En Ucuz ve Kaliteli Davetiyeler

Davetiye Modelleri

Davetiye, mutlu günlerinizin tarihlerini sevdiklerinize bildirmek ve onları bu güzel gününüze ortak edebilmek için kullanılan bir çağrı kağıdıdır. Nişan, kına, nikah, düğün ve sünnet seremonileri için sıklıkla kullanılmaktadır. Son yıllarda doğum günü partileri ya da bebek partileri için de kullanılmaktır. Kalın kağıt üzerine, zevkinize göre kullanılan görseller ve yazılar kullanılmaktadır. Özel bir güne davet için kullanıldıkları için tasarımları oldukça şık olmaktadır. Zevkinize göre zarflı modelleri ya da zarfsız modelleri tercih edebilirsiniz. Oldukça şık olarak tasarlanan davetiyelerde istediğiniz rengi seçebilme şansınız bulunmaktadır. Genellikle pembe, beyaz ya da pastel renkler tercih edilmektedir. Şekilleri de sizin isteğinize göre dikdörtgen, kare ya da asimetrik olabilmektedir. Üzerine yazılacak yazı gene sizin isteğinize göre belirlenmektedir. Yazılan yazıda muhakkak yer, mekan, organizasyon sahibinin ismi ya da isimleri, organizasyonun amacı belirtilmelidir. 

Her Organizasyona Farklı Davetiye

Davetiye modelleri, organizasyonun amacına göre değişmektedir. Bir düğün davetiyesi ile bir doğum günü davetiyesinde kullanılan görseller ve davet metni asla aynı olmamaktadır. Düğün davetiye modelleri, davetiye baskısı yapan firmalarda ya da online alışveriş sitelerinde alıcılarını beklemektedir. Bazı mağazalarda tek davetiye fiyatı verilmekte, bazı mağazalarda ise toplu fiyatlar verilmektedir. Online alışveriş sitelerinde 50’lik ya da 100’lük paketler halinde satılmaktadır. Satın aldığınız ürüne yazacağınız metni sizin onaylamanız gerekmektedir. Düğün davetiyeleri modelleri sadece nikah ya da düğün için kullanılmaktadır. Nişan ya da kına davetleriniz için de kullanılmaktadır. Geçmişte çok farklılık göstermeyen davetiyeler günümüzde pek çok farklılık ile karşınıza çıkmaktadır. Klasik modeller olduğu kadar eğlenceli ya da çok şık modeller de bulunmaktadır. 

Özellikle çocuk doğum günü partileri için çok özel ve eğlenceli tasarlanmış modelleri bulabilirsiniz. Çocuk doğum günleri ya da bebek partileri için sevdiğiniz çizgi karakter formunda, çiçek formunda ya da başka formlarda davetiye bulabilmeniz mümkündür. Son zamanlarda evlenen genç çiftler de davetiyelerini eğlenceli formda seçmektedir. Bir karikatür ile süslenen davetiyelere, esprili cümleler yazılabilmektedir. Çoğunlukla tercih edilen geleneksel davetiyelerdir. Bazı davetiyeler, üretim malzemesi nedeniyle doğa dostu olarak tanımlanmaktadır. Bu davetiyelerin renk seçeneği olmamaktadır ancak üzerine yazılan yazı ile davetiyenizi hareketlendirebilirsiniz. Mutlu günlerinizde yanınızda olmasını istediğiniz dostlara yollayacağınız davetiyelerin çok güzel bir anı olarak kalacağı unutulmamalıdır.

Davetiye Modelleri 2024 Yılında Daha Eğlenceli

Her yıl farklı davetiye modelleri çıkmaktadır. Çıkan her yeni ürün, bir önceki üründen çok daha farklı ve çok daha kaliteli olmaktadır. Davetiye modelleri 2024 yılında çok daha şık, şıklığa ilaveten de çok daha zarif olarak tasarlanmıştır. Düğün davetiyelerinde kullanılan, kalp, alyans, nikah masası ya da pastası, çiçek, yıldız gibi görseller, davetiyeye farklı bir algı katmakta ve çok daha eğlenceli hale getirmektedir. Bazı çiftler, karikatürlü bir görsellik bile tercih edebilmektedir. Üzerine yazılan davet mesajı bile, geçmiş yıllara göre çok daha eğlenceli bir dil ile yazılmaktadır. Şık ve zarif davetiyelerin bazıları kabartmalı desenlere yer vermektedir. Geleneksel davetiye modellerinde kabartmalı bir desen muhakkak kullanılmaktadır. Doğum günleri ya da bebek partileri için kullanılan davetiyeler genelde çizgi bir karakteri ya da daha eğlenceli bir görseli içermektedir. Balon, palyaço gibi eğlenceli görseller ile davetiyeler çok eğlenceli hale getirilmektedir. Farklı davetiye modelleri arayışı içerisinde olan organizasyon sahipleri, yüzlerce model olarak tasarlanan her ebat ve her renkte davetiyeyi bulabilmektedir. Katlanabilir, açılan ve tekrar kapanan forma sahip olan davetiyeler olduğu kadar düz formda davetiyeler de bulunmaktadır. Zarif davetiye modelleri arasında muhakkak sizin zevkinize göre çeşit çeşit tasarlanmış model bulabilmeniz mümkündür. Özel bir amaç için tasarlanan tüm davetiyeler zariftir. Zariflikleri, yeni bir başlangıca merhaba demek için olan davetten kaynaklanmaktadır. Davetiyelerde kullanılan yazı karakteri de çok önemlidir. Şık ve okunabilir büyüklükte olmalıdır. Bazı davetiyelerde LCV (Lütfen Cevap Verin) kısmı bulunabilir. LCV kısmına muhakkak her zaman ulaşılabilen bir telefon yazılmalıdır. Eğer organizasyona katılacak kişi sayısına göre ayarlanacak bir oturum planı yapılacaksa LCV kısmı çok önemlidir. Değişen algılar ile davetiye içerikleri ve modelleri de çok değişiklik göstermiştir. Bazı davetiyeler normal formda tasarlanmamaktadır. Ayraç şeklinde, ağaç şeklinde, bebek şeklinde olan davetiyeleri de piyasada bulabilir ya da isteğinize göre yeni bir form da davetiye oluşturmanız mümkün olabilir.

Davetiye Modelleri Ve Fiyatları

Hayatınızın en önemli gününe dostlarınızı ve sevdiklerinizi davet edebilmek için kullandığınız davetiyelerin, sizin zevkinizi yansıtabilmesi çok önemlidir. Teknolojinin bu kadar ileri olmadığı dönemlerde sadece birkaç modele bağlı kalan davetiyeler, artık geleneksellikten çıkarak çeşit çeşit model ve içerik ile mutlu günlerinize davet mutluluğu yaşatmaktadır. Davet yapan kişiler için çok büyük anlam ve önem taşıyan davetiyeler, yıllarca, belki de hayatınızın sonuna kadar özel anılar köşesinde saklanmaktadır. Modeli ve içeriği özel olarak seçilen davetiyelerin fiyatları modellere göre değişmektedir. Kullanılan kağıdın hamuru, yazı karakteri, zarflı ya da zarfsız oluşu fiyatı değiştirmektedir. Seçtiğiniz ürün 50’lik ya da 100’lük paketler ile satılmaktadır. Tek tek satılan ürünler de bulunmaktadır. Nikah, düğün, nişan ya da kına organizasyonları için sipariş verilen davetiye adedi diğer organizasyonlara göre daha fazla olmaktadır. Her bütçeye uygun davetiye bulabilmek mümkündür. Aynı olan bazı ürünler farklı fiyata satılabilmektedir. Satan markanın fiyat anlayışına göre bu farklılık ortaya çıkmaktadır. Her bütçeye uyan bir davetiye modeli bulabilmeniz mümkündür. Davetiye siparişinizi organizasyonunuzdan çok önce sipariş vermenizi önermekteyiz. Siparişinizin üretilmesi ve üretilen davetiyelerin dağıtılması bir süre almaktadır. Bu zamanın güzel hesaplanması gerekmektedir. Davetli listesi yaptıktan sonra davetiye adetine karar vermeniz tavsiye edilmektedir. Davetli aile sayına göre siparişinizi verebilir, sayıdan doğacak bir sıkıntı yaşamazsınız. Teslim aldığınız davetiyelere, davetli ismini çok okunaklı ve temiz bir yazı ile yazmanız önerilmektedir. Son zamanlarda kaligrafi ile isimleri yazdırmak yaygınlaşmıştır.

Davetiyeye Yazılacak Davet Yazısı Nasıl Olmalıdır?

Davetiyenin görselliğinden hangi organizasyon için olduğu bellidir. Yazılacak metin kısa ve anlaşılır olmalıdır. Organizasyonun yeri ve zamanı muhakkak belirtilmelidir. Kullanılacak dil saygılı ve nazik olmalıdır. Doğum günü ya da bebek partilerinde daha eğlenceli bir dil kullanılabilir. Davet sahibinin ismi olmalıdır. Davetiyenin zarfına davet edilen kişinin adı muhakkak yazılmalıdır. Zarfa yazılan isim çok düzgün bir el yazısı ile yazılmalıdır. 

Davetiye Büyüklüğü Ne Kadar Olmalıdır?

Davetiye büyüklüğü seçilen davetiyeye göre değişmektedir. Geleneksel büyüklükte olan davetiyeler 15x22 cm ya da 12x17 cm olmaktadır. Ancak son dönemlerde bu ölçülerin dışına çıkılmaktadır ve her ebatta davetiye bulabilmek mümkündür. Doğum günü ve bebek partileri için daha küçük boyutlarda davetiyeler tercih edilmektedir. Kare olan davetiyelerde ise genellikle 15x15 cm ya da 17x17cm tercih edilmektedir. 

Davetiyelerde Zarf Olması Zorunlu mudur?

Bazı davetiye modellerinde zarf mevcut değildir. Zarfı olmayan davetiyelerde, davet edilen kişinin isminin yazılabileceği bir yer olduğuna dikkat edilmelidir. Bazı modeller, kendinden katlamalı olmakta ve zarf yerine davetiyenin arka kısmına isim yazılmaktadır. Bu tip davetiyeler genellikle iç içe geçen bir model olmakta ya da şık bir ip ya da kurdele ile bağlanmaktadır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Davetiye Modelleri

2013 ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 38 / 2013 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?