Avene’in öyküsü, Fransa’da küçük bir güney kasabasında başlayıp bugünlere kadar uzanıyor. Marka, ismini de bu çekici güney kasabasının isminden alıyor. Avene kasabası, Orb Vadisi'nin içinde bulunan Yukarı Languedoc Doğal Parkı’nın merkezinde bulunuyor. Bu kasaba, sakinliğin ve doğanın hüküm sürdüğü bir kasaba ve burada tüm çevre özenle korunuyor. Avene kasabasının ve markanın sırları arasında, şüphesiz ki tüm Avene ürünlerinde bulunan Avene termal suyunun eşsiz özellikleri bulunuyor. Avene Dermatoloji Laboratuvarları da her zaman yenilikçi formüller oluşturarak tüketicileri ile güven temelli bir ilişki sağlıyor.

Avene termal suyunun öyküsü ise 1736’da başlıyor. Marquis de Rocozel’in atı, şiddetli bir kaşınma hastalığına tutuluyor. Sadece birkaç banyo sonra görülüyor ki at iyileşme ve rahatlama yaşıyor. Avene termal  suyunun iyileştirici ve rahatlatıcı olduğu, ilk olarak bu vesileyle fark ediliyor. 1743 senesinde, turistler tedavi için Orb Vadisi ve Sainte-Odile kaynağını ziyaret ediyorlar. 1871 yılında ise Şikago’da gerçekleşen yangından sonra, Avene termal suyunun büyük yanıkları iyileştirmesi deneyimleniyor. 1874 yılında kaynak, tamamen kamu faydası için çalışmaya başlıyor.

1990 yılında Avene Dermatoloji Laboratuvarları ile kaplıcalar onarılıyor ve 1993-2003 yılları arasında üretim tesisi, 2004 yılında ise termal banyolar büyütülüp genişletiliyor. 2007 yılında, Avene Termal Banyoları üzerine Su Laboratuvarları kuruluyor. 2010 yılında ise Avene Dermatoloji Laboratuvarları, global çapta yerini sağlamlaştırıyor. Günümüzde, Avene Termal Tesisleri’nde, yıl içinde 2.600 hasta Avene ürünleri ile tedavi edilmek üzere ağırlanıyor. Şimdilerde hâlâ Avene termal suyunun tüm gizemleri çözülmüş olmasa bile, 30 seneden uzun bir süredir hizmette olan Avene Dermatoloji Laboratuvarları’nın sürdürdüğü araştırmalar ve çalışmalar ile sırrın özüne ulaşılmış bulunuluyor.

Fransız Alerji Önleme Derneği, Avrupa Cilt Kanseri Vakfı ve Atopik Dermatit Vakfı ile ortak çalışan Avene, toleransı düşük ve hassas ya da problemli ciltler için de uygun ürünleriyle öne çıkıyor. Hassas cilt, düşük toleranslı ve alerji problemleri yaşayan cilt, kızarıklık, kuruluk ve nemsizlik şikayetleri olan ciltler, atopik cilt, akneli cilt, tahriş olmuş cilt, karma cilt, hiperpigmentasyon, cilt yaşlanması ve güneş koruması için geliştirilen geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor.

Yüzünüz ve vücudunuzun temizliği, bakımı ve problemlerinin giderilmesine yönelik geliştirdiği zengin ürün gamı ile Avene, size ihtiyacınız olan desteği sunuyor. Avene'in ürün çeşitleri, özelliklerine göre şöyle sıralanabilir:

 • Cildin toleransını artırmaya ve tahrişleri yatıştırmaya yönelik ürünler
 • Sadece cildin ihtiyacına yönelik hazırlanan ve tüm hassas ciltler için geliştirilen ürünler
 • Kaşıntı karşıtı geliştirilmiş besleyici bakım ürünleri
 • Yağlı ve karma ciltlerin temizliği ve bakımı için geliştirilmiş arındırıcı ürünler
 • Geçici ve yaygın kızarıklar için geliştirilmiş, önleyici ve azaltıcı etkisi bulunan ürünler
 • Kuru ve aşırı kuru/hassas ciltler için geliştirilen besleyici ve yatıştırıcı ürünler
 • Tahriş olmuş ciltlerde yeniden cilt yapılanmasına yardımcı olan ürünler
 • Hiperpigmentasyon sorunları için özel olarak geliştirilen ürünler
 • Yoğun ve uzun süren nemlendirme gücüne sahip ürünler
 • Tüm cilt tiplerine uygun olarak geliştirilen, hassasiyet ve tahrişe neden olmayacak şekilde formüle edilmiş, temizleyici ve nemlendirici bakım ürünleri
 • Yaşlanmanın ilk emareleri ile mücadele eden ürünler
 • Kırışıklıkları düzeltip, ışıltı ve sıkılık kaybının azalmasını sağlayan ürünler

Avene, güneş ürünleri ile de tüketicilerinin kalbini kazanıyor. Güneşten korunma alanında da ihtiyaçlara yönelik formülleri ile öne çıkıyor. Hassas ciltler için uygun formüller ile geliştirilen ürünler sunmanın yanı sıra toleransı düşük ciltler için geliştirilen; tamamen mineral ürünler de bulunuyor. Bu tür ürünler; kimyasal filtre, parfüm ve paraben içermiyor. Avene, en hassas ciltler için autobronz ve güneş sonrası yatıştırıcı ve nemlendirici bakım sağlayan ürünler de sağlıyor.

ARA
Loading interface...
Loading interface...

Avene

657 ürün var
 1. Ürün Çeşidi A-Z
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Miktar A-Z
 5. Satıcı A-Z
 6. Kelime Filtresi
Başa dön