Subaplar

Motorun çalışma esnasında ihtiyaç duyacağı yağ ve sıvı miktarını ayarlayan, piston hareketlerine uygun hareket eden sibop modelleri, arabanızın ihtiyaç duyacağı yakıt geçişini çok daha etkin bir hale getirmeyi amaçlıyor. Farklı araçların ya da motor tiplerinin ihtiyaç duyacağı piston modelleri arasından, aracınıza uygun olanları seçebilir, sıvı akışlarını etkin ve işlevsel bir şekilde elde edebilirsiniz.

Sibop Çeşitleri

Egzoz gazının uygun anda yanma odasından uzaklaşmasını ve hareket kabiliyeti kazanmasını amaçlayan subaplar, eksantrik mili ile uyum içerisinde bir kullanım elde etmenizi sağlıyor. Yakıtın ya da yağın emme subaplarına alınmasını sağlayan ve bu sayede motor devir gücünü arttıran subap çeşitleri, doğru anlarda hareket ederek motorunuzun çekim gücünü arttırmayı hedefliyor. Gerek yanmış motor gazını kontrol altına almak, gerekse yakıt-hava karışımını motor içine çekmek için etkin bir çözüm sunan subap modelleri, motorunuzun tüm yakıtı kullandığını garanti altına alarak, çok daha verimli bir sürüş elde etmenizi amaçlıyor.

Araç motorları için hayati bir öneme sahip olan subap modelleri, periyodik bakımlar sayesinde kontrol edilebilir bir motor sağlığı elde etmenize yardımcı oluyor. Motorunuzdan iki metalin birbirine vurduğu sesler ya da periyodik çıtlamalar duymaya başladığınız zaman yardımınıza koşan subaplar, pratik ve kolay bir şekilde takılabilmeleriyle de dikkat çekiyor.

Aracınızda zaman içerisinde oluşabilecek yağ aktarım gevşemeleri, egzoz problemleri ya da motor devir azalışları gibi durumlarla etkin ve pratik bir şekilde baş etmeyi amaçlayan subap çeşitleri, farklı araçlar için de benzersiz çözümler sunuyor. Aracınız ile birlikte gelen katalogta belirtilen değerleri baz alarak, subap ayarlamalarını değiştirebilir, etkin bir hava geçişi sağlamak için sıklıklarını ayarlayabilirsiniz.

Uzun süreli kullanımlarda, motor devir hızının yoğun çalıştığı zamanlarda ya da çok sıcak havalarda ortaya çıkabilecek subap gevşemeleri, motorunuzda oluşabilecek kompresyon kaçağı gibi problemlere de davetiye çıkarıyor. Subap değişimi sayesinde kolaylıkla baş edebileceğiniz bu sorunu, sıcaklığın %75’ini üzerine oturduğu yuvaya, kalan %25’ini subap sapına aktaran subap modelleri ile kolaylıkla baş edilebilir bir duruma dönüşüyor. Motorunuzun devir gücünü etkin bir şekilde kullanmanızı amaçlayan ürünler, ısınmaya bağlı olarak oluşabilecek boy uzamalarını ve genleşmeleri minimuma indirmeyi amaçlıyor.

Sibop Fiyatları

Sunduğu geniş genleşme payı sayesinde, motorunuzun rahatlıkla işlevini yerine getirmesini sağlayan subaplar, aynı zamanda motorunuzun hareket kabiliyetini de arttırmayı hedefliyor. Çalışma ısısına gelen motorun genleştirdiği pay ile hem sürtünmelere bağlı olarak oluşabilecek yıpranmaları minimuma indirebilir hem de motorunuzdan daha fazla verim elde edebilirsiniz.

Motorunuzun devir işlemi sırasında ortaya çıkan egzoz gazını, hızlı ve güvenli bir şekilde dışarı atan subap modelleri, motor boğulmasının da önüne geçmeyi amaçlıyor. Sıcaklığa ya da soğukluğa bağlı olarak egzoz gazını kontrol altına alan ve egzoz borusuna ileten ürünler sayesinde, aracınızın çalışma aksamlarını kontrol altına alabilir, yolda karşılaşabileceğiniz motor arızalarını minimuma indirebilirsiniz.

Ne çok sıkı ne de çok gevşek bir şekilde yapılması gereken subap ayarı, aracınızın diğer aksamları için de etkin bir güç kaynağı oluşturmanıza yardımcı oluyor. Tüm parçalara ihtiyaç duyduğu kadar yağ ve sıvı karışımını sorunsuz bir şekilde ulaştırmayı amaçlayan etkin bir yol tutuşunu garanti altına almanızı sağlıyor. Kataloğunuzda belirtilen oranlarda subap ayarınızı yaparak, marka ve modelinize göre farklı çözümler üretebilirsiniz.

Seyahat sırasında ya da rölantide fanlama etkisi elde etmenizi sağlayan ürünler, yakıt-hava karışımından en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı oluyor. Araç modelinize göre farklı ürünler arasından seçiminizi yapabilir, subap fiyatları arasında karşılaştırma yapabilir, kataloğunuzda belirtilen miktarlar doğrultusunda ayarlamalarınızı yapabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araba Sibopları

5630 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 5630 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/20016152/60007137