Asetatlar

Asetat, teknolojik ve pratik kırtasiye malzemelerinde kullanılan kimyasal maddelerden biridir. Bu madde odun ve pamuğun karıştırılıp sıkıştırılmasıyla edilen bir ürün türüdür. Bunların kullanıldığı birçok sanayi çeşidi vardır ve asetatın sağladığı avantaj, böyle teknolojik materyallerin sektörlere göre farklılık göstermesinde yatar. Bu madde özellikle kırtasiye malzemelerinde kullanıldığında günlük hayatı kolaylaştıran bir unsur haline gelir. Bilhassa ofis, eğitim gereçleri arasında yer alan asetattan elde edilen yeni nesil kağıt, ofislerde ve okul sıralarında verimli sunumlar gerçekleştirilmesine yardımcı olur. Bu ürünler teknolojik bir üretim sürecinin sonucunda elde edildiğinden birtakım elektronik cihazlarla birlikte kullanılır. Bu cihazların adı genel anlamda yansıtıcıdır ancak çoğunlukla tepegöz olarak bilinir. Asetat özellikleri arasında yer alan en önemli unsur, bu maddeden elde edilen malzemelerin etkili ve canlı sunumlar yapmaya destek olmasıdır. Böyle ürünler görselliği kuvvetlendiren malzemeler olmasından ötürü hazırlanan içerikler insanların görsel zekasına hitap eder. Böylece seminerler, sunumlar için tekniğe uygun bir ambiyans yakalanır. Bu aktiviteler için kullanılan malzemeler çok çeşitlidir. Bu nedenle yapılacak olan etkinlikler için malzemeler arasından size en uygun seçeneği alarak prezentasyon kalitesinin artmasına katkıda bulunabilirsiniz. Bu ürünlerin yanı sıra asetattan elde edilen başka materyaller de bulunur. Örneğin asetat kutu, hediye hazırlamak için kullanılan ideal bir ürün türüdür. Asetattan elde edilen bu kutular genellikle şeffaftır. Ancak renkli fon kartonu ile birlikte üretilen çeşitleri de bulunur. Bu nedenle asetat pencereli kutu gibi farklı seçenekler sıklıkla tercih edilir. Asetat şeffaf kutu gibi seçenekler de hediye paketlerinin nitelikli görünümünün artırılmasına yardımcı olur. Bu ürünler bazen ince veya kalın asetat olarak üretilir. Asetat çikolata kutusu gibi kalın malzemeleri satın alarak hediye sunumlarında fark yaratabilirsiniz.

Asetat Kağıdının Özellikleri

Asetat kağıdı prezentasyon için üretilen teknolojik bir ürün çeşididir. Genellikle tepegöz denilen akıllı cihazlarla birlikte kullanılır. Özellikle şeffaf asetat, üzerine yazı yazıldığında tepegöz sunumları için etkili bir materyal haline gelir. Çünkü şeffaf renk sayesinde birbirinden farklı, karmaşık verileri daha anlaşılır hale getirebilir. Asetat kağıdının bazı özellikleri şu şekildedir:

  • Asetat şeffaf ürün çeşidi tıpkı diğer asetat kağıtları gibi elyaftan veya pamuktan elde edilir. Bu materyaller kağıdın nem iletmesine olanak tanıdığından bazı gıda seçenekleri asetat kağıtları ile paketlenerek müşterilere sunulur.
  • Asetat kağıdının nemli özelliği, materyalin kendisine esneklik kazandırdığından kağıdın deforme olma ihtimalinin de düşmesine katkıda bulunur.
  • Asetatın şeffaf ürün çeşitlerinin yanı sıra asetat renkli çeşitleri de bulunur. Renkli asetat seçenekleri içerisinden dilediğiniz rengi seçerek bir tercihte bulunabilirsiniz.
  • Asetat genellikle standart olarak A4 formatında sunulur. Bunların set halinde sunulan seçenekleri de mevcuttur. Ayrıca A2, A3 boyutunda sunulan asetatlar da vardır. Bu kağıtlar ebat olarak nispeten büyüktür ve genellikle tasarım, çizim gibi amaçlar için kullanılır.
  • Bu kağıt türünün de set halinde sunulan seçenekleri bulunur. Set halinde sunulan ürünlerin dışında asetat rulo çeşitleri de mevcuttur. Bunlar, asetatlarla yoğun çalışmalar yapan sektörler için avantajlıdır.
  • Boyutlarının haricinde asetat kağıdı özellikleri kalınlıklarıyla da değişkenlik gösterir. Tasarım için standart asetat kalınlığı 250 mikrondur. Ayrıca 300 ve 500 mikron kalınlığında olan asetatlar da tercih edilen seçenekler arasındadır.
Asetat Dokuları ve Kalemleri

Asetat kalemi, asetat ürünlerini renklendirmek için kullanılan özel kalemlerdir. Bu kalemler şeffaf veya renkli asetat kağıtları üzerine yazı yazmak, çizim yapmak için kullanılır. Kalemler asetat ölçüleri fark etmeksizin çizime ya da dizayna olanak tanır. Önemli tasarım fikirleri için A3 ya da A2 kağıt seçeneklerini kullanarak dizayn ettiğiniz şekillerin sunumunu kolayca yapabilirsiniz. Eğitim sektöründe sıklıkla kullanılan asetat seçeneklerini değerlendirerek harita ya da şema çizimleri yapabilirsiniz. Tüm bu asetat kağıtları için üretilen kalemleri kullanarak asetat kağıtları yardımıyla prezentasyonunuzu hazırlayabilirsiniz. Asetat kalemleri siyah renk, mavi renk ve kırmızı renk seçeneklerine sahiptir. Bu kalemler diyagram veya şablon çizimi için kullanılabilen pratik ve standart renk türleridir. Selüloz asetat seçenekleri bu kalemler yardımıyla sunumlarınızı verimli bir hale getirmeye yardımcı olur. Kalemler arkasında bulunan silgi seçeneği ile birlikte sunulur. Bunlarla çizimleriniz üzerinde dilediğiniz gibi değişiklik yapabilirsiniz. Ürün seçenekleri içerisinden istediğiniz kalemi seçerek bir tercihte bulunabilirsiniz. Asetat folyo seçenekleri arasında yalnızca standart asetat çeşitleri bulunmaz. Buzlu asetat gibi ürün seçenekleri de bu kağıt çeşitleri içerisinde yer alır. Bu kağıtlar elişi gibi tasarım alanlarında kullanılır. Asetat naylon gibi ürünler ışığı yansıtabildiğinden özellikle abajur gibi ışıklandırma gereçlerinde kullanılır. Yapışkanlı asetat seçeneği ise kaplama gereci olarak birçok farklı yüzeyde değerlendirilir. Dilerseniz asetat rulo fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak için ürünleri inceleyebilirsiniz.

Uygun Fiyat Avantajlarına Sahip Asetatlar

Asetat fiyatları ürünlerin işlevine, dokusuna ve adedine göre değişkenlik gösterir. Örneğin özel asetat kalemleri ile asetat kağıtları arasında fiyat farklılığı mevcuttur. Ayrıca tekli asetat kağıtlarının da set halinde veya rulo halinde satılan kağıtlardan farklı bir fiyatı vardır. Asetat kağıtlarının dışında asetat kapaklı kutu da işlevi dolayısıyla diğer ürünlerden farklı bir fiyata sahiptir. Dilerseniz ürün seçeneklerini inceleyerek ihtiyacınıza ve bütçenize uygun bir tercihte bulunabilirsiniz. Ayrıca ekonomik ürün çeşitlerine ulaşmak için ucuz asetat kutu gibi ürün türlerini inceleyebilirsiniz. Asetat ürünlerinin içerisinde birtakım kimyevi materyal çeşitleri bulunur. Örneğin mikrobiyoloji laboratuvarlarında kullanılan asetat tamponu mevcuttur. Kimyevi bir çözelti olarak kullanılan bu ürünü laboratuvar çalışmalarında kullanım koşullarına uygun şekilde kullanabilirsiniz. Bunun dışında kullanılan bir diğer kimyasal tür ise metil asetat olarak ürün çeşitleri arasında sunulur. Bu asetat türü özellikle uçucu olduğundan aseton veya boya gibi maddelerde kullanılır. Ayrıca tutkal gibi önemli kırtasiye malzemelerinde de bu astat çeşidi kullanılır. Bunların dışında çinko asetat çeşidi de vardır. Bunlar soğuk algınlığına karşı bedenin gösterdiği reaksiyonların süresini azaltmaya yardımcı olan medikal ürünlerdir. Genellikle pastil biçiminde üretilir ve böylece iyileşme sürecine destek olur. Bu ürünlerin 16’lı ve 30’lu gibi kutular halinde sunulan türleri de mevcuttur. Dilerseniz bu ürünlere ulaşmak ve asetat gözlük gibi farklı çeşitleri incelemek için Hepsiburada’ya göz atabilirsiniz.

Asetat Nedir?

Eğer daha önce asetat ürünlerini kullanmadıysanız “Asetat ne demek?” sorusunun cevabını merak ediyor olabilirsiniz. Asetatlar, selülozdan elde edilen, bu haliyle röntgen filmlerini andıran geçirgen bir materyaldir. Bu maddelerden asetat kağıtları ve kalemleri gibi birçok ürün elde edilir. Birbirinden farklı formlarda üretilen asetat kağıtları asetat yapışkanlı gibi ürün seçeneklerine de sahiptir.

Asetatın Kullanım Alanları Nelerdir?

Asetat ürünleri kozmetik sektöründe, soğuk algınlığı ilaçlarında, tekstilde, laboratuvar alanlarında ve kırtasiye ürünlerinde kullanılır. Örneğin asetat alüminyum maddesi hemoroid kremlerinde kullanılan bir unsurdur. Bunu yanı sıra bakır asetat seramik ürünlerinde pigment elde etmek için ve ayrıca tekstil sektörü ile birlikte medikal alanda mantar ilaçlarında yararlanılan etkili bir kimyasal olarak kullanılır.

Asetat Kağıdı Seçimi Neye Göre Yapılır?

Asetat kağıdı almadan önce onu hangi amaçla kullanmak istediğinizi belirleyerek alışverişe başlayabilirsiniz. Örneğin tasarım yapmak istiyorsanız 250 mikron kalınlığındaki A4 asetat kağıtlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca çizim boyutuna ve tekniğine göre A2,A3 ölçülerindeki asetat kağıtlarını ve asetat yapıştırıcı seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Dilerseniz genellikle tekstil baskılarında kullanılan kurşun asetat ürünlerini de inceleyebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Asetatlar

6326 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Toplam 24 / 6326 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/21005503/289152