Kaliteli ve Uygun Fiyatlı ATV Motorları

Çok yönlü arazi aracı olarak da bilinen ATV motorlar, 1690’lı yıllardan günümüze kadar farklı alanlarda kullanılmaktadır. 3 ve 6 tekerlekli modelleri de olan ATV motorların, daha çok 4 tekerlekli olanları tercih edilir. Motosiklet firmalarının yürütmüş olduğu AR-GE çalışmaları ve gelişen teknolojinin etkisi ile ATV motorların yetenekleri de önemli ölçüde artmıştır. Farklı yollarda sorunsuz bir şekilde ilerleyen ATV araçlar; arazide, şehirde ve kırsalda sürülebilen taşıtlardır. Daha çok gezi ve hobi kullanım amacıyla tercih edilse de tarımda, golf tesislerinde, güvenlik sektöründe, safari, eğlence ve tur aktiviteleri gibi farklı alanlarda rahatlıkla kullanılabilirler.

ATV Motor Fiyatları

ATV motor fiyatları; aracın markasına, modeline, çekiş gücüne ve sahip olduğu donanımlara bağlı olarak farklılık gösterir. Ayrıca ATV taşıtların motor hacmi, süspansiyon yapısı ve off road yetenekleri de fiyat üzerinde doğrudan etkiye sahip nitelikler arasında bulunur. Özellikle off road donanımlı araçlarda ekstra aksesuarlar ve fonksiyonel özellikler mevcut olarak sunulur. Motorun ön, arka ve yanlarına eklenen koruma demirleri, güvenliği ve serbest sürüş performansını artırır. Bağımsız süspansiyon, yüksek tork üretimi, 4x4 çekiş imkanı ve diferansiyel kilidi gibi özellikleri üzerinde taşıyan modeller de mevcuttur. Kullanıcının ihtiyacına uygun olarak birçok farklı motor seçeneği içinden tercih yapılabilir.

ATV motor seçerken, aracın hangi arazi koşullarında kullanılacağına karar vermek son derece önemlidir. Aracın ağırlıklı olarak taşlık zeminlerde mi, yoksa kar ve yağmur ile kayganlaşan balçık zeminlerde mi kullanılacağı iyi analiz edilmelidir. Örneğin dağ eviniz veya yazlığınız için bir ATV satın alıyorsanız, tahmini olarak gezeceğiniz rotaları gözden geçirip, yol ve hava koşullarına en uygun ATV motorları tercih etmeniz işinizi kolaylaştırır. Çekiş kapasitesi ve lastik büyüklüğü de zemin şartlarına uyumlu bir yapıda olmalıdır. Eğer engebeli, ıslak ve bozuk yollarda ATV sürecekseniz, 4 çeker araçlara, daha düz ve geniş yollarda ATV sürecekseniz 2 çeker araçlara yönelmek, sürüş keyfini ve güvenliğini ciddi anlamda artırır. Ayrıca ATV motorların yakıt tüketim değerlerine ve aracın gezeceği parkura uygun bir yakıt deposuna sahip olup olmadığına da dikkat edilmelidir.

ATV Motor Modelleri

ATV motor modelleri, on road ve off road ATV motorlar olarak iki ana kategoriye ayrılır. Yüksek hız ve konfor öncelikli kullanımlar için dizayn edilen on road modeller, daha keskin tasarım hatlarına sahiptir. Gidonun sertliği, motorun tepkileri ve süspansiyon sönümlemeleri daha yumuşak ve konforludur. On road ATV motorlar, şehir içi ve düz zeminlerde kullanılmak için idealdir. Engebeli arazi koşullarında ve olumsuz hava şartlarında hızla ilerleyebilen off road ATV motorlar ise, hafif şasisi ve güçlü motoru sayesinde sportif kullanımlara da olanak tanır. Sürücünün yeteneklerine, tecrübesine ve motorun sahip olduğu özelliklere bağlı olarak, off road motorlar ile her yolda sürüş yapabilmek mümkündür.

ATV motorlar bireysel olarak sürülebileceği gibi, bazı modellerde bulunan çift kişilik oturma alanları sayesinde, iki kişi ile de kullanılabilir. Motosiklet kullanmaktan çekinen kişiler, dört tekerli olan ATV araçları kolaylıkla sürebilir. Çocuklar için olan küçük ATV modelleri genellikle 50 cc motor hacmine sahipken; yetişkinler için olan ve çok yönlü kullanım özellikleri bulunan ATV motorlar, 50 cc ile 1000 cc arasında farklılık gösterir. ATV üzerinde yola çıkarken tıpkı motosikletlerde olduğu gibi tam teçhizatlı güvenlik ekipmanlarının kullanılması ihmal edilmemelidir. Özellikle arazi sürüşlerinde ezilmelere, darbelere ve çarpmalara karşı dayanıklı olan botların giyilmesi tavsiye edilir. Kışın sıcak tutan, yazın terletmeyen elbiselerin seçilmesine, dizlerde diz korumaları ve kollarda kolluk kullanılmasına özen gösterilmelidir.

ATV Motor

Bu Kategori Yayında Değil.
Aşağıdaki ürünler ilginizi çekebilir.
BAŞA DÖN