TED mezunu üç arkadaşın 2005 yılında kurduğu April Yayıncılık, isminin anlamına binaen, Anadolu’ya bahar geldiği gibi edebiyat dünyasına da yeni bir soluk getirmiştir. Yayına sundukları kitapların içeriğinden kapak tasarımına kadar kaliteden hiçbir şartta ödün vermeyen April yayıncılık, düzenli kitap okuma oranın çok düşük olduğu ülkemizde, edebiyat dünyasına hareketlilik getirmek adına üzerine düşeni yapmakta ve bu doğrultuda kaliteli eserleri okuyucuyla buluşturmaya devam etmektedir. 

Dünya Klasiklerinden Yeni Nesil Türk Yazarlara Uzanan Geniş Bir Yelpaze 

Yapılmamışın, denenmemişin, bilinmeyenin ve yaratıcılığın peşinden koşan genç bir ekibin emekleriyle oluşan April Yayıncılık; bilimi, sanatı, siyaseti, edebiyatı kısacası hiçbir olguyu bir diğerinden ayırmadan resmi bir bütün olarak değerlendirmektedir. Her şeyin birbirini etkilediği ve değiştirip dönüştürdüğünün farkında olan yayınevi, yayın programlarını da bu minval üzerine şekillendirmektedir. "Üçüncü dünya ülkeleri nasıl yaratıldı?", "Bilim hangi noktada?", "Daguerre ilk fotoğrafı nerede çekmiş?", "Salvador Dali kimmiş?" gibi bilime dair soruların cevabını veren yayınlarının yanı sıra Kurt Vonnegut, Josephine Tey, Jodi Picoult, Richard Bach, Scarlett Thomas, Tibor Fischer gibi edebiyat ustalarının kitaplarını da yayımlayan kitabevi, aynı zamanda yeni nesil Türk yazarlara kapılarını açmaktadır. 

Türk Yazarların Sesini Dünyaya Duyurmak 

April Yayıncılık; Murat Menteş, Alper Canıgüz, Bedia Ceylan Güzelce, Gökhan Özcan, İhsan Kaplan gibi son yılların yıldızı parlayan Türk yazarlarını okuyucuyla buluşturmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Türk yazarların eserlerinin yabancı dillerde yayımlanması ve farklı ülkelerdeki okurlarla buluşturulması gibi projeler üreten yayınevi, bu amaçla dünya ve Türk edebiyatına büyük yatırımlar yapmayı sürdürmektedir. İlerleyen yıllardaki hedefleri arasında ise müzikle edebiyatın, yazı ile görsel dünyanın buluştuğu birçok yaratıcı proje yer almaktadır. 

Edebi Zevk ile Göz Zevkini Bütünleyen Kapak Tasarımları 

Toplumsal hafızayı canlı tutmanın en önemli yolunun kitap okumaktan geçtiğini düşünen April Yayıncılık, kitap okumanın yerinin hiçbir eylemle doldurulamayacağının bilincinde olduğu için Türkiye'deki düzenli okur sayısını arttırmak adına önemli çalışmalar yürütmektedir. Bu amaçla da görsel dünya ile yazılı kültürü, edebiyatla da müziği birleştirip sunabileceği özgün projeler üretmeye devam etmektedir. Kitap okuma düzeyini yükseltmek için üzerinde çalıştıkları bir diğer husus ise kapak tasarımları olarak ön plana çıkmaktadır. April Yayıncılık, kapak tasarımlarıyla adından sıklıkla söz ettirirken aynı zamanda kitapların albenisi de artırmaktadır.  

Özgün Edebiyat Türleri 

Kitap seçiminden editoryal çalışma kısmına, kapak tasarımından iç sayfa dizaynına kadar geleneksel ve yenilikçi yöntemleri harmanlayarak okura ulaşmaya çalışan yayınevi, yayıncılık faaliyetini hem kendi misyonu hem de okuyucu için eğlenceli bir deneyime dönüştürmektedir. April Yayıncılık, interaktif okuma deneyimi sunduğu kitapları, bilim insanlarının dünyasının kapısını araladığı kurgu bilim, pop biyografi, alternatif edebiyat gibi kitaplarla özgün türlere kapılarını açmış ve denenmemişi deneyen yazarlara her zaman destek olmuştur. Şimdilerde ise April Çocuk markası altında çocuklara yönelik kitaplar hazırlamakta ve çocukların büyülü dünyasının gelişimine katkıda bulunmaktadır.  

Çok Satan Değil, Her zaman Satan Kitaplar 

April Yayıncılık, yayıncılığı A'dan Z'ye ele alan, eserin içeriği, editoryal kısmı, adı, kapak yazısı, reklam metni, sosyal medya ve halkla ilişkiler çalışması, sergisi ve dağıtımı olarak bir bütün olarak gören ve çalışmalarını baştan sona titizlikle yürüten bir yayınevidir. Çok satan kitapların peşine düşmektense her zaman satacak kaliteli eserlerin araştırması içinde olan ve bu yönde kitap projeleri gerçekleştiren yayınevinin çatısı altında pazarlama stratejilerine yönelik çok verimli çalışan bir prodüksiyon ekibi bulunmakta ve bu ekip, doğru kitaplarla okuyucuyu buluşturmaya devam etmektedir. 

ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

April Yayıncılık

171 ürün var
  1. Ürün Çeşidi A-Z
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Yazar A-Z
  5. Fırsat Ürünleri
  6. Basım Dili
  7. Boyut
  8. Satıcı A-Z
Efsane Teslimat1-2 iş günü içinde kapınızda olacak ürünleri görmek için konum seçin.
Konum:
seçilmedi
Başa dön