Bilgisayar sektörünün öncü markalarından biri olan Asus, sektörde edindiği muazzam tecrübeyi eksiksiz bir şekilde ekran kartlarına da aktarıyor. Böylece oyunculara birinci sınıf bir ekran kartı sunulabiliyor. Ekran kartlarının en önemli parçaları grafik kartları olsa da bu grafik kartlarının gerçek performansını ekran kartı üreticileri ortaya çıkarıyor. Asus, ekran kartlarında kullandığı üstün teknolojiler ile kullanıcılara performans ve kalite odaklı ürünler sunuyor.

Asus, Her Kullanıcıya Uygun Bir Ekran Kartı Modeli Üretiyor

Bilgisayar sistemleri genellikle kullanıcıların kullanım amacı ve alışkanlıkları çevresinde şekilleniyor. Bu sebepten kullanıcıların taleplerine hitap eden birçok bilgisayar donanımı ve ekipmanı üretiliyor. Asus, ürettiği ekran kartlarında da kullanıcı memnuniyeti açısından oldukça geniş bir skalaya yer veriyor. Eğer profesyonel bir tasarımcı ya da video editörüyseniz giriş seviyesi ekran kartları sizin taleplerinizi karşılayacak özelliklere sahip olmuyor. Çizim, 3 boyutlu modelleme, video ve grafik işleme gibi yoğun işlem gücü ve ekran kalitesi gerektiren işlemlerde kesinlikle üst seviye ekran kartlarının kullanılması gerekiyor. Bilgisayarlarda RAM, işlemci ve SSD gibi performansı doğrudan etkileyen birçok donanım kullanılsa da bu tarz işlemleri en çok alakadar eden donanım birimi ekran kartları oluyor. Bu sebepten grafik tasarımcıların, profesyonellerin ve tabii ki de oyuncuların üst segment bir ekran kartına sahip olması gerekiyor. Asus, ürettiği yüksek performanslı ekran kartlarıyla bilgisayar ekolojisinin tepe noktasında yer alıyor. Bu ekran kartı modelleri yüksek bellek kapasitesine, yüksek bellek veri yolu genişliğine ve üstün çekirdek hızına sahip oluyor. Bu sayede üst segment ekran kartları, en zorlayıcı grafiklere sahip oyunlarda, en detaylı görsellerde ve en uzun videolarda üstün bir başarı sergiliyor. Profesyonel olmayan ancak oyun oynamayı ya da grafik tasarım ile uğraşmayı seven kullanıcılar için ise daha stabil modeller üretiliyor. Bu modeller bilgisayar kullanıcıları tarafından genellikle fiyat/performans ürünü olarak adlandırılıyor. Asus tarafından üretilen giriş seviyesi ekran kartı modelleriyle birçok oyunu akıcı ve kaliteli bir şekilde oynayabilir, yoğun güç gerektirmeyen grafik ve video işlemelerini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Hem NVIDIA Hem de AMD Asus Ekran Kartlarında!

Bilgisayar sektöründe sürekli birbiriyle rekabet içerisinde olan ve geliştirdiği teknolojiler ile bu rekabeti en üst düzeye çıkaran AMD ve NVIDIA tarafından üretilen grafik işlemciler, Asus ekran kartlarıyla daha ileri bir noktaya taşınıyor. Ekran kartlarının sahip olduğu özellikler kullanıcı deneyimini ve bilgisayar hızını büyük ölçüde etkiliyor ancak burada asıl yük grafik işlemcilerin üzerinde oluyor. AMD ve NVIDIA grafik işlemcilerinin kendine has bazı özellikleri ve bunları tercih eden kullanıcıları bulunuyor. Ekran kartlarının sahip olduğu çekirdek hızı ve bellek veri yolu genişliği grafik işlemcileri tarafından belirleniyor yani bir ekran kartının sahip olduğu performansın en büyük anahtarı grafik işlemcileri oluyor. Ekran kartında bulunan tüm bileşenler ise bu grafik işlemcilerin sağlıklı ve maksimum verimde çalışmasını sağlıyor. Asus tarafından üretilen ekran kartları, uygun soğutma ve bellek oranlarıyla grafik işlemcilerinin gerçek performansını kullanıcılara sunuyor. Hatta bazı modellerde işlemciler tarafından belirlenen tavan sınırların aşıldığı dahi oluyor. Çoğu teknoloji ürününde olduğu gibi grafik işlemcilerde de kullanıcıların bazı favorileri bulunuyor. Asus, hem NVIDIA hem de AMD’nin teknolojisini kullanıcılara olabilecek en etkili şekilde sunuyor.

Asus Kullanıcılara Alışılmışın Üzerinde Bir Performans Sunuyor

Ekran kartlarının ana performans sağlayıcısı her ne kadar grafik işlemcileri olsa da ekran kartlarında kullanılan teknolojiler, soğutma elemanları ve diğer birimler bu performansın maksimize edilmesi ve stabil hale getirilmesinde önemli bir rol oynuyor. Asus, ürettiği ekran kartı modellerinde en iyisini hedefliyor ve kullanıcılara en iyi bilgisayar deneyimini yaşatmayı amaçlıyor. Bu amacını gerçekleştirmek için ürettiği ekran kartlarında çeşitli yöntemler ve teknolojiler kullanıyor. Özellikle üst segment ekran kartı modellerinde yer alan teknolojiler ve yöntemler şunlar oluyor:

  • Soğutma Teknolojisi: Ekran kartlarının performansını en çok etkileyen husus sıcaklık oluyor. Bu sıcaklığın giderilmesi, ekstrem durumlarda dahi ekran kartlarında stabil bir sıcaklık değerinin sağlanması ve grafik işlemcinin güvenliği tamamen ekran kartlarında kullanılan soğutma teknolojisinin sorumluluğunda oluyor. Asus’un ekran kartlarında kullandığı çeşitli soğutma teknolojileri bulunuyor.
  • Wing – Blade Fan Sistemi: Asus tarafından patenti alınan ve özel bir tasarıma sahip olan bu fanlar, ısı paneline basıncı %105 oranında artırılmış bir hava akışı sağlıyor. Böylece GPU daha etkili bir şekilde soğutuluyor. Ayrıca Wing Blade fanlar, muadillerine oranla çok daha düşük bir gürültü oranına sahip oluyor.
  • Slot Tasarımı: Yeni nesil Asus ekran kartlarının birçoğu anakart üzerinde 2 slot kaplıyor. Bir slot tamamen GPU ve GPU paneline ait olurken diğer slot ise fanlara ve diğer soğutma yöntemlerine ait oluyor. Bu geniş tasarım sayesinde ekran kartı üzerinde bulunan fan sayısı 3’e kadar çıkabiliyor ve ekran kartı kusursuz bir şekilde soğutulabiliyor.
  • Gelişmiş Kapasitörler: Asus tarafından geliştirilen ve üst segment ekran kartlarında aktif bir şekilde kullanılan kapasitörler, geleneksel kapasitörlere oranla 90.000 saat daha uzun kullanım ömrüne sahip oluyor.
  • RGB Teknolojisi: Oyuncu ekipmanlarında kullanılan RGB teknolojisi saydam panelli bilgisayar kasalarının popüler hale gelmesiyle donanımlarda da aktif olarak kullanılmaya başlandı. Klavye ve Mouselarını RGB teknolojisi ile aydınlatan kullanıcılar, artık kasalarının içerisinde yer alan donanımlarını da aynı şekilde aydınlatmak ve etkili bir görünüm yaratmak istiyor. Asus, orta segment ve üst segment ekran kartlarında RGB teknolojisini aktif olarak kullanıyor ve kullanıcıların bu taleplerini karşılıyor.
  • Çift Bios Modu: Bu özellik sayesinde ekran kartlarınızı gerektiğinde sessiz modda, gerektiğinde ise performans modunda çalıştırabiliyorsunuz. Performans modu oyun ya da işlem esnasında fanların tam güçte işlemesini sağlarken sessiz mod bu fanların performansını yarıya indirir. Sessiz mod düşük fan gücüne sahip olsa da kullanıcı deneyimini ya da ekran kartı hızını kötü yönde etkilemez.

Kendinize Uygun Asus Ekran Kartını Keşfedin!

Önünüzde oldukça geniş bir model skalası bulunuyor. Eğer bu modeller arasından hangisini tercih edeceğinizi bilemiyorsanız öncelikle belirlemeniz gereken bazı hususlar bulunuyor.

  • Kullanım Amacı: Ekran kartı satın alırken ya da bir sistem toplarken belirlemeniz gereken ilk husus donanımları ne için kullanacağınız olmalı.
  • Basit Oyunlar ve Günlük Kullanım: LOL ve CSGO gibi aşırı sistem gücü gerektirmeyen oyunlar oynuyorsanız ve profesyonel değilseniz giriş seviye Asus ekran kartları tam olarak sizlere uygun özellikler barındırıyor. Bu ekran kartları ile birçok oyunu akıcı ve kaliteli bir şekilde oynayabilir, günlük işlerinizin tamamını başarılı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.
  • Üst Segment Oyunlar: Oyun sever bir bilgisayar kullanıcısıysanız ve Witcher 3, RDR2 gibi oyunlar sizin baş tacınızsa mutlaka üst segment bir Asus ekran kartına sahip olmalısınız. NVIDIA ve AMD arasında bir karar verdikten sonra istediğiniz Asus ekran kartını tercih edebilirsiniz. Asus ekran kartlarının tamamı kullanıcılara en iyi görselliği ve en yüksek performansı sağlamak amacıyla tasarlanıyor.
  • E-Spor ve Grafik İşleme: Profesyonel bir oyuncu ve grafik tasarımcıysanız mutlaka en ileri teknolojiye sahip grafik işlemci üzerine inşa edilmiş bir Asus ekran kartı sahibi olmalısınız. Bu ekran kartı modelleri sizlere 4K görüntü kalitesini ve en yüksek FPS değerlini sunmak konusunda oldukça başarılılar.
Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Asus Ekran Kartı Fiyatları

254 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Fiyat Aralığı
Toplam 24 / 254 ürün
DSACategoryId/2147483646/8/204/asus