Birbirinden farklı özelliklere sahip olan klavyeler kullanıcı deneyimini iyileştiriyor. Modern teknolojileri içeren klavyelerin ebatları, ağırlıkları, fonksiyonları, tuş kombinasyonları, kullanıcı profilleri ve tasarımları modelden modele değişkenlik gösteriyor. Oyun severlere yönelik gaming klavye çeşitleri en fazla rağbet görenler arasında yer alıyor olmakla birlikte markanın tüm klavye modelleri farklı kullanıcı kitlelerine hitap ediyor. Fiyat-performans ürünü bilgisayar aksesuarları ile keyifle oyun oynayabilir, medya düzenlemeleri yapabilir, yazılar yazabilir, sosyal medya platformlarını etkili kullanabilir ve daha nicesini gerçekleştirebilirsiniz.

Son Teknolojiden Güç Alan Asus Klavyeler

Asus klavyeler teknolojik özellikleri ve kolay kullanım seçenekleri ile kullanıcıları cezbediyor. Mekanik tuş anahtarlı, kolay aktifleştirmeli, özelleştirilebilir aydınlatmalı, ses kontrollü, medya tuşlu, ses kaydırma butonlu, USB girişli, portatif alanlı, bilek destekli seriler öne çıkıyor. Bununla birlikte arka ışıklandırmalı tuş tasarımlı ve programlanabilir tuşlu Asus klavyeler de oldukça fazla ilgi görüyor. Markaya özgü yazılımlarla desteklenen klavyeler güçlü, sağlam, sıra dışı donanım ögeleri ile farkını ortaya koyuyor. Örneğin özel mekanik tuş anahtarları üst düzey hassasiyet sunarken özelleştirilebilir aydınlatılmış rozet teknolojisi takım olarak ya da kişisel logonuzla stilinizi ortaya koymanızı sağlıyor. Arka aydınlatma gözü yormayan canlı parlaklık ile klavye kullanımını kolaylaştırıyor ve özel yazılımla gelen modeller klavyenin dahili belleğine profil kaydetme olanağı tanıyor. Medya tuşları ile hızlı erişimin keyfini çıkarmanın yanı sıra oyun için optimize edilen klavyelerle oyun oynarken avantajlar elde edebilirsiniz.

Mekanik Anahtar Teknolojisinin Ayrıcalıklarını Yaşayın

Asus klavyelerde yer alan Almanya menşeli Cherry MX RGB anahtar teknolojisi hassas mekanik hissiyatı ile üst segment bir klavyeyi sizlere sunuyor. Yüksek kalitedeki anahtarlar mümkün olan en uygun aktifleştirmeyi ve response süresini her bir tuşta size sunuyor. Ses çıkarmayan tepki ve yumuşak yay tuşlara akıcılık katıyor, hızlı ve en doğru aktifleştirmeyi parmak ucunuzun mesafesine taşıyor. Ses çıkarmayan hafif dokunma tuşu daha az belirgin olan bir dokunuş hissi sunuyor. Ses çıkaran güçlü dokunma özellikli tuş kolay hissedilir olması ile öne çıkıyor ve özellikle yazı yazarken kolaylık sağlıyor. Tuşların aralığı ideal kullanım için optimize edildiğinden yanlış tuşa basma gibi sorunlar en aza indirgeniyor. Böylece hem yazı yazarken hem de oyun oynarken performans doğrudan artıyor.

Bunun yanı sıra özelleştirilebilir aydınlatılmış rozet teknolojisine sahip olan Asus klavyeler size kendi stilinizi yansıtma olanağı sunuyor. Klavyede yer alan, sizin kullanımız için konulmuş boş akrilik rozet tasarım alanınız oluyor. Özel aydınlatma donanımı il e doğrudan klavyenize yerleştirebileceğiniz rozetinizi tercih edebileceğiniz gibi hazır eklenmiş olan rozetleri de kullanabilirsiniz.

Asus Klavyelerle ile Farkı Hissedin

  • Dahili bellek özellikli ürünlerle profiller kaydedip istediğiniz zaman kullanabilirsiniz.
  • Yüzde yüz Anti-Ghosting N-Key Rollover ile her tuş basımı en doğru şekilde kaydedildiğinden, ne derece hızlı basılırsa basılsın işlem algılanıyor.
  • Kullanım sırasında makro kayıtları yapılan ve Windows’u tek tuşla ve tek basımla kapatabilen klavyeler oyun konforunu artırıyor.
  • Çift kaplamalı kasaya sahip klavyeler hem görünümü hem de sağlamlığı ile öne çıkıyor.
  • Bazı kablolu klavyelerde daha düzenli bir alan yaratımı ve daha etkili kablo yönetimi için kablo yolları yer alıyor.

Özel Medya Tuşlarının Sunduğu Kolaylıktan Faydalanın

Üst segment Asus klavyelerde kullanımınızı çok daha hızlı, etkili ve konforlu kılmak adına özel tuşlar yer alıyor. Örneğin kullanıcı bilgisayarın sistem sesini oyundan çıkmadan kontrol edebiliyor. Hatta fareye ayrılan sağ eli kullanmaya dahi gerek kalmıyor. Hem medya tuşları hem de kaydırmalı ses tekerleği sol elinizle hemen erişim sağlayacak şekilde yerleştirilmiş olduğundan süreç son derece kolay kontrol ediliyor. Asus klavyelerde yer alan çıkarılabilir bilek desteği de kullanıcılara kolaylık ve konfor sunan bir diğer tasarım ögesi oluyor. Yumuşak dokusu ile bileğe zarar vermeyen bu aksesuar esasen sizlere ekstra destek sunuyor. Dolayısıyla ihtiyaç dahilinde kullanabilir ya da ihtiyaç duymadığınızda zahmetsizce çıkarabilirsiniz. Bilek destekli Asus klavye çeşitlerindeki bu destek alanı klavyenin ön-alt tarafında bulunan ve görünmeyen kısımlardan geçiyor. Böylece bilek desteği takılıyken de takılı durumda değilken de klavye son derece şık ve eksiksiz görünüyor. Kolay kullanım noktasında öne çıkan bir diğer özellik de USB girişli klavyeler oluyor. Örneğin ROG Strix Flare klavyelerin arkasında bir adet USB girişi yer alıyor ve böylece kulaklık, mouse ya da uyumlu diğer cihazlar kolayca bağlanabiliyor.

Farklı Kullanıcı Profillerine Uygun İşlevsel Klavye Tasarımları

Klasik, sade, gösterişli, çoklu işlev özellikli, özelleştirilebilir tabanlı, kablolu ya da kablosuz vb. pek çok model Asus klavye bulabilirsiniz. Özel tuşlarla kullanımı kolaylaştıran modellerin dahi birbirinden farklı özelliklerle donatıldığını aklınızda bulundurun. Kimi modeller fazlaca kısayolu panelinde barındırırken, daha sade tasarımlı serilerde daha az kısayol yer alıyor. Ürünlerin tuş seçenekleri de kullanıcı gereksinimlerine göre farklılaşabiliyor. Örneğin ekstra 10 tuş barındırmayan ROG serisi bazı klavyeler daha fazla mouse alanı isteyenler için son derece iyi bir çözüm olurken, yalnızca sayısal tuş takımını içeren ve lazım oldukça takıp kullanabileceğiniz oyun klavyesi tuş takımları da bulunuyor.

Aura Sync ile Farkınızı Yansıtın

Yeni nesil klavyeler, konfor çıtasını oldukça yükseltiyor. Markaya özgü bir teknoloji olan Asus Aura Sync son derece iyi bir aydınlatma sağlıyor. Aydınlatma tercihleri klavye modellerine göre çeşitlenmekle birlikte temel olarak hem sizlere doğrudan kolaylık sunuyor hem de şık bir klavye kullanmanızın önünü açmış oluyor. Örneğin her tuş için özel arka aydınlatması bulunan ve klavyenin her iki yanında yer alan alttan aydınlatma teknolojisi klavyenin standart arka aydınlatmalara nazaran çok daha iyi seviyede olmasında etki gösteriyor. Aura Sync teknolojisi ile desteklenen geniş renk spektrumu ve özel ışıklandırma efektleri bu anlamda öne çıkıyor. Statik, yağmur damlaları, yıldızlı gece, reaktif, dalga, renk döngüsü, akım ve kum saati gibi aydınlatma efektleri arasından dilediğini seçerek klavyenizi bu yönlü de kişiselleştirebilirsiniz.

Dikkat çeke bir diğer marka teknolojisi de Aura SDK oluyor. Oyun severlerin ilgisini çeken klavyeleri ile yerini sağlamlaştıran Asus’un Aura SDK sistemi Aura Sync özellikli bilgisayar aksesuarları ile birlikte daha gelişmiş bir yapı sunuyor. Çevre birimlerinden sistem içi aydınlatmaya değin geniş bir kullanım alanına sahip olan SDK ile pek çok işlem yapılabiliyor. Oyunları ve yazılımları RGB aydınlatma ile renklendirebilir, uyarıları ve ses ya da oyun efektlerini uyumlu donanımlarla yansıtabilirsiniz.

Oyun Oynamak Çok Daha Keyifli

Asus, oyuncuların beklentilerini çok yönlü karşılıyor. Diğer yazılım ve donanım özelliklerine ek olarak ROG klavye modellerine ROG Armoury II teknolojisini dahil ediyor. Marka geliştiricilerinin imzasını taşıyan bu yapı, bir yandan daha az sistem kaynağını kullanırken diğer yandan daha geniş bir kontrol olanağı sunuyor. Gelişmiş sürücü tabanlı bir yazılım olan Armoury, sezgisel arabirimi ile oyun oynama tarzınıza göre ayarlamalar yapmanızı ve bunları hızlı biçimde gerçekleştirmenizi mümkün kılıyor. Bu teknoloji ile profiller oluşturabilir, makro kaydedebilir, tuşları özel olarak atayabilir, renkleri dilediğiniz biçimde ayarlayabilir, aydınlatma efektlerini özelleştirebilir ve daha pek çok eylemi gerçekleştirebilirsiniz. Bunlara ek olarak ROG Armoury II ile oyun oynayışınız sırasında donanım istatistiklerinize ulaşabilir, analiz için bunları takibatını yapabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Asus Klavye Fiyatları ve Modelleri

33 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Güncel Değerlendirme
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Klavye Tipi
Toplam 24 / 33 ürün
DSACategoryId/2147483646/3013120/1/51/asus