1 ya da 10 bar değerleri arasında hava, yakıt ya da yağ tahriki sağlayan ve basınç kontrol elde etmenizi sağlayan araba pompası modelleri, sağlıklı bir yol tutuşu için ihtiyaçlarınıza en iyi şekilde cevap vermeye hazırlanıyor. Hem benzinli hem de dizel araçlar için sunduğu seçeneklerle dikkat çeken araba pompası çeşitleri, dolaşımdaki yakıtınızı çok daha etkin bir şekilde kullanmanızı sağlıyor.

Günümüzde her araç tipinde bulunan yakıt pompaları, çalışma sırasında motorunuzun ihtiyaç duyacağı yakıtı etkin bir şekilde karşılamasını amaçlıyor. Yakıt deposu ile motor aksamları arasında köprü görevi gören yakıt pompası, sürüş keyfinizin sekteye uğramadan devam etmesine yardımcı oluyor. Yakıt deposundan çektiği benzin ya da yakıtı, karbüratöre ya da enjektöre ileten pompalar, belirli oranda bir basınç ile birlikte çalışıyor. Motorunuz çalıştığı süre boyunca devamlı olarak basınç uygulayan araba yakıt pompası sayesinde, yol tutuşunuzu sağlamlaştırabilir, motorunuzun gücünden zorlu yol koşullarında dahi yararlanabilirsiniz. Marşa bastığınızda ya da aracınızı çalıştırdığınızda otomatik olarak çalışmaya başlayan yakıt pompası, aracınızın ya da motorunuzun modeline göre farklı yöntemlerle etkin bir güç akışı elde etmenizi amaçlıyor. Benzini ya da mazotu motorun gerekli tüm parçalarına ileten ve görevi yakıt elde etmek olan araba pompası çeşidinizi periyodik aralıklarla kontrol ettirebilir, ömrünü uzatabilirsiniz.

Yağı karterden emerek, motorun farklı aksamlarına, yağ filtresine ya da yağ kanallarına ileten yağ pompası, aracınızın modeline göre üç farklı şekilde kullanımınıza sunuluyor. Dişli, paletli ya da rotorlu yağ pompası modelleri arasından size en uygun olanını seçebilir, araba pompası sistemlerinizi çok daha etkin bir hale getirebilirsiniz.

Dönen ve döndüren olmak üzere iki dişliye sahip dişli tip yağ pompası çeşitleri, dişlerin birbirini harekete geçirme prensibiyle etkin bir çalışma elde etmeyi amaçlıyor. Giriş kanalından gelen ve dış boşluklara doğru dolan yağı, motorun farklı alanlarına aktarmayı amaçlayan modeller sayesinde, etkin bir yağlama elde edebilir, gerekli gördüğünüz yerlerde yağ basınç ayar subabı taktırarak yağı kontrol altında tutabilirsiniz.

Araba Pompası Fiyatları

İç motorun ve dış motorun, pompa mili döndüğünde bir arada hareket etmesini sağlayan rotorlu yağ pompası modelleri, yağ giriş kanalından çıkış kanalına doğru büyüyen değişken bir hacim elde etmenizi sağlıyor. Çıkış kanalında basıncı düşürülen yağın, yağ kanallarına pompalanması mekaniği ile çalışan rotorlu yağ pompasını tercih ederek, özellikle sürekli yağlamaya ihtiyaç duyan modellerin ihtiyaçlarını karşılayabilir, kolaylıkla çözüm üretebilirsiniz.

Dişlilerin yerine paletlerin kullanıldığı ve pompa gövdesinde yer alan palet başlıklarının hareket etmesiyle yağlama sağlayan paletli yağ pompası modelleri, paletlerin oluşturduğu basınç sayesinde yağ basmanızı amaçlıyor. Milin dönmesi ile harekete geçen paletlerin, giriş kanalında büyük çıkış kanalında ise küçük hacim oluşturması ile çalışan mekanizması, paletlerin devamlı gövdeye temas etmesi ile de devamlılık elde etmeyi amaçlıyor.

Motor bölme sistemleri içerisinde önemli bir yeri bulunan ve fren sistemlerinde belirli oranlarda basınç yaratmayı amaçlayan vakum pompası modelleri, egzoz gazı sirkülasyonunu ve merkezi kilit sistemlerini çok daha etkin bir şekilde kullanmanızı da amaçlıyor. Motor yağı ile düzenli olarak yağlanan vakum pompası sayesinde, gerek frenleme sistemi gerekse turboşörler için ihtiyaç duyulan basıncı kolaylıkla elde edebilir, çekme ve itme kuvvetlerinden faydalanabilirsiniz.

Aracınızın yol tutuşunu, sürüş keyfinizi ve güvenliğinizi arttırmayı amaçlayan araba pompası çeşitleri, her bütçeden kullanıcının kolaylıkla ulaşabileceği geniş bir ürün yelpazesi ile beğeninize sunuluyor. Aracınızın ya da motorunuzun ihtiyaçlarına göre farklı pompa çeşitlerini inceleyebilir, araba pompası fiyatlarını karşılaştırabilir, motor parçalarınızı daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz.

Pompa

Bu Kategori Yayında Değil.
Aşağıdaki ürünler ilginizi çekebilir.
BAŞA DÖN