Art Puzzle, 1980 yılından bu yana eğitici ve zihin geliştirici oyuncaklar kategorisindeki puzzle üretimiyle oyuncak sektöründe faaliyet gösteren yerli bir markadır. Firma, yurt içindeki üretim faaliyetlerinin yanında büyük puzzle firmalarının distribütörlüğünü de almış ve kalitesini yurt dışına da yaymıştır. Puzzle modelleri arasında klasikleşen resim ve portrelerle birlikte özel seri tasarımların üretim ve satışını da yapan Art Puzzle, geniş ürün seçenekleri ve uygun fiyatıyla puzzleseverlerin dikkatini çekmektedir.

1983 yılında Ankara 'da kurulan Art Puzzle, geniş ve teknolojik üretim alanı ile kusursuz parçalara sahip puzzle'ları tüketici ile buluşturmayı hedeflemektedir. 'Art Puzzle' adı altında yapılan özel tasarım puzzle'ların üretimi devam ederken firma, puzzle üretiminde dünya devlerinden olan EDUCA Borras firmasının Türkiye distribütörlüğünü almış ve ürün seçeneklerini zenginleştirerek büyümeye devam etmiştir. Markanın distribütörlük serüveni bununla sınırlı kalmamış, 2011 yılında Japon menşeli EUREKA 3D Puzzle'ın Türkiye bayiliklerinden biri Art Puzzle'ın olmuştur. Bunun yanında kendi tasarladığı puzzle'ların yurt dışı satışlarını devam ettiren firma, tüm hakları EDUCA'ya ait olan özel seri puzzle'ların üretimini de yaparak geniş bir üretim yelpazesine ulaşmaktadır. 

Eğitici oyuncaklar arasında sayılan puzzle, yani yapboz, ilk bulunduğu dönemde coğrafya haritalarının ezberlenmesini kolaylaştırmak ve eğlenceli öğrenme sürecini desteklemek amacıyla kullanılıyordu. Bu nedenle üretilen tüm puzzle'lar birleştiğinde harita şeklini alan küçük parçalardan oluşuyordu. Zamanla yapbozların yetişkinler tarafından da sevilmesi ve hobi olarak benimsenmesiyle üreticiler, mukavva materyalden birçok resim ve renk seçeneğiyle puzzle üretmeye başladı. Art Puzzle, ürünün geçmişten günümüze uzanan hikayesinde yapbozun tüm eğitici yönlerini koruyarak puzzle sevenlerin keyifli vakit geçirmesine yardımcı olacak tüm kriterleri ürünlerinde yüksek kalite ile birleştirmeyi başarmıştır. 

Bu kriterlerden ilki çoğu kişinin puzzle seçerken ilk dikkat ettiği renk ve baskı kalitesidir. Art yapbozları, canlı renkleri ve kusursuz baskı teknikleriyle üretildiği için tamamlanıp çerçevelendiğinde de bulunduğu ortama estetik görünüm katar. Bu nedenle Art Puzzle, puzzle çerçeveleri ve puzzle yapıştırıcı ürün seçenekleriyle de puzzle'da renk ve estetiğe önem veren, yapbozları evleri için dekoratif seçenekler olarak gören kişilerin ihtiyaçlarına cevap vermektedir. Resim, desen ve tablo baskılarından oluşan puzzle çeşitlerinin yanında 570 parça olarak üretilen Art saat puzzle çeşitleri bulunmaktadır. Kutu içerisinden çıkan saat mekanizması sayesinde puzzle, eğlence amacı dışında evlerinize güzellik katmak için de kullanılabilmektedir. 

Art Puzzle yapbozlarında alıcıları çeken ve markanın farkını ortaya koyan özelliklerden bir tanesi de parça kesim kalitesidir. Firma, ürünlerinde özellikle parça şekillerinin bulunduğu alana tam oturmaması, parçaların birden fazla parça ile eşleşmesi veya bir parçanın hiçbir bölgeye oturmaması gibi olumsuz tüketici deneyimlerinin yaşanmaması adına yüksek kalite kesim teknikleri ile üretim yapmaktadır. Bu noktada üretimin sorunsuz ilerlemesi için EDUCA, ve EUREKA 3D Puzzle gibi dünya çapında kabul görmüş markaların üretim standartlarına uyumlu ürünler ortaya koyarak kalite ve deneyimini yansıtmaktadır. Her bir parçanın bulunduğu bölgeye tam oturması, yapbozdan alınan keyfi arttırırken materyal olarak kullanılan dayanıklı mukavva parçaların kolay hasar görmesini engellemektedir. 

Firma, puzzle kalitesiyle müşteri memnuniyetini üretimin tüm aşamalarında ön planda tutarken, satış sonrasında verdiği destekle de kişilerin yanında olmayı önemsemektedir. Bu nedenle kutu üzerinde parça desteği yapılacağı belirtilmişse kayıp veya eksik bölümler için en fazla 10 parçaya kadar destek sağlanmaktadır. Art Puzzle, kutu içeriğini puzzle yapmayı daha zevkli hale getirecek bu özelliklerle zenginleştirirken ürün skalasını farklı tasarım ve puzzle modelleriyle çeşitlendirmeyi unutmaz. Geleneksel motifler, portreler, manzara resimleri, haritalar ve modern desenlerden oluşan estetik baskılarıyla Art Puzzle, sektörde zevkli tasarımları uygun fiyatla birleştiren öncü markalar arasındadır. 

ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Art Puzzle

815 ürün var
  1. Ürün Çeşidi A-Z
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Satıcı A-Z
  5. Kelime Filtresi
Yarın KapındaYarın Kapında ürünlerini görmek için konumunu seç.
Konum:
seçilmedi
Başa dön