Okullarda öğrencilerin el becerilerini geliştirebilmesi ve çeşitli şekilleri ortaya koyabilmesi adına farklı materyallerden yararlanabiliyor. Mukavva ve krapon kağıdı da gerek okullarda gerekse ofislerde sıklıkla tercih edilen materyaller içerisinde kendine yer buluyor. Yaratıcılığın ortaya çıkartılabilmesi adına sıklıkla öğrenciler için tercih edilen mukavvalar, farklı renklere sahip olmasından ötürü de son dönemlere bakıldığı zaman olmazsa olmaz materyaller içerisindeki yerini de almıştır. Mukavva ve krapon kağıtlarının kullanılması ile beraber çocukların tasarım, çizim ve bir şeyleri ortaya koyma konusundaki becerilerinde ciddi artışlar kendini göstermeye başlar. Aynı zamanda yapılacak olan çalışmalar ile beraber çocukların bir yandan verimli şekilde vakit geçirilmesi sağlanırken diğer bir yandan da kas gelişimi desteklenir.

Mukavva ve Krapon Kağıdı Nerelerde Kullanılır?

İnsanların büyük bir kısmı mukavva ve krapon kağıdı kullanımın yalnızca okullar ile sınırlı olduğunu düşünür. Gerçekte ise bu ürünlerin kullanım alanları son derece geniştir. Özellikle de ofis gereçleri içerisinde son dönemlerde sıklıkla tercih edilir. Bunun nedeni ise birçok çalışma için ihtiyaçları başarılı şekilde yerine getirebilmesidir. Yapılacak olan planlama ve iş bölümü çalışmaları başta olmak üzere birçok farklı alanda mukavva çeşitlerinin kullanıldığını görmek mümkündür. Ayrıca krapon kağıtları kullanılarak da yapılan planlamalardaki iş bölümlerinin net olarak ortaya koyulabilmesi adına çeşitli çalışmalar da rahatlıkla gerçekleştirilebilir. Okullarda ise gerek mukavva gerekse krapon kağıdı çeşitleri farklı konularda kullanılarak öğrencilerin karşılarına çıkar.

Mukavva ve Krapon Kağıdı Nasıl Kullanılır?

Kullanılmak istenilen mukavva ve krapon kağıdı için öncelikli olarak üzerinde durulacak olan konu, bu ürünlerin ne amaçla kullanılacağıdır. Çünkü şimdilerde bu alanda oldukça farklı çalışmalar yapılmaya devam ediyor. Böyle olunca da isteklerin yerine getirilmesi adına mukavva ve krapon kağıdı çeşitleri ciddi oranlarda artış gösterir hale geldi. Özellikle okullarda öğrenciler bu ürünleri kullanarak birbirinden farklı modellerdeki ürünlerin ortaya çıkartılmasını sağlayabilir. Birçok kişi mukavvanın istedikleri gibi kesilmediğini düşünebilir. Normal kağıttan biraz daha kalın olan mukavvanın kesilmesi için ilk önce kalem ile kesilecek alan belirlenir. Daha sonrasında ise keskin bir maket bıçağı ya da makas ile kesim işlemi yapılır. Krapon kağıdının ise kesilip şekillendirilmesi oldukça kolaydır.

Mukavva ve Krapon Kağıdı Çeşitleri

İnsanların büyük bir kısmı için mukavva ve krapon kağıdı denildiği zaman akla klasik birkaç renkteki modeller gelir. Gerçekte ise farklı alanlarda kullanılması adına birbirinden farklı renklerdeki mukavva ve krapon kağıtlarını görmek mümkün. İnsanlar isterlerse mukavva ve krapon kağıtları içerisinden istedikleri renkleri alarak bunları kullanabilirler. Fakat çoğunlukla insanlar birbirinden farklı renkleri içerisinde barındıran ürünleri almayı tercih ediyorlar. Mukavva seçiminde ise insanların karşılarına yalnızca farklı renkler çıkmıyor. Oluklu ve klasik tarzdaki mukavvaların yanı sıra isteyenler hazır kesilmiş olarak sunulan ürünler arasından da seçimlerini yapabilir. Bu aşamada dikkat edilecek olan konu bu ürünlerin hangi amaçlar ile kullanılacağıdır.

Mukavva ve Krapon Kağıdı Fiyatları

Çeşitlerin artış göstermeye başlaması ile beraber mukavva ve krapon kağıdı fiyatlarında da aynı oranlarda değişimler kendini göstermeye başladı. Böyle olunca da birçok kişi seçimlerini ne şekilde yapmaları gerektiği ile alakalı tam anlamıyla fikir sahibi olamadan yanlış seçimler yapabilir. Dikkatli şekilde üzerinde durulacak olan nokta, bu ürünlere hangi amaçlar ile ihtiyaç duyulduğunun belirlenmesidir. Tek renkteki mukavva ve krapon kağıtları ile farklı renklerdeki ürünleri içerisinde barındıranlar arasında farklar bulunur. Aynı zamanda düz bir şekilde kesilmiş ürünler ile özel olarak kesilerek insanlara sunulan ürünlerin arasında da fiyat farkı olduğu için bu alandaki seçimler buna göre yapılmalıdır.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Mukavva ve Kapon Kağıdı

455 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Ticon Krapon Kagidi Mukavvalar
  2. Nova Color Krapon Kagidi Mukavvalar
  3. Lino Krapon Kagidi Mukavvalar
  4. Folia Krapon Kagidi Mukavvalar
  5. Craft and Arts Krapon Kagidi Mukavvalar
  6. Gıpta Krapon Kagidi Mukavvalar
  7. Bigpoint Krapon Kagidi Mukavvalar
  8. Eshel Krapon Kagidi Mukavvalar
  9. Bafix Krapon Kagidi Mukavvalar
  10. Rubenis Krapon Kagidi Mukavvalar
  11. Cem Krapon Kagidi Mukavvalar
  12. Kraf Krapon Kagidi Mukavvalar
  13. Canson Krapon Kagidi Mukavvalar
  14. Dolphin Krapon Kagidi Mukavvalar
  15. Ginza Krapon Kagidi Mukavvalar
  16. Südor Krapon Kagidi Mukavvalar
  17. Vincent Krapon Kagidi Mukavvalar
  18. Glance Krapon Kagidi Mukavvalar
  19. Let's Krapon Kagidi Mukavvalar
  20. Caretta Krapon Kagidi Mukavvalar
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Ürün Puanı
 4. Fırsat Ürünleri
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483643/15344/80450004/15421/21036200
Başa dön