Eklem olarak da adlandırılan ve hareket eden iki parçanın hareket esnasında birbiri ile bağlantılı kalmasını sağlayan mekanik parçalar olan mafsallar, farklı alanlarda kullanılan bir sistem oluyor. Robot teknolojisinden otomobillere kadar birçok alanda yer alan mafsal, araçlarda motorda üretilen hareketin tekerlere iletilmesini sağlayan parça olarak biliniyor. Sadece teker kısmında değil vites kutusu ile diferansiyel arasındaki şaft bağlantılarında, direksiyon bağlantılarında ve arklarda kullanılan mafsallar, kullanıldığı alana ve yere göre farklı özelliklere sahip oluyor. Araçlarda ağırlıklı olarak istavroz tipi mafsallar kullanılıyor. Universal mafsallar olarak da tanınan ve birbirine açılı olarak bağlanan istavroz mafsal sistemi, dönen milin hareketlerini açılı olarak iletme görevi görüyor. Farklı alanlarda kullanılan mafsallardan farklı olan araç mafsalları 45 dereceye kadar sapma açısına sahip oluyor.

Araçta temel bağlantı elemanlarından biri olarak kabul edilen araba mafsal ıstavrozu, bozulduğunda aracın hareket etmesi mümkün olmadığı için hemen değiştirilmesi gereken parçalardan biri olarak öne çıkıyor. Çalışmadığında tekerlerin dönmesini engelleyen mafsallar, ciddi bir araç sorunu olarak değerlendiriliyor ve profesyonel tamirciler tarafından tamir edilmesi gereken parçalar oluyor. Mafsal istavrozu çeşitlerinin araç tipine uygun olarak seçilmesi gerekiyor. Genel olarak birbiri ile benzer modellere sahip olan ürünler arasında aracın marka ve modeline uygun ürün seçiliyor. Belirli bir araç markası için üretilen ve aracın farklı araç serilerinde kullanılabilen ürünleri inceleyerek mafsalın aracınızın modeline uygun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Araba istavroz tipi mafsalların yanında ürünler arasında şaft köselesi çeşitleri de yer alıyor. Mafsallar ile doğrudan bağlantılı olan şaft için şaft köselesi ve tamir takımlı setlere ulaşabilirsiniz. Tamir setleri ile satılan ürünlerde çeşitli yedek parçaları içeren setler kullanıcıya daha fazla kolaylık sunuyor. Kösele çeşitlerinde ise köse yani delik sayısı ve biçimi değişen ürünler yerini alıyor. Mafsal istavrozu çeşitlerinde olduğu gibi araba markalarına göre değişen ürünler, köşeli yapısı ve biçimleri ile farklılık gösteriyor. Şaft köselelerinde farklı araç markaları için üretilmiş ürünlere ulaşabilir, araç markanıza ve modeline uygun ürünleri inceleyebilirsiniz.

Araba Mafsal Istavrozu Fiyatları

Aracın hareket etmesi için oldukça önemli parçalardan biri olan mafsallar, değişen fiyat aralığında kullanıcıya sunuluyor. Fiyatları belirleyen temel etken ise diğer araç yedek parçalarında olduğu gibi marka ve mafsalın üretildiği araç modeli oluyor. Toyota gibi markaların araç serilerine uygun üretilen ürünler fiyatları ile değişiklik göstererek farklı bütçelere hitap ediyor. Özellikle markanın ürettiği birçok araç serisi ile uyumlu olan istavroz tipi mafsal çeşitlerini inceleyebilirsiniz. Uygun fiyatlara sahip olan ürünler ise yine farklı araç markaları için üretilmiş oluyor. Benzer ürünlere oranla daha düşük fiyatlara sahip olan modellere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda parçayla uyumlu araç listesini inceleyerek parçanın aracınızın modelinin uyumlu olup olmadığını kontrol edebilirsiniz.

Cazip fiyatlar ile kullanıcıya sunulan istavroz tipi mafsallara da erişebilirsiniz. Uygun fiyatlı ürünler ile aralarında çok fazla fiyat farklı bulunmayan ürün çeşitleri arasında Nissan gibi otomobil markaları ile uyumlu ürünleri bulabilirsiniz. Ürünler arasında yer alan şaft takozu çeşitlerinin de fiyatları farklılık gösteriyor. Tek satılan şaft köseleleri araç türünden markaya kadar birçok etkene bağlı olarak farklı araç sahiplerine hitap ediyor. Tamir seti ile birlikte satılan setler ise daha fazla parça içerdiği için tek satılan ürünlerden farklı fiyat aralığında kullanıcıya sunuluyor. Şaft köseleleri ile birlikte farklı bütçelere hitap eden araba mafsal ıstavrozu fiyatları hakkında bilgi edinebilir, aracınızın modeline uygun ürünü seçebilirsiniz.

Araba Mafsal Istavrozu

1 ürün var
  1. Markalar
    1. Cey
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Satıcı
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/20016152/60008442
BAŞA DÖN