En Ucuz ve Kaliteli Ekran LCD Panel Yedek Parçaları

Dijital hayatın vazgeçilmez bir parçası haline gelen dizüstü bilgisayarlar, gelişen teknoloji sayesinde, daha uzun süreyle elektrik desteği olmaksızın kendi bataryalarıyla çalışabilirken, güçlü donanımları sayesinde masaüstü bilgisayarların hızına ulaştılar. Oyun, internet işlemleri, profesyonel video düzenleme ya da üç boyutlu tasarım gibi pek çok alanda değerlendirilebilen laptop modellerinin sahip olduğu ince yapıdaki ekranlar, çeşitli nedenlerle işlevlerini yitirebilir ya da kırılabilirler. Değiştirilmesi gereken ekran LCD panel yedek parça çeşitleri ile dizüstü bilgisayarlar eski formunu kazanırken, kullanıcılar çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürebilirler.

Bilgisayar tamiriyle uğraşan teknik servislerin, ekran kırılması ya da LED aydınlatmaların bir kısmının arızalanması nedeniyle servise gönderilen dizüstü bilgisayarlar için edindikleri ekran LCD panel yedek parçaları, farklı markaların geliştirdikleri modellerle uyumlu yapıdadır. Modern dizüstü bilgisayarların LED ya da slim LED yapılı ekranlarının tamamen aynı yapısal özelliklerine sahip olan yedek parçalar; çözünürlük, renk doygunluğu, kontrast, görüş açısı gibi çok sayıda değişken noktasında da tatmin edici çözümlerdir.

Teknik servislerin yanı sıra dizüstü bilgisayar parçası değiştirme konusunda deneyim ya da bilgi sahibi olanların da kolaylıkla gerçekleştirebilecekleri ekran değiştirme işlemi, ekran LCD panel yedek parçası çeşitleriyle daha da kolay hale gelir. Zira çeşitli uygulama talimatlarıyla birlikte sunulan ürünlerin laptop içerisinde takılacakları alan genellikle standarttır ve birden fazla defa bu işlemi tamamlayan herkes, farklı marka ve modeldeki dizüstü bilgisayarların ekranlarını değiştirebilirler. Bu bağlamda, ekran değişimi sırasında tercih edilecek diğer ekipmanlar da önem kazanır. Bilhassa laptop çerçevesinin açılması ve ayrılması konusunda bu iş için üretilen ekipmanlardan destek almak, olası bir kazanın önüne geçebilir. Laptop çerçevesi açıldıktan sonra pinlerinden dikkatlice ayrılan ekran, yenisi ile rahatlıkla değiştirilebilir. Çerçeve takılmadan, dizüstü bilgisayar çalıştırılarak yeni takılan ekranın testi gerçekleştirilir ve çerçevenin sökülmesi sırasında izlenen adımlar, bu defa tam tersi şekilde tamamlanarak ekran değişimi işlemi tamamlanır.

LCD Panel Fiyatları

Harici olarak televizyon ya da monitör kullanılmıyorsa, laptop modelleri için hayati önem arz eden LCD ekranları, hassas olmaları dolayısıyla mümkün olduğunca dikkatli şekilde kullanılmalıdır. Özellikle laptop kapağı kapatılırken klavye ile ekran arasında herhangi bir cismin olmaması önemlidir, zira arada kalan cisim ekrana baskı yaparak ekranın çatlamasına ya da tamamen kırılmasına neden olabilir. Yaşanabilecek bu tarz bir durum ya da dizüstü bilgisayarı tamamen düşürme durumunda arızalanan ekran için edineceğiniz LCD panel fiyatları, çeşitli değişkenlere göre farklılık arz eder. Sahip olduğunuz dizüstü bilgisayar markasının modeliyle uyumlu olan ekran LCD panel yedek parçaların fiyatları; marka, model, boyut, çözünürlük, ekran teknolojisi ve ekranın beraberinde getirdiği ekstra özelliklere göre değişiklik gösterebilir.

LCD paneli alırken dikkat edilmesi gereken nokta, kullanılan laptop modelinin üzerindeki ekranın tam kodu ve model detayıdır. Aksi halde edinilen panel, laptop ile uyumlu olmayacağından, gerek yerleştirme, gerekse çalışma konusunda sorun yaşanabilir. Tüm bu süreç içerisinde, konusunda uzman kişilerden destek alınması ve ekran değişim işleminin mümkün olduğunca dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmesi, hem edinilen ekranın stabil kalabilmesi, hem de dizüstü bilgisayarın tüm işlevleriyle kullanılabilmesi için son derece önemlidir.

Uzun süreli kullanım neticesinde sahip olduğunuz laptop ekranında ölü piksel olarak adlandırılan ve genellikle tek renk veren noktacıklar varsa, ekran değişimini düşünebilirsiniz. Özellikle grafik tasarımla uğraşan kişiler için önemli olan görüntünün doğru elde edilmesi, tasarım ve baskı aşamasında alınan sonuçların daha verimli olması noktasında gereklidir. Eğer dizüstü bilgisayarınızın ekranı arızalıysa ya da ölü pikseller yüzünden iş akışınız sekteye uğruyorsa, sahip olduğunuz dizüstü bilgisayarın marka ve modelini tam olarak öğrenerek, gereksinimlerinizi karşılayan LCD paneli kolayca edinebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Ekran LCD Panel Yedek Parça

10.000+ ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Fiyat Aralığı
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?