Parti Malzemeleri

Günümüzde sevdiklerimizle ve ailelerimizle vakit geçirmek giderek zorlaşıyor; ama sevdiklerimiz ve ailemizle bir parti düzenleyerek yan yana gelmemiz mümkün olabilir. Hepimiz günün koşturmacası içinde kaybolup gidiyoruz. Sabah erken başlayan, akşam uzayan mesailer derken ailemize ve kendimize zaman ayırmak oldukça güçleşiyor. Bir de buna günlük ev işleri ve trafikte geçirdiğimiz zamanı da eklediğimizde geriye kalan küçük bir zaman diliminde kendimize bir zaman ayırmamız zorlaşıyor. Eve, sevdiklerimizin yanına ulaştığımızda çoktan geç kalmış oluyoruz. Çocuklarımız ve eşimiz çoktan pijama partisi içinde kaybolmuş; çocuklarımız çoktan uyumuş, eşimizle iki satır muhabbet etmek için bile zaman kalmamış olabiliyor.

Oysa hayat parti tadında olsaydı ne kadar güzel olurdu değil mi? Parti hazırlıkları, parti malzemeleri, davetiyeler, kalabalık ve sonrasındaki temizlik sizi korkutmasın. Bunca koşturmanın içinde hak ettiğiniz parti için mutlaka zaman yaratabilirsiniz. Hızlıca ulaşabileceğiniz parti malzemeleriyle birbirinden güzel partiler düzenleyebilirsiniz. Parti balonu ile havanızı bulabilir, parti süsleriyle ortamı renklendirebilir, en iyi parti şarkılarını seçebilir, sizi en iyi hissettiren parti elbisenizle sevdiklerinizle hiç unutamayacağınız vakitler geçirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken kendinize bir parti sepeti hazırlamak.

Unutulmayacak Bir Parti Nasıl Düzenlenir?

Partilerin en güzel yanı bütün sevdiklerinizin bir arada olmasıdır. Bu, ister bir doğum günü partisi olsun, isterse yılbaşı partisi olsun. Sevdiklerinizle yan yana olmak, onlarla eğlenceli vakit geçirmek hepimize iyi gelecektir; ama bu partileri doğru planlamak önemlidir. Sevdiklerinizle geçirdiğiniz her an kıymetli ve siz bu kıymetli anları iyi organize edilmiş bir parti ile taçlandırabilirsiniz. 

Partinizi doğru bir şekilde planlamadığınız takdirde, sevdiklerinizle de olsa bir arada yeterinci keyifli gelmeyebilir. Kısa bir süre sonra misafirleriniz sıkılmaya ve şikâyet etmeye başlayacaktır. Hatta öyle ki çeşitli bahanelerle partinizden ayrılmaya niyetlenecekler ve sizi kırmamak için yalanlar uyduracaklardır. Böylesi bir durum sizin stresinizi artıracak, başarısız bir parti düzenlediğiniz için mutsuz olacaksınız. Tam tersi duygular olması gereken bir durumda, demoralize olacaksınız. Bunu hangimiz isteriz? Asıl amacınızdan sapmadan sevdiklerinizle kaliteli zaman geçirmek için organize ettiğiniz parti böyle olmamalı. Unutmayın siz ve sevdikleriniz en iyisini hak ediyorsunuz.

Kötü bir parti düzenleyicisi olarak anılmamak için; her adımı ince ince planlamalısınız. Zamanlama, ikramlar, konseptler, parti süslemeleri, parti şarkıları derken liste kabarıp gidiyor. Bunlar sizi korkutmasın. Kolayca bir parti sepeti hazırlayabilir ve konuklarınızı mutlu edebilirsiniz. Hatta bir parti anketi hazırlayarak partiye gelen sevdiklerinizden bu anketi doldurmasını isteyerek ne kadar başarılı olduğunuzu görebilir ya da nerelerde eksik olduğunuzu öğrenebilirsiniz. Böyle bir parti anketi sizi bir sonraki partinizde neleri yapmanız, neleri yapmamanız gerektiğini görmenizi sağlar ve sizi uzman bir parti düzenleyici haline getirebilir.

İster geniş arkadaş çevrenizle düzenleyeceğiniz, isterseniz aile ve yakın akrabalarla bir araya gelebileceğiniz bir parti organizasyonu olsun basit bir yol haritasını takip etmeniz yeterli olacaktır. Bu yol haritasını çeşitlendirmek sizin hayal gücünüze kalmış. Siz yeter ki hayal edin ve işe koyulun. Sevdiklerinizle zaman geçirmek istedikten sonra önünüzde kim durabilir? 

-Parti Nerede?

İlk basamak partinizi nerede yapmak istiyorsunuz olacak; yani parti nerede? İlk ve en önemli maddeniz bu olmalı; çünkü bütün konsepti belirleyecek olan basamak bu olabilir. Elbette mekânı seçerken partiye çağıracağınız kişi sayısı da oldukça önemli. Birkaç iş arkadaşı ya da yakın dost ile planladığınız bir partiyi evinizin konforunda yapabilirsiniz. Az katılımlı partiler için ev uygun olabilir; ama yüksek katılımcı sayılarından bahsediyorsak ve büyük bir eviniz yoksa partiyi evde yapmak pek mantıklı olmayacaktır. Yirmi beş, otuz kişilik bir parti için insanları küçük bir mekâna sıkıştırmak pek eğlenceli olmayabilir. Hem parti sırasında çıkacak gürültüyü de hesaba katmakta fayda var. Evinizdeki parti komşularınızı rahatsız edip, onlarla aranızdaki ilişkiyi kalıcı bir biçimde zedeleyebilir. Hatta olaylar biraz daha ileriye giderek kapıda polisin belirmesiyle sizin ve misafirlerinizin bütün tadını kaçırabilir.

Geniş katılımlı bir parti için bir parti mekânı kiralamak daha rahat etmenizi ve eğlencenizi katlamanıza neden olabilir. Bu parti mekânı açık alanda da olabilir kapalı bir mekânda da. Bu sizin nasıl bir parti istediğinizle alakalı olarak değişecektir. Elbette yağmurlu bir mevsimde açık hava partisi düzenlemek pek mantıklı olmayacaktır. Eğer bir parti mekânı kiralamaya karar verdiyseniz, günler öncesinden parti mekânı ile konuşup gerekli ayarlamaları yapmalısınız. Son dakikaya bırakırsanız hayal kırıklığına uğramanız kaçınılmaz olacaktır. 

-Parti Ne Zaman?

Hemen hemen hepimiz günlük koşturmanın ve iş yoğunluğunun içindeyiz. Bir parti daveti almak hepimizin yüzünü güldürür; fakat bu gülümseme yanlış ayarlanmış bir parti zamanlamasıyla bir anda ortadan kaybolacaktır. Eğer yoğun bir işte çalışıyorsak hafta içi planlanmış bir parti; bizi zorlayacak ve hayal kırıklığına uğratacaktır. Kim mesai sonrası başlayan bir partiye, yarın sabahki işleri düşünürken katılmak ister ki? 

Bu yüzden eğer bir parti planı var ise, davet edeceğiniz konuklarınızın programına uyan bir zaman tercih etmek daha iyi olacaktır. Hafta sonu partileri yine aynı nedenden dolayı daha fazla katılımcıyla gerçekleşirken hafta içi bir partiye katılım oldukça düşük olacaktır. Eğer partinize katılımın yüksek olması gibi bir planınız varsa doğru parti zamanı hayati önem taşıyor.

Parti zamanını seçmek kadar parti süresini kestirebilmek ve parti davetlilerine bu süreyi belirtmek de önemli. Eğer uzun süren bir parti düşünüyorsanız ulaşım imkanlarını da göz önünde bulundurmalısınız. Parti sonunda eve dönecek misafirleriniz için parti süresi önemli olacaktır. Eğer bütün parti davetlilerini yatılı misafir edebilecek bir durumdaysanız tabii ki tercih sizin. 

-Nasıl Bir Parti?

Parti zamanı ve mekânı konusunda karar verdiniz. Ya da belki de henüz karar vermediniz. Eğer sizde yer ve zaman konusunda kararsız olanlardansanız bu maddeden başlayabilirsiniz. Parti konsepti ne olacak? Eğer buna karar verirseniz parti zamanı ve mekânı konusunda daha net davranabilirsiniz. Kostümlü parti mi olacak? Ya da mangalı yaktığınız herkesin ellerinde içecekleriyle rahat takılacağı bir parti mi olacak? Ya da herkesin şark söylediği gürültülü bir parti mi olacak? Belirleyeceğiniz konsept aynı zamanda mekân konusunda da size fikir verecektir. Az önce söylediğimiz gibi parti yol haritasında biraz da olsa değişiklik yaparak bu maddeyi ön plana çıkarabilirsiniz. 

Parti konsepti, yaratıcılığınızı konuşturabileceğiniz bir konu. Belki de hiç denenmemiş çok orijinal bir fikri konseptleştirerek, hiç denenmemiş bir şey deneyebilirsiniz. Unutmayın ne kadar orijinal bir fikirle parti konsepti üretirseniz, katılımcı sayınız artacak, eğlenceniz ikiye katlanacaktır.

-Partiye Kaç Kişi Geliyor?

Parti için mekanınızı ayarladınız, takviminizi belirlediniz. Peki kaç kişi davet edeceksiniz partiye? Bunu oturup tek tek listelemelisiniz. Kişi sayısı kafanızdaki konsepte ne kadar uyuyor, parti mekânı sizin davetli sayınızı alabilecek durumda mı? Küçük bir mekân, kalabalık bir insan gurubu kadar, büyük bir mekân ve az sayıda insan da o kadar rahatsız edicidir. 

Partinize davet ettiğiniz insanların sizin belirlediğiniz parti konsepti için ne kadar uygun olup olmadıklarını da hesaba katmalısınız. Alkollü bir parti planlıyorsanız, alkolden rahatsız olan ve alkole sıcak bakmayan arkadaşlarınızı davet etmemekte fayda var ya da vegan bir arkadaşınızı mangal partisine davet etmek onun için hoş olmayacaktır.

Davetli listesini tamamladıktan sonra gelecek kişi sayısını on kişi fazladan hesap etmek sizin için kurtarıcı olabilir. Sizin parti davetinize yanında başka birkaç arkadaşıyla gelecek arkadaşlarınız mutlaka olacaktır.

-Parti Malzemeleri Fiyatları Ne Kadar?

Parti maliyeti oldukça önemli bir konu. Bütçenize uygun bir parti düzenlemek sizi parti sonrası ruhsal bozukluklardan ve parasız kalmaktan koruyacaktır. Partiniz ne kadar büyük olursa o kadar da maliyeti yükselecektir. Bu yüzden önceden oturup hesap yapmak en akıllıcası olur. 

Partide yapacağınız her şeyi kalem kalem hesap etmek sizin için avantajlı olacaktır. Eğer bir organizasyon şirketiyle anlaştı iseniz her şeyi en baştan fiyatlandırmak ve bu fiyatlar üzerinden pazarlık yapmak oldukça önemli. Parti sonunda şişirilmiş bir faturayla karşılaşmak istemiyorsanız mutlaka ama mutlaka en baştan tedbirinizi almalısınız. 

Bütçenizin çok elvermediği durumlarda başka yöntemler de uygulayabilirsiniz. Eğer kiralık bir mekânda iseniz yemek ücretini siz karşılayabilir, içecekleri gelen misafirlerin ödemesini rica edebilirsiniz. Bu durum evde düzenleyeceğiniz parti için de geçerli olabilir. Yemekleri sizin hazırladığınız bir partiye arkadaşlarınız içkilerini alarak gelebilirler. Böylelikle siz bütçenizi zorlamamış olursunuz hem de arkadaşlarınızla hoş vakit geçirebilirsiniz. Eğer aklınızda böyle bir paylaşım varsa bunu davetlileriniz partiye gelmeden önce mutlak haber vermelisiniz. Geç kalmanız durumunda biraz kurak bir parti geçirebileceğiniz gibi davetlilerinize de ayıp etmiş olursunuz. 

-Parti Davetiyesi

Evet, haklısınız; parti davetiyesi diye bir şey kalmadı. Artık hepimizin kullandığı online uygulamalar ya da mail var. Çok hızlı bir şekilde birçok insana ulaşabiliyorsunuz ama daha özel bir parti istiyorsanız parti davetiyesi hazırlamak sizi ayrıcalıklı kılabilir.

Az sayıda insanın katılacağı bir parti vermeyi planlıyorsanız, kendi ellerinizle hazırlayacağınız bir davetiye, arkadaşlarınız için aynı zamanda güzel bir hediye olabilir. Çizim yeteneğiniz var, renklerle aranız iyiyse kendi davetiyelerinizi oluşturabilirsiniz. Böyle yetenekleriniz yoksa bilgisayardan hızlıca bir şeyler hazırlayabilirsiniz. Sizin elinizden çıkmış bir davetiye almak inanın partinize gelen insanların çok özel hissetmesine neden olacak ve sizin hazırladığınız davetiyeyi bir hatıra olarak saklamak isteyeceklerdir. 

-Parti Yemekleri Nasıl Olmalı?

Parti atıştırmalıkları ve ikramlar konusunda önceden hazırlık yapmak şart. Yiyecekler konusunda aşırıya kaçmamayın; bol yağlı, bol tuzlu ikramlardan kaçının. Kimin ne seveceğini tam anlamıyla bilemeyeceğiniz için daha fresh tatlar tercih etmeniz sizi bu anlamda kurtaracaktır. Yemekler konusunda da parti davetli sayısının biraz üzerinde hareket etmek akıllıca olabilir. Bütün yemekleri aynı anda servis etmeyin. Davetlilerin iştahına göre hareket edin. Böylelikle servis etmediğiniz yiyecekleri temiz tutmuş olursunuz. Kalan yiyecekleri saklayarak başka bir zaman tüketebilirsiniz. 

Yiyeceklerin yanında içecek olarak ne ikram edeceğinizi de düşünmelisiniz. Yemekte olduğu gibi dolapta fazladan içecek bulundurmak sürpriz misafirlere hazırlıklı olmak demek.

-Müzik ve Parti Uyumu Nasıl Yakalanır? 

Müzik ve parti ayrılmaz bir ikili ve bu ikili yan yana geldiğinde eğlencenin de şeklini belirliyor. Siz de bir parti yapmaya karar verdiğinizde hazırladığınız parti konseptinize uygun bir playlist oluşturmanız oldukça önemli.

Müziği bir kurtarıcı olarak düşünebilirsiniz. Parti modunuzu müziğin ritmi belirleyecektir. Müzik o kadar önemli ki; iyi gitmeyen, tatsız bir partiyi bile canlandırıp kendine getirebilir. 

Teknolojinin nimetlerinden yararlanarak siz de uygulamalar yoluyla hızlıca bir playlist oluşturabilirsiniz. Bu, en doğru yöntem olacaktır. Hem kendi tarzınızı yansıtabilir hem de sevdiklerinizin istediklerine cevap verebilirsiniz. Elbette partinizde hazır bir playlist de kullanabilirsiniz.

-Partiyi Renklendirmenin Yolları Nelerdir?

Partinin akıllardan çıkmaması için teknolojiden destek almakta fayda var. Unutulmaz bir parti için gerekli olan bir ses ve ışık sistemi. Parti ışıkları atmosferi oldukça hızlı bir şekilde değiştirecektir. Lazerler, hareketli ışıklar ve daha birçok alternatifi değerlendirebilir ve partinizi biraz çılgın bir hale getirebilirsiniz. Hatta biraz daha havalı bir parti için projeksiyon kullanabilir, çeşitli görüntüleri fotoğrafları duvara ya da beyaz bir perdeye yansıtabilirsiniz.

Aklınızda daha sakin bir parti varsa mumlar ve şık şamdanlar kullanmak ortamı yumuşatacak ve daha sakin bir ortam yaratacaktır. Elbette kafanızdaki parti planına uygun bir ışıklandırma seçmek en iyisi olacaktır. 

-Parti Oyunları İşe Yarar mı?

Bütün partilerin bir yerde tıkanma ihtimali vardır. İşte böyle bir durumda parti oyunları imdadınıza yetişecektir. Sevdiklerinizle birkaç oyun planlamak hem partinin havasını değiştirir hem de sizi daha da yakınlaştırır. 

-Partiyi Kaydetmeyi Unutmayın!

Partiler özel anlardır. Birbirini seven insanların yan yana eğlendikleri nadir ortamlardır ve kıymetli zamanlardır. Bu yüzden partiler, tatlı bir anı olarak fotoğraf albümlerinde yerlerini almalı. Partinizi kayıt altına almak için bir görevli bulabileceğiniz gibi kendiniz ya da arkadaşlarınız da bu görevi başarabilir. Herkesin cebindeki akıllı telefonlar mükemmel bir şekilde partiyi kaydedebilir. 

Parti Balonları

Birbirinden renkli parti balonlarıyla parti ortamına renk katmanız çok kolay. Sayı, hayvan veya değişik formlarda balonlardan parti temanıza uygun olanı seçebilirsiniz. Sarı, kırmızı, mavi renkli baskılı balonlar partinizin havasını değiştirecektir. Helyum gazı kullanarak bu balonları havalandırabilir ve partinizi uçurabilirsiniz.

Çılgın Partiler İçin Konfetiler

Partinizin en can alıcı noktası geldiğinde birbirinden renkli konfetilerin başınızdan aşağıya süzüldüğünü hayal edin. Kalp, yıldız formunda olan konfetileri özel kutularında zahmetsizce havaya fırlatabileceğiniz gibi paketli olanları da tercih edebilirsiniz. Parti konfetileri her yönüyle partinizin havasını değiştirecek.

Parti Mumlarıyla Partinin Ambiyansını Değiştirin

Mumlar her zaman yaydıkları soft ışıkla ortamın atmosferini değiştirmek için birebirdir. Doğum günü partilerinin vazgeçilmez pasta süsü olan mumlar farklı boy ve formlarla parti mekanınızda farklı bir atmosfer yaratmanızı sağlayacak. Küçük oğlunuz için korsan gemisi bir mum ya da kızınız için bir balerin mum her şeyi çok eğlenceli bir hale getirecektir. Romantik bir ortam yakalamak için kokulu mumların etkisini hafife almayın.

Parti Malzemeleri Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

  • Seçtiğiniz parti temasına uygun malzemeler seçin
  • Bütçenizi göz önüne alarak bir öncelik sırası oluşturun.
  • Parti malzemelerinizin rengini mekâna uygun renklerde seçin.
  • Abartıdan uzak durun.
  • Sizin ve davetlilerin sağlığı için güvenilir parti malzemeleri tercih edin. 

Parti Davetiyesi Hazırlamalı Mıyım?

Elimizin altında internet varken davetiye hazırlamak anlamsız gelebilir; fakat hazırlayacağınız basılı bir davetiye hem misafirlerini mutlu edecek hem de parti gününden bir hatıra olarak ellerinde kalacaktır.

Sıkıcı Bir Partinin Havasını Değiştirmek İçin Ne Yapmalısınız?

Eğer partiniz sıkıcı gidiyorsa ilk yapmanız gereken müziği değiştirmektir. Daha eğlenceli ve davetlilerinizin hoşuna gidecek bir müzik, partinin havasını bir anda

değiştirir; fakat müzik yeterli olmadıysa emin olun bir parti oyunu herkesi mutlu

edecektir.

Parti İçin Haftanın En Uygun Günü Hangisi?

Hafta içi mesai saatlerinin uzaması ve ertesi gün sabah erkenden işte olma zorunluluğu nedeniyle cuma ya da cumartesi günü parti için daha uygun olacaktır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Parti Malzemeleri

10.000+ ürün listeleniyor
Ev Dekorasyon
Ev Dekorasyon
Dekorasyon
Dekorasyon
Parti Malzemeleri
Parti Malzemeleri
Düğün, Kına & Nikah
Düğün, Kına & Nikah
Doğum Günü Süsleri
Doğum Günü Süsleri
Balonlar
Balonlar
Afiş & Banner
Afiş & Banner
Bayrak
Bayrak
Kek Standı
Kek Standı
Hatıra Çerçevesi
Hatıra Çerçevesi
Davetiye
Davetiye
Kaynana Dili Düdük
Kaynana Dili Düdük
Dilek Balonu
Dilek Balonu
Kağıt Fener
Kağıt Fener
Parti Gözlüğü
Parti Gözlüğü
Hediye Paketleme Malzemeleri
Hediye Paketleme Malzemeleri
Sofra Gereçleri
Sofra Gereçleri
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 10000+ ürün
DSACategoryId/60002028/18021300/60001787