Elişi kağıdı çeşitleri, çeşitli amaçlarla kullanılır. Genellikle derslerde, ev ödevlerinde ilkokul ve okul öncesi çağındaki çocuklar tarafından kullanılır. Elişi kağıtları ile birçok farklı etkinlik yapılabilir. Bu etkinlikler hem zevkli hem de öğretici olabilir. Elişi kağıdı yardımıyla çocukların oyun oynarken, sıkılmadan öğrenmeleri yoluyla okul sürecine katkı sağlayabilirsiniz. Örneğin sayıların öğrenimi için farklı renklerde elişi kağıtlarını sayıların biçiminde keserek bir panoya yapıştırabilir, çocuğunuzun sayıları kolayca öğrenmesine ve hafızasında tutmasına yardımcı olabilirsiniz. Elişi kağıtları birçok farklı renkte ve parlaklıkta tasarlanır. Yapacağınız çalışmaya göre matlık seviyesine, boyutlarına ve renklerine karar verebilirsiniz.

Elişi Kağıdı Ne İşe Yarar?

Elişi kağıdı ile yapılan etkinlikler çocukların motor becerilerinin gelişmesine katkıda bulunur. El ve göz kontrolünü eş zamanlı yapmalarını sağlar. Aynı zamanda elişi kağıdı ile yapılabilecek şekillerin bir sınırı olmadığı için, elişi etkinlikleri çocukların hayal gücünü özgür bırakabilecekleri aktivite çeşitlerindendir. Bu nedenle hayal gücünü geliştirir, duygusal zekalarını artırarak hayal dünyalarını zenginleştirir. Bu faydaların yanı sıra, çocuklar elişi aktivitelerinden genellikle büyük zevk alırlar. Sıkılmadan, keyifle uygulayabilecekleri bu öğretici aktivite sayesinde çocuklarınıza oyun oynarken zihinlerini geliştirme imkanı sağlayabilirsiniz. Hem okul öncesi dönemde, hem de ilkokullarda daima kullanılan elişi kağıtları, çocuklara her yönden katkı sağlar. Aynı zamanda, elişi kağıdı kreş çağındaki çocuklara renklerin öğretilmesinde de sıklıkla kullanılan materyallerdendir. Benzer şekilde, okul öncesi çağında çocuklara hayvanların, çiçeklerin öğretiminde elişi kağıdından faydalanılır. Elişi kağıdı etkinlikleri, çocukların eğlenerek öğrenmesi için başvurulan en yaygın yöntemlerdendir.

Elişi Kağıdından Neler Yapılır?

Elişi kağıdından çok farklı etkinlikler yapılabilmektedir. Elişi kağıdının en yaygın kullanıldığı etkinlikler, elişi kağıdından şekil yapma aktiviteleridir. Lale, gemi, rüzgar gülü, mektup, kedi gibi oldukça çeşitli şekiller elişi kağıdı kullanılarak yapılabilir. Bu noktada, çıkacak olan şekil çocukların hayal gücüne bırakılabilir. Onların özgürce hayal edip, zihinlerinde canlandırdıklarını elişi kağıdı yardımıyla yaratmaları özgüvenlerine büyük katkıda bulunur. Üretmenin verdiği tatmin duygusu, çocukların sanata olan eğilimlerinin artmasını sağlar. Bunun yanında, elişi kağıdından üç boyutlu kelebek tasarımları yapılarak evin çeşitli yerlerine dekoratif amaçlı olarak yapıştırılabilir. Yine uzun bir çubuğa yerleştirilen elişi kağıdından yapılma çiçekleri vazo içerisinde sergileyebilir, evinize şık bir hava katabilirsiniz.

El İşi Kağıdı Etkinlikleri Nasıl Yapılır?

Elişi kağıdı etkinlikleri genellikle farklı renklerdeki kağıtların birbirine ya da bir yüzey üzerine yapıştırılması ile yapılır. Bu kağıtları, çizilmiş bir resmi boyayla boyamak yerine içine yapıştıracağınız kağıtlarla boyamak için kullanabilirsiniz. Özellikle küçük yaştaki çocukların kağıdı kesip yapıştırırken ellerini ayrıntılı olarak kullanmaları sayesinde motor becerilerinin gelişimine büyük katkı sağlar. Üç boyutlu tasarımlar için ise genellikle el işi kağıtları katlanarak birbirine tutturulur. Bu tip çalışmaların yapımında yapıştırıcı kullanılabilir.

Elişi Kağıdı Fiyatları Ne Kadar?

Elişi kağıdı fiyatları ürünün kalitesine ve büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. Çeşitli desenlerde ve renklerde sunulan elişi kağıtları, geniş bir fiyat aralığına sahiptir. Bunun yanında, genellikle okul ve okul öncesi çağdaki çocukların kullanımı için tercih edilen elişi kağıtları, ortalama bir kırtasiye ürününe göre oldukça uygun fiyat aralığındadır. Çeşitli fiyatlarla ve desenlerle sunulan elişi kağıtlarının çocuklarınızın gelişimine katkıda bulunması bu ürünlerin tercih edilmesindeki en büyük faktörlerdendir. Çünkü çocukların zevk alarak yapabilecekleri elişi aktiviteleri, oyun oynamanın ötesinde çocuklara çeşitli faydalar da sağlar. Bu nedenle siz de çocuklarınıza oyun oynamaktan öte, öğretici aktiviteler sunmak istiyorsanız elişi kağıtları satın alarak onların hayal dünyalarını geliştirmelerine yardımcı olabilirsiniz. Çeşitli şekiller ortaya çıkararak hem oyun oynamalarını, hem de zihinlerini geliştirmelerini sağlayabilirsiniz.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Elişi Kağıdı Fiyatları

Toplam 24 / 1153 ürün
DSACategoryId/2147483643/15344/80450004/15421/21005589