Tutucu

Arabalar, artık hayatın vazgeçilmez bir parçası hâline geldiğinden araba içi konfora da bir hayli önem verilmektedir. Özellikle hem güvenli hem de rahat ve pratik sürüşler için şoförlere pek çok olanaklar sağlanmaktadır. Araba tutucusu ise keyifli sürüşler için tasarlanan eşyalardan bir tanesidir. Araba tutucusu, günümüzde pek çok sürücü tarafından tercih edilmektedir. Araba tutucusu, sizlere sürüş güvenliği sağlarken aynı zamanda yolculuğun keyfini çıkarmanıza da yardım eder.

Araba tutucular, ilk kez piyasaya sunulduklarında cep telefonu tutucusu olarak görev yapmakta iken teknolojinin gelişmesi ile beraber artık çok daha işlevli hâle geldiler. Cep telefonlarının yanında navigasyon, tablet, MP3 ya da MP4 gibi teknolojik aletlerin kullanımına da olanak sağlarlar. Aynı zamanda araba tutucusu ile hem cep telefonlarınızı hem de tabletlerinizi rahatlıkla şarj edebilirsiniz.

Tüm bu detayların yanı sıra araba tutucusu, sizlere çok daha güvenli sürüşler sağlamaktadır. Araba tutucusu, genel olarak ve sıklıkla aracın ön camının orta noktasına ya da torpido gözünün üst kısmına yerleştirilir. Bu sayede telefonunuza rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Böylece hem kendinizin hem de araç içinde yer alan sevdiklerinizin güvenliğini riske atmamış olursunuz.

Ayrıca, araba tutucusu yardımıyla cep telefonunuzu ya da tabletinizi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Özellikle telefonunuzun bluetooth özelliğinden yararlanabilir ve en sevdiğiniz müzikleri dinleyebilirsiniz. Önemli durumlarda yine bluetooth özelliğinden yararlanarak cep telefonu ile konuşabilirsiniz. Bu olanaklar dışında araba tutucusu sayesinde navigasyon gibi aletler de rahatlıkla kullanılabilir.

Tüm bu unsurların haricinde araba tutucusu alırken dikkat edilmesi gereken özellikler de bulunmaktadır. Öncelikle araba tutucusunun şık olması ve arabanın iç tasarımına uyum sağlaması önemlidir. Ayrıca, araba tutucusunun yalnızca şık olması yeterli değildir. Pratik ve kolay kullanma imkanı sunması da gerekmektedir. Hem sağlam hem de çok fazla ağır olmaması, sürücüler için avantajlı olacaktır.

Araba tutucusu, renk olarak bakıldığında pek çok alternatif içermektedir. Bu nedenle yine aracın iç tasarımına ve tarzına uygun seçilmesi önemlidir. Tüm bunların yanı sıra araba tutucusunun yapılmış olduğu malzeme de çok büyük öneme sahiptir. Genel olarak kaliteli ve dayanıklı metal, manyetik ve çelik malzemelerden yapılmış olan araba tutucuların bir kısmı bu üç malzemenin hepsini de içerebilir. Özellikle metal ve manyetik olarak tasarlanan araba tutucusu, çok daha sağlam, güçlü ve kullanılır olmaktadır. Ayrıca, barındırdığı manyetik alan ile cep telefonu ya da tabletin aşağı doğru kaymasını engeller.

Araba tutucusunun malzemesi, ürünün 90, 180 ya da 360 derece döndürülmesine de olanak sağlar. Özellikle metal ve çelik malzemeden oluşmuş ürünlerde ürünün döndürülme imkanı bulunmaktadır. Böylece size en uygun olan açıda cep telefonunuzu ya da tabletinizi kullanabilirsiniz. Telefonu görmeniz engellenmez ve daha güvenli sürüş gerçekleştirebilirsiniz. Bunun haricinde araba tutucusu, aracın klima ızgaralarına da takılabilir. Klima ızgaralarına takılan araba tutucusu için sürücüye fazladan aparat verilmektedir. Böylece önce o aparatın daha sonra da araba tutucusunun takılması gerekir. Araba tutucusunu dikey ya da yatay olarak kullanabilirsiniz.

Tüm bu detayların haricinde araba tutucusu alırken dikkat edilmesi gereken son nokta ise tutucunun uyumluluğudur. Araba tutucusunun hangi boyuttaki aletler için uyumlu olduğu önemlidir. Genel olarak 3.3 ya 5.5 inçlik cihazlar ile uyumlu olan araba tutucularının başka modelleri de mevcuttur. Örneğin birtakım araba tutucuları, tüm telefonlar ve cihazlar ile uyumlu olduğundan çok daha kullanışlı olmaktadır. Ergonomik yapı, uyumluluk ile doğru orantılı olduğundan ancak cihazlarınıza uygun araba tutucusu ile güvenli yolculuklar yapabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Araba Tutucusu

222 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Toplam 24 / 222 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483631/20003812/20016152/60008469