El İşi Kağıdı

Elişi kağıdı çeşitleri, origami benzeri el becerisine dayanan bazı hobi alanlarında, temel basamak eğitim sektöründe ve bazı süsleme alanlarında sıklıkla kullanılır. Özellikle kreş, anaokulu, ilkokulu gibi dönemlerde, çocukların görsel zekasının ve el becerilerinin gelişmesi amacıyla yapılan etkinliklerde renkli elişi kağıdı çeşitleri, eğitmenler tarafından tercih edilir. Bu renkli kağıtlar çocuğun hayal gücünü destekleyerek, bir şeyler oluşturmaya ve üretmeye teşvik eder. Elişi kağıtları genellikle standart A4 beyaz kağıtlara göre daha ince bir yapıya sahiptir. Böylelikle elişi çalışmaları sırasında kolaylıkla katlanır ve şekil alır. Boyutları A4 kağıt boyutundadır. Elişi kağıtlarının genellikle bir yüzü mat bir yüzü parlak bir görüntüye sahiptir. Bu ürünlerin hemen hemen her rengi mevcuttur. Bu renkler bej, krem, beyaz gibi açık renklerden başlayarak gri, lacivert, siyah gibi koyu renklere kadar çok geniş bir yelpazeye sahiptir. Aynı zamanda dikkat çekici ve daha parlak olan mor, turuncu, pembe, kırmızı gibi renkler de yer alır. Elişi kağıdı çeşitleri temel seviye eğitim kurumları dışında, origami gibi hobilerde de tercih edilir. Origami Çin ve Japon kültürüne ait bir el sanatı türüdür. Origami kelimesi ‘katlamak’ anlamına gelen ‘ori’ sözcüğü ile ‘kağıt’ anlamına gelen ‘gami’ sözcüklerinin birleşmesinden meydana gelir. Origami, elişi kağıdı gibi renkli kağıtlar ile farklı katlama teknikleri kullanılarak genellikle hayvan figürlerine dönüştürüldüğü bir kağıt katlama sanatıdır. Bu sanat temelde iki ayrı alana ayrılır. Bunlar klasik origami ve parçalı origami sanatıdır. Klasik origami tek bir elişi kağıdından, uygun katlama adımları takip edilerek, tek bir figürün elde edildiği sanattır. Modüler origami adı da verilen parçalı origami sanatında ise ana figürün elde edilmesi için birden fazla alt figür oluşturulur ve biraraya getirilir. Klasik origami sanatında, genellikle hayvan ve eşya figürleri oluşturulur. Parçalı origami sanatında ise bu fikirler haricinde yaratıcı üç boyutlu geometrik figürlere de yoğunlaşılır. Origami sanatında düz renk elişi kağıtları kullanılabileceği gibi desenli elişi kağıtları da kullanıma uygundur. Hangi kağıdın kullanılacağı, yapılacak olan figüre ve kullanıcının zevkine bağlıdır. Elişi kağıdının türüne göre ürüne ait maliyet değişebilir. Bu durum ürünün kullanıcıya sunulduğu genel satış fiyatını etkiler.

Farklı Elişi Kağıdı Modelleri

Elişi kağıdı modelleri içerisinde, birbirinden farklı desenlere, renklere ve yüzeylere sahip modeller yer alır. Bu desenler hayvan, bitki, çiçek, sembol desenlerinden oluşabilir. Aynı zamanda simetrik veya asimetrik görüntülerden de meydana gelebilir. Desenli elişi kağıdı modelleri ,farklı katlama yöntemleri kullanılarak figürlere dönüştürülebilir. Desenli kağıtların genellikle bir yüzü daha parlak bir yüzü ise daha mat bir görünüme sahiptir. Bu ürün grubu içerisinde simli elişi kağıdı modelleri de yer alır. Bu ürünler dikkat çeken görüntüleri ile özellikle süsleme alanında sıklıkla tercih edilir. Özel davet ve kutlamalarda, farklı alanların süslemelerinde kullanılır. Farklı ürünlerden biri de yapışkanlı elişi kağıdı modelleridir. Bu elişi kağıdı çeşitlerinin, arka yüzeylerinde yapışkanlı bir yüzey ve üzerinde koruma bandı bulunur. Kullanmak istediğiniz kağıt parçalarının arka kısmındaki koruma bandını çıkararak, ürünü dilediğiniz yüzeye yapıştırabilirsiniz. Bu ürünü çeşitli süslemeler için ve kutlamalara renk katmak amacıyla kullanabilirsiniz. Yapışkanlı yüzeyiyle sabitlediğiniz alanda uzun süre bozulmadan sabit kalabilir. Bu özelliği de, elişi kağıdını kullanılabilirlik açısından daha avantajlı bir konuma getirir.

Desenli Elişi Kağıtları

Elişi kağıtları arasında farklı desenlere sahip modeller yer alır. Elişi kağıtlarının üzerindeki desenler genellikle baskı yöntemiyle oluşturulur. Desenli ve baskılı elişi kağıtlarında hoş görüntüye sahip olan çiçek, hayvan ve semboller, farklı renklerde seçilerek baskı yöntemi ile uygulanır. Aynı zamanda bazı desenli kağıtlarda hologram baskı da kullanılır. Hologramlı elişi kağıdı modelleri, özellikle küçük yaş gruplarının dikkatini çeker. Hologramlı yüzey, bir ışık kaynağına doğru tutulup yavaşça hareket ettirildiğinde ışığın kırılması sayesinde bütün renkler görünür hale gelir. Bu durum kreş, anaokulu ve ilkokulu gibi alanlarda sık tercih edilir ve çocuklarda merak duygusu uyandırır. Aynı zamanda hologramlı kağıtlardan yapılan farklı figürlerde, daha hoş bir görüntü sağlar. Bazı durumlarda kutlama ve davetler için yapılan süslemeler için de kullanılır.

Farklı Renklerde Elişi Kağıtları

Elişi kağıtları farklı desenlere sahip olabildiği gibi farklı renklere de bulunur. Kullanıcı yapmak istediği işleme göre dilediği rengi tercih edebilir. Bej, krem, beyaz gibi açık renklerden başlayarak gri, lacivert, siyah gibi koyu renklere kadar çok geniş bir renk skalası bulunur. Özellikle siyah elişi kağıdı her renk ve şekille uyumlu olması sayesinde, kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilir. Farklı süslemeler esnasında da siyah elişi kağıdını rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bir diğer yoğun talep gören model de beyaz elişi kağıdı çeşitleridir. Beyaz renk diğer tüm renklerle yakaladığı uyum sayesinde tam bir kurtarıcı parça olabilir. Kullanıcılar ister süslemeler sırasında ister origami gibi hobilerle ilgilenirken bu rengi sıklıkla tercih eder. Origami etkinliklerinde her renk elişi kağıdı ile figürler yapabilirsiniz. Örneğin yeşil düz renk bir elişi kağıdını, uygun katlama adımlarını izleyerek bir kurbağaya çevirebilirsiniz. Birbirinden farklı renklerle çok güzel kuğu figürleri de elde edebilirsiniz. Katlama sanatları aynı zamanda kişinin el becerisinin gelişmesine de yardım eder. El becerisi gelişen kullanıcılar, yaratıcılığa ve üretkenliği de zamanla daha yatkın olabilir.

Elişi Kağıtlarının Kullanım Alanları

Elişi kağıtları modellerine, renklerine ve desenlerine göre farklı alanlarda kullanıma uygundur. Örneğin parlak elişi kağıdı modelleri, özellikle süsleme ve dekorasyon alanlarında kullanıcılar tarafından yoğun talep görür. Parlak yüzeyleri, görenlerin dikkatini ve ilgisini çeker. Böylelikle kullanıcı yaptığı süsleme işleminden yüksek verim alır. Bu süsleme işlemlerini, diğer dekorasyon ve parti malzemeleri ile de destekleyebilirsiniz. Parlak yüzeye sahip elişi kağıtları içerisinde özellikle kırmızı elişi kağıdı çeşitleri sevilerek kullanılır. Kırmızı renk dikkat çekici görüntüsüyle herkes tarafından beğenilebilir. Farklı renk ve desenleriyle elişi kağıtları aynı zamanda kağıt katlama sanatında da kullanılır. Bu sanatta genellikle hayvan, bitki ve eşya figürleri oluşturulur. Ayrıca yaratıcı üç boyutlu geometrik figürlere de yoğunlaşılabilir. Katlama sanatında genel olarak kare şeklinde elişi kağıtları kullanılsa da bu konuda bir sınırlama bulunmaz. Katlama sanatı ile uzun dönemler ilgilenildiğinde, kullanıcının el becerisinin ve odak yeteneğinin artmasına yardımcı olur. Aynı zamanda kullanıcının hayal gücünü destekleyerek yaratıcılığın ve üreticiliğin artmasına da imkan sağlar.

Hazır Paket Elişi Kağıtları

Elişi kağıtları genellikle farklı sayıda ve renkte içeriklere sahip paketler halinde satılır. Bu paketler 10’luk, 50’lik ya da 100’lük içeriklerden oluşur. Az elişi kağıdının yeterli geleceği veya küçük figürlerin yapılacağı işlemlerde 10 lu elişi kağıdı paketleri, kullanıcılar için uygun olabilir. Hobi evleri, anaokul ve ilkokul gibi eğitim kurumları, düzenli olarak bu malzemeyi kullandıkları için genellikle elişi kağıdı 100’lü paketlerini tercih edebilir. Böylelikle daha az maliyetle, daha fazla ürün satın almış olunur. Katlama sanatı gibi çeşitli sanat dalları ile düzenli olarak ilgilenen kullanıcılar da sayısı fazla olan paketlerden tercih ederek avantaj sağlayabilir. Böylelikle tek paket içerisinde birbirinden farklı renk ve desende elişi kağıdına sahip olabilir. Tek pakette çok sayıda ürün almak, satın alınan ürüne ait maliyeti düşürdüğü için kullanıcı tarafından avantajlı bir durum yaratabilir. Bu ürünlerin üretiminde sağlığa sakıncalı olabilecek azo boya maddesi kullanılmaz. Bu sayede kullanıcı için herhangi bir risk taşımaz. Motor becerilerinin gelişimine büyük katkı sağlayan elişi kağıdı, her yaş grubunun kullanımına uygundur. Bu ürünlerle çok fazla etkinlik yapılabilir olması, kullanıcıları memnun eden özelliklerden biridir. Elişi kağıtları, farklı renklerde bulunan fon kartonlarının üzerinde kullanılabilir. Çeşitli yaratıcı çalışmalar yapılarak hem el becerileri arttırılabilir hem de keyifli vakit geçirilebilir. Sık tercih edilen kırtasiye ürünleri arasında bulunan elişi kağıtları ile verimli vakit geçirilebilir. Ayrıca aile bireyleri ile çeşitli etkinlikler yapılarak, bağların daha da güçlü olması sağlanabilir. Online alışveriş imkanı ile paket içeriklerine ve avantajlarına kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Avantaj Sağlayan Elişi Kağıtları

Elişi kağıtlarının fiyatları, ürünün birim maliyetine ve paket içerisindeki ürün sayısına göre değişir. Ürünlerin bütün üretim ve paketleme aşamaları maliyete etki eder. Örneğin elişi kağıdı 10’lu fiyat aralığı, 100’lu pakete göre daha düşük olur. Bunun nedeni paket içerisindeki daha az sayıda elişi kağıdının, satışta daha az maliyet oluşturmasıdır. Aynı şekilde farklı elişi modellerine göre de fiyat farklılıkları oluşur. Örneğin yaldızlı ve simli bir elişi kağıdının maliyeti, düz renk bir elişi kağıdına göre daha yüksek olabilir. Bu maliyetler, ürünün üretim aşamalarından başlanarak hesaplanır. Sonrasında maliyetlerin üzerine bir kar oranı eklenir. Kar oranı da ekledikten sonra genel satış fiyatı belirlenir ve ürün kullanıcıya sunulur. Elişi kağıdı fiyatları ve modellerini inceleyerek, Hepsiburada üzerinden kolay ve hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz.

Elişi Kağıtlarının Fiyat Aralığı Nedir?

Simli elişi kağıdı fiyatları ve diğer tüm modellerin fiyat aralığı, ürüne ait maliyete göre belirlenir. Maliyetler yükseldikçe ürünün genel satış fiyatı da değişir. Örneğin yaldızlı elişi kağıdı modellerinin üretimi düz renk bir elişi kağıdının üretimine göre daha maliyetlidir. Bununla birlikte elişi kağıtlarının fiyatları, her bütçe için uygun aralıklarda bulunur. Dilediğiniz sayıda ve renklerde bulunan paketleri tercih edebilir ve avantajlı fiyatlarla satın alabilirsiniz.

Elişi Kağıtları Hangi Alanlarda Kullanılır?

Elişi kağıtlar genellikle kreş, anaokulu ve ilkokul gibi temel seviye eğitimin verildiği kurumlarda, çocukların el becerilerini geliştirmek amacıyla kullanılır. Özellikle fosforlu elişi kağıdı gibi dikkat çekici renk ve modellere sahip kağıtlar, küçük yaş gruplarının ilgisini çekebilir. Eğitim kurumları dışında özel davet ve etkinliklerde çeşitli süslemeler için kullanılır. Aynı zamanda bazı hobiler için de sık sık elişi kağıdı tercih edilir.

Elişi Kağıtları Modelleri Nelerdir?

Elişi kağıtları, birbirinden farklı renk, desen ve yüzeye sahiptir. Klasik düz renkler özellikle eğitim kurumlarında çocukların el becerileri için tercih edilir. Metalik elişi kağıdı gibi farklı olan modeller, özel davet ve kutlamaların süslemeleri için kullanılır. Aynı zamanda el becerisine dayanan çeşitli etkinlikler için de kullanıcılar tarafından yoğun ilgi görür.

Elişi Kağıtları Hangi Renklere Sahiptir?

Elişi kağıtları hemen hemen tüm renklerde üretilir. Bu renkler bej, krem, beyaz gibi açık renklerden başlayarak gri, lacivert, siyah gibi koyu renklere kadar, çok geniş bir renk skalasına sahiptir. Aynı zamanda turuncu, sarı, pembe, kırmızı gibi dikkat çekici renklerde bu skalada yer alır. Kullanıcılar kullanım amaçlarına uyan rengi dilediği gibi tercih edebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Elişi Kağıdı Fiyatları

1332 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 1332 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/80450004/15421/21005589