyn kitaplarını okuyabilirsiniz. Çocuğunuzu, onun için en uygun olan mesleklere yönlendirmek ve yeteneklerini ortaya çıkarmak için yapabileceklerinizi de anne baba kitapları sayesinde daha rahat bir şekilde kavrayabilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Anne Baba Kitapları

680 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 37 / 680 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?