Endüstri alanında kullanılan temel malzemelerden biri olan mukavva farklı dayanıklılık derecelerine sahiptir. Mukavvanın dayanıklı hale getirilmesiyle ortaya çıkan oluklu mukavvanın birbirinden farklı dalga çeşitleri bulunur. Değişik seçenekler arasından ihtiyacınıza uygun olan mukavva çeşidini tercih edebilirsiniz. Mukavva ürünlerini istediğiniz miktarda ekonomik fiyat seçenekleriyle bulabilirsiniz. 

Oluklu Mukavva Dalga Çeşitleri Nelerdir?

Tek yüzlü, iri dalga, ince dalga, orta dalga, mikro dalga, çift dalga ve üçlü dalga oluklu mukavvalar tercih edilen oluklu mukavva çeşitleri arasında yer alır. Tek yüzlü oluklu mukavva, dalgalı bir kâğıdın düz bir kâğıtla bir araya gelmesiyle ortaya çıkan bir mukavva türüdür. Dalgalı kâğıt tek düz kâğıt ile birleşirken diğer dalgalı kısım ise boşta durur. Pek çok sektörde tek yüzlü oluklu mukavva kullanılabilir. 

İri dalgalı oluklu mukavvaların dalga yüksekliği 4 ile 4,8 mm arasında değişiklik gösterebilir. Genellikle ürün aralarında destek sağlaması ya da darbelere karşı emici özellik katması amacıyla bölme ve takviye yapabilmek için kullanılır. İnce dalgalı oluklu mukavvalar, çok tercih edilen mukavva çeşitleri arasında yer alır. Ezilmeye karşı dayanıklı olması bakımından rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Sağlam yapıya sahip oluklu mukavva arayanlar için ise orta dalgalı mukavvalar ideal bir seçenektir. Baskı konusunda başarılı bir oluklu mukavva arıyorsanız, mikro dalga oluklu mukavva ürünlerine yönelebilirsiniz. Paketlemek istediğiniz ürünler büyükse çift dalga, taşımacılık sektöründe ürünlerin zarar görmesini engellemek için ise üçlü dalga oluklu mukavva çeşitlerini tercih edebilirsiniz.

Mukavva Ne İşe Yarar?

El işi sanatlarında tercih edilen mukavva pek çok amaçla kullanılabilir. Oluklu mukavva ile ayakkabı, hediyelik eşya ve kitap gibi ürünleri paketleyebilirsiniz. Renkli mukavva çeşitlerinden fotoğraf çerçevesi yapabilirsiniz. Mukavva kullanılarak yapılan el işi çalışmaları, çocukların kas gelişimini desteklerken verimli vakit geçirmelerine de olanak tanır. Çocukların kurmuş oldukları hayallerin gerçekleşebileceğine dair olumlu hisler uyandırır. Büyük bir ev yapmanın ya da renkli bir çiftlik kurmanın keyfini yaşatır. Mukavva kartonlarını kullanarak hayalinizdeki eserleri ortaya çıkartabilirsiniz. Sarı, yeşil, mavi, turuncu gibi değişik renklerdeki mukavva kartonları ile rengârenk tasarımlar ortaya koyabilirsiniz. Renkli mukavva kartonlarını dekoratif ve süsleme amaçlı olarak da kullanabilirsiniz. 

Mukavva ürünleri sayesinde ilginç ve beklenmedik fikirleri kolay bir şekilde somutlaştırabilirsiniz. Hayal gücünüzü kullanarak farklı tasarımlar ve projeler yapabilirsiniz. Yılbaşı oyuncakları, süslemeler, hediye paketleri ve tebrik kartları yapmak için oluklu mukavva kullanabilirsiniz. Ambalajladığınız ürünleri korumak için de mukavva ürünlerine ihtiyaç duyabilirsiniz. Sıvı, katı, sert ve dayanıklı tüm ürünleri oluklu mukavva ile güvenli bir şekilde paketleyebilirsiniz. Değişik boyutlardaki ürün seçenekleri arasından beğendiğinizi seçerek ihtiyacınıza uygun bir şekilde üretilen mukavva ürünlerinden faydalanabilirsiniz.

Mukavva Fiyatları Ne Kadardır?

Mukavva fiyatları kendi arasında değişiklik gösterebilir. Ürünlerin boyutu, adeti ve kullanılacağı alanlar fiyatlandırma üzerinde oldukça etkilidir. Maket yapımında kullanılan mukavvalar fiyat olarak biraz yüksek seviyelerde olabilir. Değişik renklerde üretilen oluklu mukavvalar ise uygun fiyatlarda kullanıcıların beğenisine sunulur. El işi sanatları ve süslemeler için ideal bir seçenek olan simli mukavvalar ekonomik fiyatlarıyla her türlü bütçeye hitap eder. Kullanım amacınıza uygun olan mukavva çeşidini değişik fiyat seçenekleriyle bulabilirsiniz. Ebatları değişiklik gösteren mukavvalar, geri dönüşüm açısından çevre dostu ürünlerdir. Paket halinde alacağınız mukavvalar ile ekonomik yönden tasarruf yapabilirsiniz. Mukavvaları uzun süre boyunca saklayabilirsiniz. İsteğinize göre fosforlu, simli, metalik ya da tek renkli mukavva çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Birbirinden değişik fiyat seçenekleriyle sunulan mukavva ürünleri arasından beğendiğinizi seçerek kolay ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Mukavva Çeşitleri

97 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Ginza Mukavvalar
  2. Kraft Mukavvalar
  3. Saray Mukavvalar
  4. Cosmonis Mukavvalar
  5. Dereli Matbaa Mukavvalar
  6. Eren Mukavvalar
  7. Ticon Mukavvalar
  8. Craft and Arts Mukavvalar
  9. Eskaboard Mukavvalar
  10. Smart Paper Mukavvalar
  11. Empa Mukavvalar
  12. Lino Mukavvalar
  13. idora Mukavvalar
  14. Bigpoint Mukavvalar
  15. Fly Color Mukavvalar
  16. Hece Mukavvalar
  17. Oyal Mukavvalar
  18. Panotik Mukavvalar
  19. Puti Mukavvalar
  20. Türkoğlu Mukavvalar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/2147483643/15344/80450004/15421/15541
Başa dön