Krapon Kağıdı

Kağıt ürünleri farklı kalınlık ve özellikler taşır. Özelliklerine bağlı olarak bu ürünler farklı isimler alır. Kırtasiye ürünlerinden biri olan mukavva ve krapon kağıdı sanat etkinliklerinde sıkça kullanılır. Krapon kağıdı farklı sayılarda satışa sunulur. Yumuşak kağıt dokusuna sahip krapon kağıdı, canlı renkleri ile etkinliklerinize farklı bir hava katar. Bu ürünü kullanarak süsleme yapılabilir, bu kağıt tasarımlarını kullanarak farklı tasarımlar geliştirebilirsiniz. Krapon kağıdı ile özellikle küçük yaş grubu çocuklar yaratıcılıklarını sergiler, el becerilerini geliştirir. Mukavva bir kağıt türü olarak karşınıza çıkar. Mukavva yapısı bildiğimiz kağıt türünden daha kalın yapıda yer alır. Mukavva üretilirken dalgalı formda yer alan kağıtlar kullanılır. Düz kağıt kullanılarak hazırlanan 2 tane kağıdın arasına dalgalı formdaki kağıtlar yerleştirilir. Bu şekilde mukavva kağıdı elde edilir. Çoğunlukla okullarda kullanımı yaygın olan mukavva ve krapon kağıdı öğrencilerin el becerilerini geliştirebilir ve öğrencilerin bu ürünleri kullanarak farklı şekilleri ortaya çıkarabilme sesine destek olur. Mukavva ve krapon kağıdı okullarda, ofislerde ve diğer birçok alanda sıklıkla tercih edilir. Yaratıcı etkinliklerin gerçekleştirildiği sanat etkinliklerine ağırlık verilen her alanda bu ürünler kullanılabilir. Yaratıcılığın ortaya çıkabilmesi için öğrenciler tarafından tercih edilir. Birçok renk seçeneğine sahip bu ürün etkinliklere farklı bir hava katar. Yaptığınız çalışmalarda ve çocuklarınızın yaptığı çalışmalarda çocuklarınızın verimli şekilde vakit geçirilmesine destek olur. Çocuklarınızın küçük kas gelişimini destekler. Çalışmalarınıza uygun mukavva ve krapon kağıdı çeşitlerini inceleyebilir, bu ürünlere sahip olabilirsiniz.

Renkli Mukavva ve Krapon Kağıdı

Renkli mukavva ve krapon kağıdı birçok renk çeşidi ile size sunulur. Geniş renk yelpazesi bulunan bu ürün etkinliklerinizi renklendirir, etkinliklerinizin yöntemi ve konusuna bağlı olarak renkli mukavva ve krapon kağıdı seçimlerini yapabilirsiniz. Siyah beyaz çalışma yapıyorsanız siyah mukavva ürününden yararlanabilirsiniz. Portre çalışmalarında siyahın yanında beyaz mukavva sıklıkla tercih edilir. Okul öncesi grubunda çocukların hayal dünyaları geniştir, hayal dünyalarını geliştirecek etkinliklere yer verirken desenli krapon kağıdı kurtarıcınız olabilir. Bu yaş grubu çocukların dikkatini renkli krapon kağıdı çekebilir, renkli yapısıyla çocukların yaratıcılıklarını ortaya çıkaran bu ürün çocuklar tarafından severek kullanır. Kırmızı krapon kağıdı kullanarak ofisinize farklı bir hava katabilirsiniz. Ofiste kullanılan krapon kağıtları tarz ve zevkinize göre seçilebilir. Ofisinizde çok fazla canlı renkler kullanmıyorsanız siyah krapon kağıdı yararlanabileceğini seçeneklerdendir. Her zevke her mobilya rengine uyumlu beyaz krapon kağıdı ürünü ofisinize eşlik edebilir. Dikkatleri üzerine çekmek isteyenler ve bunu etkinliklerine yansıtmak isteyenler için metalik krapon kağıdı vazgeçilmez bir ürün olur. Krapon kağıtları fosforlu krapon kağıdı olarak üretilir. Fosforlu rengi her yaş grubunun dikkatini çeker. Parlak krapon kağıdı parlak rengi sayesinde etkinliklerinizin dikkat çekmesine destek olur. Etkinlikleriniz bu ürünlerle uzaktan bakıldığında dikkatleri üzerine çekebilir. Sevdiğiniz renklere uygun krapon kağıdı tercihinde bulunabilirsiniz. Etkinlik yaparken çocuklarınızın sevdiği renkleri kullanarak çocukların etkinliklere duyduğu ilgi düzeyini artırabilirsiniz. Çocuğunuz mavi rengi seviyorsa mavi krapon kağıdı kullanabilirsiniz. Birçok alanda kullanılan krapon kağıdı çeşitleri geniş renk seçeneği ile hayatınıza renk katar. Yeşil krapon kağıdı sanat etkinliklerinde olduğu kadar cami gibi alanlarda da sıklıkla tercih edilir. Geniş renk çeşitliliği sunan bu ürünlere sahip olarak etkinliklerinize yaratıcı dokunuşlar yapabilirsiniz.

Çeşitleriyle Mukavva ve Krapon Kağıdı

Mukavva ve krapon kağıdı denildiğinde aklınıza tek renk gelebilir. Klasik birkaç renkteki modeller dışında birçok modeli bulunan bu ürün size sunulur. Farklı birçok alanda kullanılan bu ürün birbirinden farklı renklerde ve birbirinden farklı kalınlıklarda satışa sunulur. İsteğe bağlı olarak mukavva ve krapon kağıtları içerisinden farklı modelleri tercih edebilirsiniz. Birbirinden farklı renk ve modelleri kullanarak etkinliklerinize farklı bir dokunuş sağlayabilirsiniz. Bu ürün seçimini yaparken sadece renk seçenekleri yer almaz. Klasik tarzdaki mukavvaların yanı sıra farklı modeller içeren mukavvalar da yer alır. Bu ürünleri inceleyerek seçimlerinizi yapabilirsiniz. Seçimlerinizi yaparken bu ürünlerin kullanım amaçları belirleyici olur. Kalın mukavva çeşitleri seçim yaparken etkinliğin tarzı, kullanılan yöntem önem taşır. Eğer etkinliğiniz de çok sayıda malzemeye ihtiyaç duyuyorsanız krapon kağıdı 10’lu ürünü satın alabilirsiniz. Bireysel bir etkinlik yapıyorsanız 35x50 mukavva boyutu sizin için yeterli olabilir. Grup etkinliklerinde sıklıkla 70x100 mukavva çeşidi tercih edilir. Mukavva çeşitleri sadece kağıt malzemelerden üretilmez, plastik malzemeden üretilen plastik mukavva çeşidi kırtasiye ürünleri çalışmalarınıza farklı bir dokunuş sunar. Etkinliklerinizde kullanacağınız mukavva ve krapon kağıdı istediğiniz kalınlıklarda olabilir. Kalın krapon kağıdı etkinlikleriniz için uygun bir seçenek olabilir. Çeşitleriyle bu ürünleri birçok alanda güvenle kullanabilirsiniz.

Mukavva ve Krapon Kağıdı Özellikleri

Hayatınızın birçok alanında yer alan bu ürünler geniş kullanım alanı bulur. Mukavva çeşitleri ve krapon kağıtları birbirinden farklı özellikler taşır. Bu kağıtları ayıran birçok özellik bulunur, bu özelliklerden bazıları şu şekilde yer alır:

  • Krapon kağıdı süsleme, elişi ve hobi gibi çalışmalarda kullanılır. Kırışık görünüme sahip olan bu ürün esnektir ve kolay şekil alır. Yırtılma gibi olumsuz durumlara karşı direnç gösterir. Bu ürünle bükme çalışmaları yapılabilir.
  • Esnek yapıda yer alan krapon kağıdı kolay şekilde koparabilir. Bu yönüyle küçük yaş grubunda sıklıkla tercih edilebilir. Desenli, düz seçenekleri size sunulur. Geniş renk yelpazesiyle birçok iş çalışmalarında kullanılabilir. Bu ürün canlı parlak metalik renk çeşitleriyle dikkat çeker. Kullanılan alana estetik özellikler kazandırır.
  • Krapon kağıdı 10’lu çeşitler ve mukavva 3 kat kağıttan oluşur. Kutu gibi sert malzemelerin yapımında kullanılır. Mukavva çeşitleri 1 mm’den 5 mm’e kadar farklı incelikte yer alır. Koruyuculuğu yüksek olan bu ürün zarar görmemesi için eşyaların dışında kullanılabilir. Sağlığa zararlı madde kullanılmayan bu ürün, kesilip şekil alabilir. Mukavva boyutları farklı seçeneklerde yer alır. Kullanım alanına göre seçilmesi tavsiye edilir.
  • Dayanıklı malzemeden üretilen mukavva beyaz krapon kağıdı çeşitleri uzun süre kullanılabilir. Bu ürünleri kolayca taşıyabilir, uzun süre depolayabilirsiniz.
Mukavva ve Krapon Kağıdıyla Yapılan Etkinlikler

Küçük yaş grubu ürünü sıklıkla okuldaki etkinliklerinde kullanır. Özellikle mukavvalar oluklu yapısıyla ambalaj süslemesinde sıklıkla kullanılır. Birçok alanda çözüm sunan bu ürün farklı şekillerde yer alır. Bu şekiller sayesinde sanat etkinliklerinde, yaratıcı çalışmalara destek sunar. Kaplama yapacağınız ürünleri metalik krapon kağıdı kullanarak sarabilirsiniz. Uzun süreli depolama ve paketlemelerde bu üründen destek alabilirsiniz. Farklı renkleri bulunan bu ürün farklı boyutlarıyla çocukların yaratıcılıklarını harekete geçirebilir. Krapon kağıtlarıyla birlikte el işi etkinliklerini oluşturmada, çocukların yaratıcı beceriler kazanmalarında olanak sağlanabilir. Bireysel veya grup etkinliklerinde bu ürünler sıklıkla tercih edilir. Hemen hemen tüm öğrencilerin sevdiği renklerde üretilen desenli krapon kağıdı çocukların etkinliklerine destek sağlar. Buket yapımında, hediye paketleri yapımında bu ürünler kullanılabilir. Bu ürünleri kullanarak yapıştırma ve birleştirme çalışmalarıyla etkinliklerinizi birleştirebilirsiniz. Farklı desen seçenekleriyle çocuklarınızın gelişim alanlarına destek sunabilirsiniz. Siz ve çocuklarınız bu ürünleri kullanarak birden fazla proje üretebilirsiniz. Mukavvalar kalın yapısıyla kutu yapımında sıklıkla kullanılır. Saklama kutularından taşımacılık sektöründe kullanılan kutulara kadar mukavva ürünü kullanılır. Kutu kalınlığı mukavva kalınlığı ile değişim gösterebilir. Yüksek koruma sağlayan bu ürün bu alanlarda tercih edilebilir.

Mukavva ve Krapon Kağıdı Kullanımı

Renkli krapon kağıdı ve mukavva ürünleri gündelik hayatta kullandığınız çoğu eşyanın materyali içerisinde yer alır. Mukavva ve krapon kağıdı kullanılırken öncelikli olarak kullanım amacı belirlenir. Eserinizle yansıttığınız konu mukavva ve krampon seçiminde önem taşır. Farklı çalışmalarda kullanabileceğiniz bu ürün işyerinde görevinizi yerine getirmenizde destek olabilir. Ürün çeşitleri kullanımı artış gösterir. Eğitim öğretim hayatında her sınıfta bulunan mukavva ve krapon ürünleri öğrencilerin gelişimlerini destekler. Öğrencilere verilen fosforlu krapon kağıdı ve mukavva çeşitleri farklı şekiller alabilir. Makas yardımıyla bu ürünleri kesebilir, küçültebilir, istediğiniz şekli verebilirsiniz. Mukavva normal kağıttan biraz daha kalın olması nedeniyle makas yardımıyla veya falçata yardımıyla kesilebilir. Yırtma yapıştırma çalışmasında daha çok krapon kağıtları kullanılır. Krapon kağıdı kesilip şekil almada kolaylık sunar. Mukavva üretilirken çeşitli teknik detaylarla üretilir. Dalga, dalga boyu, dalga yüksekliği gibi detayları bulunan mukavva kullanım amacına göre seçilebilir. Geniş mukavva ebatları proje ve sunumlarınızı gerçekleştirmenizde size destek olur. Hemen hemen her alanda kullanabileceğiniz bu ürünler sanayi sektöründe de tercih edilir. Sıvı, katı, sert yumuşak, materyal yapısına sahip her ürünü taşırken sert ve kalın mukavva çeşitlerinden yararlanılır. Oluklu modeller sayesinde mukavva kullanımı ambalaj sektöründe sıklıkla tercih edilir. Kolay şekil alabilen yapısıyla ince mukavva davetiye tasarımlarında, broşürlerde, kutu kapaklarında kullanılabilir. İnce mukavva iş sanat etkinliklerinde sıkça tercih edilir. Yeşil krapon kağıdı renkli seçenekleriyle sunulan bu ürünler sayesinde birbirinden farklı yaratıcı, geliştirici ve kullanışlı etkinlikler oluşturabilirsiniz.

Mukavva ve Krapon Kağıdı Fiyatı

Mukavva ve krapon kağıdı ürünleri eğitim ve öğretim hayatından sanayi sektörüne kadar farklı ihtiyaçlara yarar sağlamasıyla kullanışlı ürünlerin başında yer alır. Depolama ürünlerinde kullanılan bu ürün farklı ihtiyaçlara çözüm sunar. Basit tasarıma sahip ve sağlam yapıda üretilen kutuları kullanılarak eşyalarınızı güvenle taşıyabilirsiniz. Birbirinden renkli şık mukavva ve krapon kağıtları sayesinde oluşturduğunuz eserlere estetik değer katabilirsiniz. Mukavva fiyatları her bütçeye uygun seviyelerde yer alır. Ekonomik olmasıyla el işi derslerinde sıklıkla yararlanılır. Mukavva fiyatları marka özellikleri, boyut özellikleri ve sahip olduğu ek özelliklerle farklı fiyatlarda size sunulur. Fiyat farklılıklarının etkileyen en önemli sebep farklılaşan özellikleri olur. Büyük boy mukavva ürünü ile küçük boy mukavva arasında fiyat farklılıkları oluşur. Krapon kağıdı fiyatları her bütçeye uygun olmasıyla geniş kullanım alanında yer alır. Depolama amaçlı mukavva kullanılırken mukavva ne kadar sertse o kadar kullanışlı olur. Krapon kağıdı bükme, eğme, yırtma gibi çalışmalarda kullanılacaksa krapon kağıdı ne kadar ince olduğuna dikkat edilmelidir. Bu ürünlere indirim ve avantajları takip ederek uygun fiyatla sahip olabilirsiniz. Belirli günlerde düzenlenen indirim avantajlarının takip ederek olduğundan daha uygun fiyatlı bu ürünleri satın alabilirsiniz. Bu ürünleri Hepsiburada’dan inceleyebilir, seçimlerinize bu alandan yapabilirsiniz.

Mukavva Karton Çeşidi midir?

Mukavva ürünlerin kalın karton olarak da bilinir. Mukavva karton bilinen karton yapısından farklı üretilir. Sert yapıda yer alan mukavva karton çeşitlerinin bir araya gelmesinden oluşturulabilir.

Krapon Kağıdı Kalın Çeşiti Yırtılır mı?

Krapon çeşitleri yırtılmaya karşı direnç gösterir. Yırtma yapıştırma etkinliği için kalın krapon kağıdı yerine ince krapon kağıdı tercih edilebilir. Kalın ürünler yırtma gibi olumsuz durumlarda dayanıklılık sergiler.

Mukavva ve Krapon Kağıdı Bir Arada Kullanılır mı?

Planladığınız etkinliklerde kullanım amacına göre bu iki ürünü aynı anda kullanabilirsiniz. Bu ürünleri kullanırken etkinliğinize uygun seçimlerini yapabilirsiniz. Birçok çeşidi ile sunulan mukavva ve krapon kağıdı çalışmalarınızı renklendirir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Mukavva ve Kapon Kağıdı

594 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 48 / 594 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?