El İşi Malzemeleri

El işi malzemeleri çocukların yaratıcılıklarını geliştiriyor. Çocukları sanata yönlendiren el işi aktivitelerine yönelik birbirinden farklı pek çok ürün bulunuyor. Fon kağıdından kesme, düzeltme ve yapıştırma materyallerine, yapışkanlı süngerlerden el işi kağıtlarına değin oldukça geniş bir ürün yelpazesi sizlerle buluşuyor. Çocukların hem el becerilerini hem de zihinsel gelişimlerini destekleyen el işi ürünleri, tekil ya da özel setler şeklinde satışa sunulabiliyor. Çocuklarınıza hobi kazandıran bu ürünler, düşünme sürecinin hızlanmasına da katkı sağlıyor. Akıllarından geçirdikleri tasarımları gerçeğe dönüştüren çocuklar, kaliteli vakit geçiriyor ve üretkenliklerini artırıyor.

El İşi Malzemeleri Arasında Neler Yer Alıyor?

El işi ürünleri farklı yaş gruplarına, tasarım niteliklerine, materyallere, dayanıklılığa, işlevselliğe ve benzeri özelliklere göre çeşitleniyor. Temel olarak çocukların bir yandan eğlenirken diğer yandan kendini geliştirmesini sağlayan bu malzemeler, eğitici – öğretici nitelikleri ile hem çocukları hem de ebeveynleri memnun ediyor. El işi malzeme kategorisi altında keçe, elişi kağıdı, fon kartonu, krapon kağıdı, sünger baskı, küçük ahşap tutturucular da dahil pek çok ürün yer alıyor. Her bir ürün kendi içerisinde de çeşitlenebiliyor. Kağıt ve kartonlar; farklı kalınlık, ağırlık, ebat, renk, desen gibi değişkenlerle satışa sunulabiliyor. Kağıt materyalli ürünler satın alırken çocuğun rahat biçimde kullanabileceği materyallere yönelmek avantajlı oluyor. Örneğin, süslemeler ve tasarımlar için kullanılan fon kartonunun fosforlu, metalik, düz, desenli, simli çeşitleri bulunabiliyor. Sünger baskıların farklı temalara sahip baskı desenleri de çocuklara istediklerini alabilme özgürlüğü vadediyor. Baskı materyallerinin de biçim ve içeriği değişkenlik gösteriyor. Farklı ebatlardaki baskı ürünleri arasından çocuğun yaşına ve ilgi alanına hitap edenleri tercih edebilirsiniz. Yapılan tasarımları süslemeye yönelik oynar göz ve renkli mandal gibi tamamlayıcı ürünler de satışa sunuluyor. El işi tasarımına yönelik malzemeler tekli ve haricen satılabildiği gibi, set şeklinde de satışa sunulabiliyor. Setlerde fazla sayıda aynı ürün ya da aynı materyalin farklı renk seçenekleri bulunabiliyor. Çeşitlilik olmasını tercih edenler açısından farklı renkli ya da desenli paketler öne çıkıyor.

El işi Ürünlerinin Avantajları Neler?

El işi malzemeleri çocuklara pratik düşünme yetisi kazandırıyor. Önlerindeki ana materyallere biçim verme yaratıcılığı artırdığı gibi, çocukların hayal gücünü geliştirmeye de katkı sağlıyor. Bu eğitici ve öğretici ürünlerin en büyük artılarından bir diğeri de el becerilerini geliştirme anlamında kendini belli ediyor. Çocuklar düşündüklerini aktarırken makas, cetvel, yapıştırıcı gibi yardımcı araçlar kullanıyor. Bunları kontrol edebilme yetisi pratikle elde edildiğinden yapılan tasarımlar sürecinde çocuklar, bu tür motor kabiliyetleri kazanmış oluyor. El işi kağıtları ile hem okul hem de oda süslemeleri, karton ve kağıtlarla üç boyutlu çalışmalar yapılabiliyor, ya da farklı temalarda görsel içerikler üretilebiliyor. Tamamlayıcı / yardımcı araçlarla, yapılan tasarımlar süslenebiliyor. Örneğin çocuklar, karton üzerine fon kağıdı ile insan ve hayan figürleri yapmayı çok seviyor. Bu figürlere oynar göz ekleyebiliyor, el işi kağıtları ile de saç ya da elbise gibi süslemeler yapabiliyor.

El işi malzemelerini niteliklerine uygun olacak biçimde kullanmaya dikkat etmek gerekiyor. Yazım ve çizim gereçleri kullanılacaksa bunlara uygun ürünleri tercih etmek önem arz ediyor. El işi kağıdı gibi, kartonlara kıyasla daha ince yapılı olan materyallerden alınan verimi artırmak adına önerilen araçlardan yardım almak fayda sağlıyor. Örneğin, krapon kağıtlarına fazla baskı uygulanması tercih edilmezken kartonlar daha sert temasa izin verebiliyor veya mukavvalar kartonlara nazaran çok daha sağlam yapılı olmaları ile üç boyutlu, dayanıklı tasarımlar ortaya koyma olanağı sunuyor.

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

El İşi Malzemeleri

2729 ürün listeleniyor
Kırtasiye / Ofis
Kırtasiye / Ofis
Ofis ve Okul Kırtasiye
Ofis ve Okul Kırtasiye
Okul Aktivite ve Boya
Okul Aktivite ve Boya
El İşi Malzemeleri
El İşi Malzemeleri
El İşi Kağıdı
El İşi Kağıdı
Krapon Kağıdı
Krapon Kağıdı
Mukavva
Mukavva
Lino
Artlantis
Ticon
Bigpoint
Puti
Alex Schoeller
Südor
Nova Color
Bu-Bu
EKS Ticaret
Gıpta
Supertrend
Cmk
Bafix
Ginza
Royaleks
Rubenis
Bubu
Glanart
Kraf
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 46 / 2729 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?