El işi malzemeleri; mukavvalar, makaslar, yapıştırıcılar, krapon ve el işi kağıtları gibi materyallere verilen genel isimdir. Çocukların el becerilerinin ve yaratıcılığının gelişmesi için ana sınıfı yıllarından itibaren, hem okulda hem de evde kullanılması tavsiye edilir. Ayrıca, takı tasarımı, kağıt sanatları, dekoratif eşya üretimi, tadilat ve onarım faaliyetlerinde de sıklıkla tercih edilir.

El İşi Malzemesi

El işi çalışmalarının en temel malzemeleri arasında bulunan krapon kağıtları ve fon kartonları; sarı, mavi, siyah, turuncu, kırmızı ve yeşil gibi çok geniş renk yelpazesi içinden tercih edilebilir. Ebat olarak, klasik A4 formatında ya da 30x50, 50x70 gibi daha büyük boyutlu ürünler kullanılabilir. Kağıt el işi ürünleri; farklı ebat ve renk seçeneklerine sahip olması, geometrik katlamalara ve kolay şekil almaya müsait olması, su bazlı yapıştırıcılar ile birleştirilebilmesi gibi özelliklerinden dolayı okul, ofis ve gündelik hayatta sıklıkla tercih edilir.

Çocukların el becerisini artıran şekilgeçler, özelliklerine bağlı olarak farklı ebatlarda kağıt ve ince karton gibi malzemeler üzerinde kesim yapar. Kullanımı son derece güvenli ve kolaydır. Zımba vazifesi gören şekilgecin arasına kağıt yerleştirilir ve üzerine baskı uygulanarak istenilen ölçüde ve şekilde materyalin elde edilmesi sağlanır. Standart şekilgeçlerden sadece tek bir geometrik çıktı alınabilirken, ayarlanabilir özelliği olan bazı modellerden çok daha farklı şekilde kağıt çıktısı elde edilebilir. Kesilen parçalar, kağıt yapıştırıcılar ile karton pano veya istenilen herhangi bir yüzeye dekoratif amaçlı yapıştırılabilir. Aynı ölçülerde çok sayıda çıktı alarak, yuvarlak veya köşeli çerçeveler hazırlanabilir.

Kağıt, karton, pamuk, fotoğraf, sim ve süsleme malzemelerini yapıştırmak ve tasarım ürünler imal etmek için çok sayıda yapıştırıcı alternatifi bulunur. İçeriğinde asit, solvent ve pvc ihtiva etmeyen yapıştırıcılar ve su bazlı ürünler, çocukların el işi çalışmalarında kullanması için oldukça idealdir. Kağıt yüzeylerde başarılı tutunma sağlayan stick yapıştırıcıları, ana okulu çağından itibaren tüm çocuklar güvenle kullanabilir. Selülozik malzemelerden üretilen ahşap ve kağıt tutkalları da kağıt ev, çiçek ve bebek yapımı gibi el işi faaliyetlerinde sıkça başvurulan malzemeler arasında yer alır. Kısa sürede nesneler arasında güçlü yapıştırma imkanı sunan kuvvetli jel yapıştırıcılar, çocuklar için çok uygun değildir. Daha çok yetişkinler için hobi çalışmaları ve tadilat işlemlerinde kullanılır.

El İşi Malzemesi Fiyatları

El işi malzemesi fiyatları; malzemelerin marka, kalite, boyut, ürün grubu ve sayısına bağlı olarak farklılık gösterir. Krapon ve kartonlarda kullanılan kağıdın kalınlığı ve malzeme kalitesi; yapıştırıcıların türü ve içerisinde solvent ve yanıcı madde gibi kimyasalları içerip içermedikleri, dikkat edilmesi gereken hususlar arasında yer alır. Ayrıca, ürünler üzerinde bulunan bilgilendirme yazıları ve uyarılara da uyulması önemlidir. Çocuklar için alınan makas ve kesici aletlerin, belli yaş aralığına uygun olarak imal edilip edilmediği göz önünde bulundurulmalıdır. Güvenli kullanım amacıyla plastik çerçeveli, yuvarlak uçlu ve bıçağı özel koruma ile kaplanan makasların tercih edilmesinde fayda vardır.

El işi malzemeleri sadece çocuklara hitap etmez. Ofis ve iş hayatında evrak işleri ve dosya düzenlemeleri gibi faaliyetlerde stick yapıştırıcılar, makaslar, krepon kağıtları ve zımba gibi malzemelere ihtiyaç duyulur. Yetişkinler için de çok sayıda işlevsel ürün vardır. Kağıt ve plastik yüzeyler üzerinde hassas kesim yapmak için geliştirilen sivri uçlu çelik makaslar ve maket bıçakları oldukça kullanışlı ekipmanlardır. Kategori içinden Pritt, Scotch ve MAS gibi dünyaca ünlü markaların ürünlerini detaylı olarak inceleyebilir; ihtiyacınıza uygun el işi malzemelerine kolaylıkla sahip olabilirsiniz.

El İşi Malzemeleri

461 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Elit parti
  2. Nova Color
  3. Craft and Arts
  4. Bigpoint
  5. Lino
  6. Ticon
  7. Bu-Bu
  8. Südor
  9. Alex Schoeller
  10. Bafix
  11. Keskin Color
  12. Caretta
  13. Canson
  14. Cem
  15. Let's
  16. Rubenis
  17. Dolphin
  18. Gıpta
  19. Umur
  20. Ginza
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483643/15344/80450004/15421
BAŞA DÖN