Kaput Kilidi

Günümüzde otomotiv sektörü çok geniş imkanları olan ve ülke geneli yaygın bir hizmet ağı ile online olarak da tedarik sağlandığı için daha iyi şartları olan bir sektör haline dönüşüyor. Teknolojik gelişmelerin hızla yaşandığı bilgi ve iletişim çağında aracınıza gerekli olan parçanın tedarik sürecinde günlerce beklemeye gerek kalmadan ihtiyaçlar gideriliyor. Özellikle aracın kilit sisteminde meydana gelebilecek arıza veya hata durumlarında mekanik kilit sistemlerinin doğru çalışıyor olması önemli görülüyor. Aracın dış kısmında yer alan bu basit bölümün kilit anlamında sorun çıkarması sürücüye yolculuğu esnasında sorun yaratabiliyor. Teknik arızaların önüne geçebilmek adına kaput kilidini değiştirmek gerekiyor. 

Genel olarak araç gövdesinde yer alan motor kaputları gövdenin hareketli parçaları olarak adlandırılıyor.  Mekanik kilit sistemleri, taşıt kapılarının, bagajın veya motor kaputunun açılıp kapanmasını sağlayan mekanizmalar olarak öne çıkıyor. Özellikle ön kapıdan yapılan merkezi kilit sistemi, taşıtların açılıp kilitlenmesini kumanda ediyor. Temel manada motor kaputları, dış panel ve iç panel bütünlüğünden meydana geliyor. Genel olarak motor kaputu iki adet menteşe ile sabitlenerek bu iki menteşelerin hareketli kısımlarının üzerinde tutucu kanca konmasıyla açılıyor. Bu sistemi açıp kapatabilen tek bir merkezi kilit sistemi araçlara uygulanıyor. Emniyet açısından fayda sağlayan bu uygulama ile rast gele kaput açılmasının da önüne geçilmiş oluyor. 

Araba kaputlarının açılmaları şoför bölümünden, mahaldeki kolu çekmek sureti ile uygulanıyor. Sürücünün kolu çekmesi ile birlikte kilit mekanizması harekete geçerek spiral açma telini hareket ettirerek kaputun açılmasını sağlıyor. Araçlarda bu sistem önden arkaya doğru açılan kaput ile arkadan öne doğru açılan kaput olarak iki çeşit olarak bulunuyor. Her iki çeşit için de motor kaputu kilidi üzerindeki emniyet segmanı bulunduğu için araç seyir halinde ilerlerken ani açılmaları önlemeye yardımcı oluyor. 

Otomobilin seyir halinde güvenliği için iyi korunması gerekiyor. Bu açıdan bakıldığında araçların kilit sistemlerinin ekstra sağlamlıkta üretildiğinin bilinmesi gerekiyor. Araçlarda genellikle ön kapı ve arka kapı olmak üzere dört adet kapı ve sıra bagaj kapısı bulunuyor. Tüm bu kapılarda arabanın model ve cinsine göre çeşitli kilit sistemleri kullanılıyor. Araç kaput sistemi de tıpkı normal kapı kilitleri gibi bir önem taşıyor. Kaput kilitleri, kaput açma mandalları ile birlikte de kullanılması gerekebiliyor. 

Araba kaput kilidinin her hangi bozulması durumunda trafikte iken ani bir açılmayla görüş alanını kısıp kazalara dahi sebebiyet vermesi nedeni ile önemli görülüyor. Pek çok modifiyeli araç sahibinin veya önden kaput açma çeşidine sahip olan sürücülerin de karşılaşabileceği bu tarz kazalara önlem almak için araba kaput kilitlerinin muhakkak kontrol edilmesi gerekiyor. Piyasada yer alan pek çok markanın parçasına uygun kaput kilidi parçaları cazip fiyatlarla satışa sunuluyor. Pek çok ürün çeşitliği içerisinde ihtiyacınız olan araba kaput kilitleri özellikle doğru aksamında çalışması gerekiyor. 

Kaput kilidinde yer alan dişlerin paslanması veya yerine tam oturmaması durumunda cazip fiyat ve ürün çeşitliği ile uygun parça sağlanarak değişim yapılabiliyor. Motor kaputunun gövde üzerine oturma durumuna göre bile basit ve baştan bakarak müdahale edilebiliyor. Orijinal veya yan sanayi olmak üzere piyasada pek çok farklı versiyonu yer alan kaput kilit fiyatları aracın diğer aksamlarına nazaran oldukça uygun bulunuyor. Dışarıdan içeriye veya içeriden dışarıya akustik emisyonu azaltmak için motor kaputu ses geçirmeyen prefroma kaplama tekniği ile kapatılıyor. Sağlam bir kilitleme yöntemi ile de kapatılan kaput dışarıya motor sesi geçirmemiş oluyor. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araba Kaput Kilidi

824 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 824 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/60001490/60008424