Tüm dünyanın en önde gelen markalarından biri olan Apple, kullanıcıların deneyimini ve memnuniyetini maksimum düzeye çıkarabilmek adına hem yazılım hem de donanım anlamında birçok yenilik yapıyor. Bilgisayarın en önemli donanım parçaları arasında olan klavye, kullanıcıların bilgisayardaki hareket kabiliyeti ve hızı açısından büyük önem taşıyor. Apple tarafından piyasaya sürülen klavye modelleri, farklı nesiller altında gruplandırılarak kullanıcılara sunuluyor. Tüm modeller, kullanıcıların bilgisayarda çalışma hızını ve cihaz hakimiyetini artırabilmek üzere optimize edilen özellikler barındırıyor.

Magic Keyboard Serisinin Konforlu Dünyasıyla Tanışın

Apple klavye modellerinin arasında, ilk kez 2003 yılında piyasaya sürülen kablosuz klavye modelleri ön plana çıkıyor. Dönemin teknolojisi düşünüldüğünde, kablosuz olması dolayısıyla kullanıcılara sunduğu hareket özgürlüğü ile tüm dikkatleri üzerine toplayan Wireless Keyboard serisinin ilk modelleri, kalem pille çalışıyor. 2003 yılından günümüze Apple tarafından hem tasarım hem fonksiyon hem de kullanım kolaylığı açısından git gide geliştirilen bu modeller, markanın dizüstü ve masaüstü bilgisayarları ile sorunsuz şekilde çalışıyor. Ancak elbette klavyelerin bilgisayarlar ile eşleşebilmesi için, cihazların işletim sistemi ve neslinin de klavye modeli ile uyumlu olması gerekiyor. 

Kablosuz Klavye ile Hareket Özgürlüğünün Tadını Çıkarın

Apple klavye modellerinin arasında farklı serilere dahil olan ürünleri bulmak mümkün. Wireless Keyboard serisinde bulunan klavye modelleri, kalem pillerle çalışıyor ve daha geniş tuş aralıklarına sahip. Magic Keyboard serisindeki modellerde ise şarj edilebilen ve oldukça hafif bir batarya bölümü bulunuyor. Tuşların arasındaki mesafenin önceki nesillere göre azaltıldığı bu seride, kullanıcı deneyimlerine göre optimize edilmiş bir tasarım söz konusu. Tüm serilerdeki modeller, F ve Q klavye olmak üzere iki farklı tuş dizilimi ile kullanıcılara sunuluyor. Dizüstü bilgisayarların yerleşik klavyeleri ile birebir aynı dizilime sahip olan modellerin yanı sıra, çoğunlukla masaüstü bilgisayar kullanıcılarının tercih ettiği sayısal tuş takımını barındıran modeller de bulunuyor. 

Magic Keyboard Serisinin Ön Plana Çıkan Özellikleri Nelerdir?

 • Magic Keyboard serisine dahil olan Apple klavye modelleri, oldukça hafif ve kolay taşınabilir şekilde tasarlanıyor. Batarya bölümü cihazın içinde olmasına rağmen, sayısal tuş takımı barındırmayan klavye modellerinin ağırlığı yalnızca 0.231 gram. Bu sayede kullanıcılar, seçtikleri ürünü seyahatlerde kolaylıkla yanında taşıyabiliyor. 
 • Bu seride bulunan Apple klavye modelleri, Bluetooth ya da Wireless bağlantısı ile saniyeler içinde bilgisayar ile eşleşebiliyor. Markanın bilgisayarları ile eşleşme özelliği bulunan ürünler, bir kere eşleştiği cihaza sonraki kullanımlarda otomatik olarak bağlanıyor. 
 • Apple klavye modellerinin eğimli tasarımı ve yükseklik dengesi, kullanıcıların klavye başında geçirilen saatler boyunca rahatsızlık ya da ağrı hissi yaşama olasılığını en aza indiriyor. 
 • Lightning kablo kullanılarak da şarj edilebilen Apple klavye modelleri, kullanıcıların lightning girişli Apple cihazlarını bir güç kaynağı olarak kullanmasını ve diledikleri an klavyeyi şarj edebilmelerini sağlıyor.
 • 1-2 saat aralığında tam olarak şarj edilebilen cihazlar, ortalama 1 ay boyunca tekrar şarj edilmeye ihtiyaç duymadan çalışabiliyor. 
 • Magic Keyboard serisinde kullanılan alüminyum kasa, klavyelerin hem daha dayanıklı hem de daha hafif olmasını sağlıyor.

Maksimum Verim Sağlayan Özel Tasarım

Magic Keyboard serisinde bulunan Apple klavye modellerini açmak ve kapamak için kullanılan tuş, cihazın yan yüzeyinde bulunuyor. Minik bir çıkıntı şeklinde tasarlanan ve kaydırarak hareket ettirilen tuş, klavyede yazı yazarken kullanıcıların hareket kabiliyetini etkilemiyor. Apple klavye modellerinde, makas mekanizması adı verilen özel bir teknoloji kullanılıyor. Bu teknoloji, kullanıcıların bir klavye tuşuna uyguladığı baskının tüm tuşa eşit şekilde dağılmasını sağlıyor. Diğer klavye modellerinde geçerli olan ve tuşlardan tam verim alabilmek için tam ortaya baskı uygulama zorunluluğu, bu seride söz konusu değil. Başka bir deyişle, tuşa basıldığı anda uygulanan kuvvet merkezde toplanıyor. Böylece hem kullanıcıların daha az efor harcaması hem de daha hızlı hareket edebilmeleri amaçlanıyor. 

Apple klavye modelleri, markanın tablet ve bilgisayarları ile uyumlu renk seçeneklerine sahip. Klavye tuşlarında kullanılan dayanıklı ve kaliteli malzemeler, uzun süreli kullanımlarda bile tuşlar üzerindeki harf, sembol ve rakamların görünümlerini korumalarını sağlıyor. Wireless Keyboard serisine oranla daha büyük tuşların kullanıldığı Magic Keyboard serisi, ergonomik bir kullanım deneyimi sunuyor. 

Kaydırmaz Bantlar ile Kullanım Rahatlığı

Apple klavye modellerinin alt yüzeyinde, dört köşeye yapıştırılmış kaydırmaz bantlar bulunuyor. Bu bantlar, klavyelerin eğimli tasarımlarına rağmen kullanım sırasında yüzey üzerinde sabit kalabilmelerini sağlıyor. Alüminyum arka yüzeyde oluşabilecek soyulma ya da çizilmeleri en aza indiren bantlar, kullanıcıların oldukça hızlı bir şekilde yazı yazarken klavyeyi rahatlıkla kontrol edebilmelerine olanak tanıyor. Bantların masa ile temas eden bölümleri, masa yüzeyine herhangi bir zarar vermiyor. Kaydırmaz bantlar, klavyelerin bir kılıf ya da çanta içinde olması halinde de daha sabit şekilde taşınabilmesini sağlıyor. 

Bilgisayarınızdaki Konforu Tabletinizde de Deneyimleyin

Magic Keyboard klavye modellerinin bir diğer dikkat çeken özelliği ise, Apple imzası taşıyan bilgisayarların yanı sıra tabletlerle de uyumlu çalışması. Özellikle tabletini kullanarak sıklıkla yazı yazan kullanıcıların oldukça konforlu bir deneyim yaşamasını sağlayan modeller, tabletler ile Bluetooth bağlantısıyla eşleşiyor. Tabletin yaklaşık 10 metre civarından kablosuz şekilde kullanılabilen klavyeler cihazla eşleştiği anda ekran klavyesi görünmez hale geliyor. Daha hızlı ve konforlu şekilde yazı yazmanın yanı sıra, uygulamalar arasında geçiş yapmayı sağlayan birçok klavye kestirmesini kullanmak da Magic Keyboard serisinde bulunan modellerle mümkün. Klavyeyi devre dışı bırakmak ya da ekran klavyesini tekrar görünür duruma getirmek için, klavyeyi kapsama alanı dışına çıkarmak ya da kapatmak yeterli oluyor. 

Maksimum enerji tasarrufu sağlamak ve pil ömrünü en verimli şekilde kullanabilmek adına, Apple klavye modellerinin kullanılmadığı sürelerde yan yüzeyde bulunan tuş ile kapatılması tavsiye ediliyor. Ancak klavyenin eşleştiği bilgisayar ya da tablet uyku modundayken klavyenin açık olması ve kullanılmaması durumunda, harcadığı şarj oranı da oldukça düşük. Cihazın kullanılmasına kısa süreli ara verilmesi durumunda açık kalması, yüksek oranda şarj harcamasına neden olmuyor. 

Apple Klavye Modellerini Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Apple markalı bilgisayar ve tabletler farklı nesil ve özelliklere sahip olduğu için, seçtiğiniz klavyenin cihazınızla uyumlu olduğundan emin olmanız büyük önem taşıyor. Hepsiburada.com'da yer alan ürün açıklamalarını inceleyerek, ürünlerin uyumlu olduğu cihazlara göz atabilirsiniz.
 • Hepsiburada.com aracılığıyla sizlere sunulan ürünlerin kutu içerikleri farklılık gösterebiliyor. Lightning kablosu gibi aksesuarların ürüne dahil olup olmadığı da yine ürün açıklamalarında yer alan bilgiler arasında. Apple markalı ve lightning girişli diğer cihazların kabloları, klavye modelleriyle de uyum sağlıyor. 
 • Apple klavye modelleri, Türkiye'de birçok kurumsal işletme ve ofiste F klavye kullanılması nedeniyle iki farklı tuş dizilimi seçeneğiyle üretiliyor. Ürünlerin tuş dizilimi, ürün fotoğraflarında görülebiliyor. 
 • Magic Keyboard serisinde bulunan klavye modelleri, pille çalışan sistemi barındırmadığı için eski modellerin alt yüzeyinde yer alan bölme bu seride bulunmuyor. Cihazların iki şarj arasındaki kullanım süresi, kullanıcıların klavye başında geçirdikleri zamana göre değişiklik gösterebiliyor. 
 • Kablosuz kullanım ve şarj seçeneğinden özel tasarımlara birçok olanağı bir arada barındıran Apple klavye modelleri, Hepsiburada.com aracılığı ile sizlerle buluşuyor.

 

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Apple Klavye Fiyatları ve Modelleri

8 ürün var
 1. Fiyat Aralığı
  -
 2. Değerlendirme Puanı
 3. Bağlantı
  1. Kablosuz
  2. Bluetooth
  3. Kablolu
 4. Klavye Tipi
  1. Standart
 5. Markalar A-Z
  1. Apple Klavyeler
  2. Logitech Klavyeler
  3. Razer Klavyeler
  4. Rampage Klavyeler
  5. Buyfun Klavyeler
  6. Everest Klavyeler
  7. Hadron Klavyeler
  8. MF Product Klavyeler
  9. Motospeed Klavyeler
  10. Asus Klavyeler
  11. Redragon Klavyeler
  12. A4Tech Klavyeler
  13. HP Klavyeler
  14. SW Future Klavyeler
  15. Rush Klavyeler
  16. Platoon Klavyeler
  17. Gamepower Klavyeler
  18. PolyGold Klavyeler
  19. Trust Klavyeler
  20. Inca Klavyeler
  21. Packard Bell Klavyeler
  22. Frisby Klavyeler
  23. Concord Klavyeler
  24. Philips Klavyeler
  25. Dell Klavyeler
  26. GameBooster Klavyeler
  27. SteelSeries Klavyeler
  28. Ajazz Klavyeler
  29. Bloody Klavyeler
  30. Magic-Refiner Klavyeler
  31. Microsoft Klavyeler
  32. Turbox Klavyeler
  33. Corsair Klavyeler
  34. Dexim Klavyeler
  35. Trilogic Klavyeler
  36. Cooler Master Klavyeler
  37. Delux Klavyeler
  38. HXSJ Klavyeler
  39. Hiper Klavyeler
  40. Lenovo Klavyeler
  41. Piranha Klavyeler
  42. Raynox Klavyeler
  43. Xtrike Me Klavyeler
  44. AOC Klavyeler
  45. Addison Klavyeler
  46. GAMEMAX Klavyeler
  47. GOMAX Klavyeler
  48. Gamenote Klavyeler
  49. HyperX Klavyeler
  50. Hytech Klavyeler
 6. Dili
  1. Türkçe Q
  2. Türkçe F
  3. İngilizce Q
 7. Kullanım Amacı
 8. Nümerik Tuşlar
 9. RGB
 10. Renk
 11. Aydınlatma
 12. Bilek Desteği
 13. Touchpad
 14. Multimedya Tuşları
 15. Fonksiyon Tuşları
 16. Fotoğraflı Değerlendirme
 17. Fırsat Ürünleri
 18. Satıcı A-Z
 • Marka Apple
DSACategoryId/2147483646/3013120/1/51/apple
Başa dön