Özel Günlerde Balonlar

Balon çeşitleri, kişilerin özel günlerine eşlik eden rengârenk dekoratif ve eğlence amaçlı kullanılan ürünlerdir. Folyo, helyum gazlı, lateks, harfli, sayılı ve onlarca rengi bulunan balonlar çocukların en sevdikleri ürünlerdendir. Günümüzde genç, yaşlı, çocuk herkes özel günlerinin coşkuyla kutlanmasını istiyor ve balonlar bu neşeye eşlik ediyor. Belirlenen konsepte göre balonların seçildiği özel günlerde, ürünler hem dekorasyon ürünü olarak kullanılıyor hem de zaman zaman davetlilere hediye olarak sunulabiliyor. İnsanlarda neşe duygusu uyandıran yaratıcı balon seçenekleri her kişinin hayatına giriyor. Markaların kişiye ya da kurumlara özel hazırladıkları balonlar da ilgi görüyor. Çocuklar için tasarlanan Disney karakterli, arabalı, hayvan figürlü balonlar da tercih edilen ürünler arasındadır.

Doğum günleri, baby shower, açılış, gala, evlilik töreni ve benzeri tüm kutlamalarda renkli balonlar kullanılıyor. Doğum günlerinde, doğum günü sahibinin adının baş harfini ve kaç yaşına girdiğini belirten rakamın yer aldığı balonlar kutlamalara anlam katıyor. Böyle özel günlerde seçilen konsepte uygun renkte balon kullanılıyor. Baby shower, bebek hastane odalarında renkler bebeğin cinsiyetine göre belirleniyor. Çocuk doğum günü kutlamalarında da çoğunlukla konsepte bağlı olarak bir ya da iki renk seçilerek balonlarla kutlama alanı süsleniyor. Balon sayısı davet sahibinin talebine göre değişken olmakla beraber, mümkün olduğunca çok tutuluyor. Markalar balon çeşitlerini ve modellerini günden güne geliştirerek kişilere daha fazla seçenek sunuyor. Balonlar genellikle 10'lu, 20'li, 30'lu, 50'li setler halinde satılıyor. Büyük harfli ya da sayılı folyo balonlar markaların ürün yelpazesinde talebe göre tekli olarak da isteyenlere sunuluyor. Balonların üzerine "iyi ki doğdun", "iyi ki varsın", "happy birthday" ve benzeri yazılar yazılması oldukça trend. Balon stantları, mesaj içerikli balonlar, balon şişirme aparatları, balon bağlama ipleri ve benzeri çok sayıda ürün amatör ya da profesyonellerin işini kolaylaştıran malzemelerden sadece bir kısmı.

Şekilli Balonlar Oldukça Yaratıcı

Balonları çok seven çocuklar, folyodan üretilen karakter, araba, uçak, polis, Disney kahramanları ve benzerlerini çok seviyor. Özellikle üç yaşından itibaren çocuklar, kendi doğum günü konseptlerine kendileri karar veriyor. Genellikle de seçimlerini Disney karakterlerinden ya da o esnada çok izlenen çizgi film kadrolarından yapıyor. Konsept belirlendikten sonra süsleme telaşı başlıyor. Kızlar için prenses, bebek, kelebek, feminen çizgi film konseptlerine ait balonlar ve renkler aranıyor. Erkek çocuklar için ise orman hayvanları, dinozorlar, araba yarışları, inşaat kamyonları, korsanlar, süper kahramanlar ve benzeri onlara yönelik seçimler yapılıyor. Karakterlere ait balonlar bulunuyor ya da o konsepte uygun renklere ait balonlar seçiliyor. Markalar, bu doğrultuda trendleri takip ettiklerinden, aradığınız çizgi film, karakter, hayvan ve benzeri konseptlere ait balonlar çoğunlukla onların ürün seçkilerinde yer alıyor. 

Balonların Diğer Kullanım Alanları Nereler?

 • Yetişkinler de özel günlerde sevdiklerini mutlu etmek adına balonlardan yardım alıyor. Sevgililer günü, evlenme yıl dönümü, yılbaşı, iş değişikliği gibi zamanlarda özellikle erkekler partnerlerini balonlarla mutlu etmeyi çok seviyor.
 • Çiçeklere, çikolatalara ve diğer alınan hediyelere de balon eklenerek, hediye konsepti şıklaştırılıyor.
 • Dükkân açılışlarında balonlar yoğun olarak kullanılıyor.

Balon Kullanımında Bunlar da Fayda Yaratıyor

 • Balon şişirme aletleri de birçok çeşidiyle kullanıcılara sunuluyor. Bu ürünler özellikle organizasyon firmalarının ve yoğun olarak balon kullanan kişilerin hayatını kolaylaştırıyor.
 • Balon bağlama ipleri, balonların çabuk sönmemesi açısından oldukça yararlı ürünlerden.
 • Çeşitli balon stantları ve benzeri ürünlerin sağlam ve kaliteli olmaları süsleme esnasında fark yaratan nüanslardan. 

Balon fiyatları ürünlerin kalitesine, kaç adet olarak satıldığına, ebatlarına ve birçok parametre doğrultusunda değişkenlik gösteriyor. Siz de Hepsiburada.com aracılığıyla tüm balonlara göz atabilir, beğendikleriniz için sipariş oluşturabilirsiniz.

Balon Fiyatları

Balonlar, dekorasyon konusunda önemli işlevleri olan eğlenceli ve renkli ürünlerden oluşuyor. Kişilerin özel günlerinde, mutlu anlarında ev, hastane odası, kafe, restoran, iş yeri, sokak, bahçe ve benzeri alanların süslenmesi amacıyla kullanılan ürünler bulundukları ortamlara neşe katıyor. Açılışlar, davetler, doğum günleri, sevgililer günü, doğum ve benzeri mutlu ve kutlanması gereken tüm anlar ve anılar balonlar eşliğinde gerçekleşiyor. Hal böyle olunca çeşitli markalar kişilere çok sayıda balon tasarımı sunuyor. Çeşitli renklere, şekillere ve baskılara sahip olan ürünlerin stantları, şişirme aparatları, bağlama ipleri ve benzeri aksesuarları da önem taşıyor. Hem çocuklar hem de yetişkinler için çok sayıda balon formu yaşamı adeta renklendiriyor. 

Bebek ve Çocuklar İçin Balonlar 

Balonlar günümüzde önemli günlerin olmazsa olmaz detaylarından. Organizasyonların da önemli öğelerinden sayılan balonlar, konseptlere göre belirleniyor. Herhangi bir parti, açılış ve kutlama için balon kullanımında öncelikle organizasyonun renkleri göz önünde bulunduruluyor. Doğumlarda ve bebek kutlamalarında genellikle cinsiyete göre pembe, beyaz, mavi, lila, açık yeşil, sarı gibi pastel tonlar tercih ediliyor. Gene bebeklerde ve 1-2 yaşlarındaki çocuklara hazırlanan organizasyonlarda ayıcık, fil, çiçek, kelebek gibi oldukça naif baskılar da kullanılıyor. Çocuklar büyüdükçe süper kahramanlar, çizgi film karakterleri, arabalar, bebekler ve benzeri daha konsept balonlara ihtiyaç duyuluyor.

Yetişkinler İçin Alternatifler

Yetişkinler için de markaların ürün seçkilerinde çok sayıda model yer alıyor. Doğum günleri, nikah, söz, nişan törenleri, yıldönümleri ve benzeri zamanlarda çok sayıda balona ihtiyaç duyuluyor. Bu tür organizasyonlarda genellikle tek ya da iki renkten oluşan tasarımlar tercih ediliyor. Dore, lame, siyah, beyaz, lacivert, kırmızı, mor gibi renkler oldukça beğeni topluyor. Doğum günlerinde kişilerin baş harflerinin yer aldığı folyo balonlar ilgi görüyor. Sayı formundaki folyo balonlar da hem doğum günlerinde hem de evlilik yıl dönümü gibi rakamların önemli olduğu kutlamalarda yer alan seçeneklerden. Balonlar genellikle masanın, duvarların rengine uyum sağlıyor ya da kişinin özel zevkine bağlı kalınarak seçiliyor. Kalpli balonlar, yıldız balonlar, helyum gazlı çeşitler, metalik modeller, konfetili seçenekler, lateks düz modelleri, baskılı lateks balonlar ve daha birçok alternatif kullanıcılara sunuluyor. 

Balon Fiyatları 

Balonlar tek ya da çoklu olarak satışa sunuluyor. 5'li,10'lu, 20'li, 30'lu, 50'li,100'lü olarak satın alabileceğiniz ürünler fiyat olarak da değişken aralıklara sahip. Balon fiyatları pakette kaç adet olarak satıldıklarına, materyallerine, boyutlarına, özelliklerine, lisanslı olup olmadıklarına ve buna benzer çok sayıda parametreye bağlı olarak değişiyor. Balon stantları, bağlama aparatları, balon şişirme aletleri de benzer özellikler doğrultusunda değişen fiyatlarla satışa sunuluyor.

Balonların Kullanım Alanları 

 • Balonlar, özür, teşekkür, kutlama ve benzer sebeplerle kişilere hediye olarak sunulabiliyor. 
 • Tebrik, özür, kutlama ve benzer nedenlerle gönderilen çiçek, çikolata, hediye paketi gibi ürünlere eklenebiliyor. 
 • Çocuklara 23 Nisan, 29 Ekim ve benzeri günlerde balon hediye edilebiliyor. 
 • İş yeri açılışlarında çiçeklerle beraber balon kullanımı da oldukça yaygın.
 • Yılbaşı gibi dönemlerde, resmi ve dini bayramlarda çeşitli alanlar balonlarla süsleniyor.

Organizasyonlarda Balon Kullanırken Dikkat Etmeniz Gerekenler Neler?

 • Öncelikle organizasyon alanının dekoratif özelliklerini göz önünde bulundurmak yararlı oluyor.
 • Balon seçimi esnasında davetlilerin konumları ve kişisel özellikleri dikkate alınırsa, ortamın beğeni kazanması kolaylaşıyor. 
 • Balon stantları balonların konumlandırılması bakımından fark yaratıyor.
 • Balonlar hediye olarak sunulacaksa, sayının yeterli olması önem arz ediyor. 
 • Organizasyonlarınız için ya da sevdiklerinizi mutlu etmek amacıyla balon satın almayı düşünüyorsanız, en kaliteli ve şık ürün seçeneklerine Hepsiburada.com aracılığıyla göz atabilir, yorulmadan, kolayca sipariş oluşturabilirsiniz. 
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Balon Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 30 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?