Su Tabancaları

Bahçe Su Tabancası 

Bahçe su tabancası, bahçelerin yeşil bir görünüme sahip olabilmesi ve çim, bitki vb. büyümesi için sulama yapan aparatlardır. Özellikle, yazın sıcak ve kavurucu sıcaklarından olumsuz etkilenen bitkilerin yeşil kalabilmesi için su tabancalarının önemi büyüktür. Bu ürünlerin farklı tip özellikleri ve modelleri bulunmaktadır. Hortum su tabancası, bahçe sulama ürünlerinden bir tanesidir. Sulama işlemi için de kaliteli bir hortum püskürtme tabancası gerekmektedir. 

Bahçe sulama tabancası metal, plastik ve benzeri materyallerden imal edilebilmektedir. Aynı zamanda, tek moddan 10 moda kadar farklı püskürtme tipleri bulunmaktadır. Bahçe su tabancaları, mekanların büyüklüğüne uygun boyutlarda üretilmektedir. Bütün sulama ihtiyaçlarına özel olarak kullanabileceğiniz ürün seçeneği bulunmaktadır. Bahçelerin yeşil kalabilmesi için kullanılan su tabancalarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz. 

Standart Su Tabancaları

Bahçe sulama tabancaları arasında yer alan standart su tabancaları, tek modlu olarak tasarlanmıştır. Bahçelerde en fazla kullanılan sulama aparatlarından bir tanesidir. Bu aletler, elde tutularak, sulama işlemi gerçekleştirilir. Bazı standart modellerin ise suyu açmak veya kapatmak için tetik mekanizmaları vardır. Çoğu modelde tetik özelliği tutacağın arka kısmında bulunur. Suyun akmakta olan akış oranını kontrol etmek için bu tetiğe avuç içinizle güç uygulamanız gerekir. Bahçe sulama tabancası tavsiye olarak standart su tabancalarını söyleyebiliriz. 

Bu tabancaları kullanmak için suyu püskürtmek istediğiniz yönü işaretlemeniz gerekir. Daha sonra, tetiğe bastırmanız veya bu tetiği sıkmanız gerekir. Bahçe sulama tabancaları genel olarak plastik ya da metal materyallerden imal edilmektedir. Birden fazla sayıda hareketli parçayla üretilen bu modeller, dikkatsiz bir şekilde kullanıldığında hasar görme olasılığı yüksektir. Standart bahçe su fıskiyeleri, tabanca tipi olarak kullanıldığında, tetiğine ve çalışma prensibine uygun hareket edilmelidir. 

İşlevsel Bahçe Su Tabancaları

Bahçe sulama su tabancası ürünleri arasında işlevsel ve çok yönlü modeller bulunmaktadır. Üretilen bazı basınçlı su tabancalarının püskürtme şeklinin seçilebilmesi için ayarlanabilir nozullar bu ürünün özelliklerinden biridir. Bu nozullar sayesine, bahçe su tabancaları işlevsel bir şekilde kullanılabilmektedir. Çoğu modelde ise sis, duş, düz, koni, jet ve buna benzer püskürtme şekilleri yer alır. Örneğin, yağmurlama su tabancası, bitkilerinizin zarar görmeden sulanabilmesine yardımcı olur. 

Bahçenizde farklı sulama işleri yapmak istiyorsanız ve sulama tabancasını devamlı değiştirmeniz gerekiyorsa, modu çok olan püskürtmeleri tercih edebilirsiniz. İşlevsel kullanımdan hoşlanan kişiler için en iyi seçeneklerden bir tanesi ise çok modlu tabancalardır. Su tabancası sulama işini yaparken, sis ayarı, fidelerin hassas bir şekilde sulanabilmesi için de ayarlanabilir. Ancak jet modlu bir ürün kullanırsanız, bahçelerin derinlemesine temizliği yapılır. 

Bahçe Su Tabancası Özellikleri

Metal bahçe su tabancası ya da plastik materyallerden imal edilen birçok sulama aparatı vardır. Su tabancası satın alırken, mutlaka dikkat etmeniz gereken unsurlar oldukça fazladır. Özellikle, göz önüne almanız gereken ilk durumlardan biri de ürünün hangi malzemeden imal edildiğidir. Metal üretimli su tabancaları, en sağlam malzemelerden bir tanesidir. Aynı zamanda, pirinç, alüminyum, çinko gibi metallerden tasarlanan bahçe su tabancaları da vardır. Metal formlu nozullar, plastik malzemeli olanlardan daha ağırdır. Bu üretim özellikleri ise kullanım ömrü açısından büyük avantajlar sağlar. Metal bahçe su tabancalarının kalitesinin yanı sıra, kullanılan işçiliğe de bağlı bir durumdur. 

Metalden yapılan su tabancalarının kaliteli formda olduğunu, bu aletlerinin aparatlarının kalitesi de birbirine kolay oturup oturmadığına da bağlıdır. Metal malzemelerden tasarlanan bahçe su tabancalarının yalıtımının da önemi büyüktür. Aynı zamanda, en yaygın olarak kullanılan metal kaplamalar, paslanma ve oluşabilecek hasarlara karşı dayanıklı olacaktır. 

Hortum Tabancası Çeşitleri Nelerdir?

Bahçedeki işlerde en büyük yardımcılarınızdan bir tanesinin bahçe hortumu su tabancası olduğunu söyleyebiliriz. Oldukça fonksiyonel olan hortum ucu sayesinde, suyu dilediğiniz formda aktarabilmeniz mümkündür. Damlatma ya da püskürtme gibi su aktarım işlemlerini hortum tabancaları ile yapabilirsiniz. Genellikle, narin olan saksı bitkilerini sulayabilmek ve toprak yüzeylerde hassasça temizlik de yapılabilmektedir. Bahçedeki bitkileri sulamak için bu yönde tercih edebileceğiniz hortum tabancalarını bulabilmeniz mümkündür. 

Hortum bahçe su tabancalarına her türden hortum bağlanılmaktadır. Özellikle, bu sulama tabancaları sayesinde, geniş bir kullanım alanı olanağına sahipsiniz. Bahçe sulama hortum tabancası, multi fonksiyonlu püskürtme tabancalı olarak da imal edilmektedir. Multi fonksiyonlu ürünler sayesinde, bitki sulama işlerini rahatlıkla yerine getirebilirsiniz. Ayrıca geliştirilmekte olan yenilikçi conta teknolojileri sayesinde, farklı püskürtme işlemleri de yapılabilir.

Hortum Tabancası Nasıl Takılır? 

Hortumlu, tabancalı olan paslanmaz çelikten üretilmiş ürünler sayesinde, uzun seneler pas ve kir oluşumu olmaz. Hortum başlıkları kolayca sökülen cıvataları sayesinde, hızlıca takılıp sulama işlemi yapılabilir. Bahçe su püskürtme tabancası, hortumlu olarak tercih edildiğinde, yeni tasarımlarından dolayı, anahtar kullanımı gerektirmez. Yalnızca elle, yerine montajının yapılabilmesi mümkündür. Hortum, uç kısmı fıskiye aparatıyla uyumu olan cıvatasıyla, her modele ve markaya montaj işlemi yapabilirsiniz. Bu ürünlerin üstünde yer alan rekorlar ile sağlam bir şekilde hortuma monte edilen ürün, oldukça işlevseldir. Çok hızlı bir şekilde sökülüp takılan hortum aparatları ise bahçe işlerinde işlerinizi bir hayli kolaylaştıracaktır. Ayrıca hortum tabancasının, ayarlanan 6 hızlı özelliği, farklı basınçlarda sulama işlemini de yapmaya olanak sağlar. Bu ürünlerin sağlamış olduğu diğer kolaylıklar ise sağlam ve kolay kavranan el tetiğinin olmasıdır. 

Normal bahçe sulama tabancası nasıl takılır? Üründen ürüne tabancaların fıskiye bölümünün takımı değişkenlik gösterir. Plastik ve kauçuktan yapılmış olan tabancaların takılış şekli de farklıdır. Kauçuk ve plastikten tasarlanan tabancaların, tutuşunuzu iyileştirip ve ergonomik tutuş sağladığını söyleyebiliriz. Plastik malzemelerden imal edilen bahçe tabancaları, uygun fiyatlı olan modellerdir. Plastik ve metalden imal edilen hibrit su tabancaları ise uzun ömürlü olarak kullanabileceğiniz ürünlerdir. Ekonomik, sağlam ve kolay kolay aşınmayan bahçe su tabancaları arayanlar için metal ya da plastik karışımlı modelleri satın alabilirsiniz. Püskürtücü ya da nozul içinde bütün önemli parçalar, metal malzemelerden imal edilmiştir. Ancak tutacak kısmı plastiklerden tasarlanır. Plastik saplı ürünler paslanmaya karşı oldukça dayanıklıdır. 

Bahçe Su Tabancası Fiyatları

Bahçe su tabancası fiyatları, belli başlı faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterir. Bahçe su aparatlarının üretim şekli, malzemesi, işçiliğine bağlı bir durumdur. Ürünlerin fiyat aralıklarını etkileyen durumlar arasında, marka ve modeller de bulunmaktadır. Genel olarak site üzerinde yer alan ürünler, uygun fiyat aralıkları ve avantajlarıyla satışa sunulur. Erişilebilir fiyatlardan yararlanmak için seçenekleri kontrol edebilirsiniz. 

Teleskopik Su Tabancası Nedir?

Ulaşılması zor olan bölümlerde, yükseğe asılmış olan saksılar ve diğer bölümlere ulaşmak için uzatılabilir gövdeli aparatlardır. Birçok modelde ise tek el ile ayarı yapılabilen su akış kontrollü ürünlerdir. Bazı üretimlerinde sprey kafalı olan modeller, sulanmak istenen yere göre 180 derece açılı çevrilebilir. 

En İyi Su Tabancası Hangisidir?

İşlevsel olarak en iyi su tabancası ihtiyaçlarınızı tam anlamıyla karşılayan tabancalardır. Bir yandan en iyi modeller arasında, yalnızca püskürtme işini yapan değil, su tasarruflu olanlar da vardır. 

Otomatik Bahçe Sulama Malzemeleri Nelerdir?

Otomatik sistemlerle birlikte üstün performans elde edeceğiniz modeller arasında; boru, su tedarik motoru, fıskiye ve benzeri malzemeler yer alır. 

 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bahçe Su Tabancası Fiyatları

595 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 595 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?