Heyecanlı ve bir o kadar da zorlu olan hamilelik süreci sonlanıp, bebeğinizi kucağınıza aldığınızda, zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacağınız harika bir döneme başlarsınız. Sevgi ve ilginiz ile günbegün büyüyen bebeğinizin sağlıklı bir gelişim göstermesi için beslenme düzeni ve tipi de zamanla değişir. İlk beş ay su gibi akıp gittikten sonra, anne sütünü destekleyecek ek gıdalara ihtiyaç duyarsınız. İlk beş ay sonlandıktan sonra, meyve ve sebze püresi, çorba, ekmek, yoğurt, peynir, muhallebi, yumurta gibi besinleri bebeğinize verebilirsiniz. Sonraki aydan itibaren ise bu ek gıdaların yanına bebek bisküvisi ekleyebilirsiniz. Bebek bisküvisi, özel içeriği üretildiği yere göre değişmekle birlikte, temelde, buğday unu, pirinç unu, buğday nişastası, şeker, bitkisel yağ, yağsız süt tozu ya da süt gibi besinlerin belli oranlarda karışımından oluşur. Bebek bisküvisi, bebek ve çocukların oldukça severek yedikleri bir gıda olarak, ek besin seçenekleri arasında sıklıkla tercih edilir. Leziz tadının yanında, bebeğinizin büyüme ve gelişimini destekleyen vitamin ve minerallere sahiptir. Ek besinleri tüketmeye hazır olan bebeğinizin kahvaltısını, bebek bisküvisi ile destekleyebilirsiniz. Besin değeri yüksek, ancak alerji yapma özelliği çok az olan bebek bisküvisini; süt, yoğurt, meyve suyu, çorba gibi sulu gıdalar ile birlikte verebilirsiniz. Bebek bisküvisi ile bebeğinizin tek başına yemek yemeyi öğrenmesini sağlayabilirsiniz. Gevrek yapısı sayesinde, bayatlama ve ufalanma olmadan uzun süre muhafaza edebilirsiniz.

Bebek Bisküvisinin Faydaları Nelerdir?

Bebek bisküvisi, oldukça lezzetli bir ek gıda olduğundan, bebeğinizin iştah problemini kolaylıkla çözebilirsiniz. Bebeğinize her sabah belli miktarda bebek bisküvisi vererek, daha çok hareket etmeye başladığı dönemde, günlük ihtiyacı olan enerji miktarına katkıda bulunursunuz. Bebek bisküvisi, doğumdan itibaren anne sütü ile beslenen bebeğiniz için farklı tatlarla tanışmasının bir yoludur. Bebeğinizin öğünlerine bebek bisküvisini ekleyerek, ilerleyen yıllarda kolay yeme alışkanlığı geliştirmesi için yardımcı olabilirsiniz. Bebek bisküvisinin özel kıvamı sayesinde, diş çıkarma döneminde olan bebeğinizin, beslenirken damağını kaşımasına olanak verebilirsiniz.

Hangi Bebek Bisküvisi Daha İyidir?

Bebek bisküvisi içinde beyaz un yerine, buğday unu, keçiboynuzu unu ya da pirinç unu gibi daha besleyici tahıl mamülerinin olması, ürünün iyi olduğunu gösterir. Ayrıca, içeriğinde, bebeğinizin ihtiyacı olan vitamin ve mineraller bakımından zengin olan bebek bisküvileri, daha sağlıklı bir seçim olur. Bebek bisküvisi almadan önce, besin değerlerine göz atıp, bebeğinizin gereksinimleri için en iyi olana karar verebilirsiniz.

Bebek Bisküvisi Kaçıncı Ayda Verilir?

Uzmanlara göre, bebeğinize 6. ay sonlandıktan sonra, bebek bisküvisi verebilirsiniz.

Bebek Bisküvisi Nasıl Verilir?

Bebek bisküvisini, diş çıkarma dönemindeki bebeğiniz için sulu gıdalarla yumuşatarak kullanabilirsiniz. Dilerseniz yumurta sarısı ve peynir ile birlikte devam sütünün içinde, dilerseniz az oranda pekmez ve sulandırılmış yoğurda karıştırarak verebilirsiniz. Pirinç unu ile hazırlanmış muhallebinin içine ufalayabilirsiniz.

Bebeklere Günde Kaç Adet Bebek Bisküvisi Verilir?

Uzmanlara göre, bebeklerin kahvaltılarında 3 ya da 4 adet bebek bisküvisi tüketmesi uygun olur. Önerilen sayıda bebek bisküvisini, dilerseniz yalnızca kahvaltı öğününde bebeğinize verebilir, dilerseniz ideal oranı iki öğüne bölebilirsiniz. Ancak bebeğiniz fazla kilolu ya da çok zayıf ise, doktorunuza danışarak, bu oranı size özel şekilde belirleyebilirsiniz.

Bebek Bisküvisi Kaç Kaloridir?

Bir porsiyonu 8 gr olarak hesaplanan bebek bisküvisi, 35 kcal; 100 gr’ı ise ortalama 435 kcal enerjiye sahiptir. Kalori dağılımının yaklaşık % 75’ini karbonhidrat, % 6’sını protein, % 15’ini yağ, kalanını ise lif, vitamin, mineral, aroma vericiler gibi diğer besinler oluşturur. Bebek bisküvisi sayesinde, bebeğinize ihtiyacı olan enerjinin yanında, A, B, C, D, E vitaminleri ve kalsiyum, demir, çinko, iyot gibi mineralleri de sağlayarak, sağlıklı gelişimine destek olabilirsiniz.

ARA
Giriş Yap
0Sepetim

Bebek Bisküvisi

129 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. hünnap Bebek Bisküvisi
  2. Eti Bebek Bisküvisi
  3. Hero Baby Bebek Bisküvisi
  4. Ülker Bebek Bisküvisi
  5. Hipp Bebek Bisküvisi
  6. Locusta Bebek Bisküvisi
  7. Hammm Bebek Bisküvisi
  8. Naturpy Bebek Bisküvisi
  9. Secret Farm Bebek Bisküvisi
  10. Aller Bebe Bebek Bisküvisi
  11. Promalt Bebek Bisküvisi
  12. Allerfree Bebek Bisküvisi
  13. Aptamil Bebek Bisküvisi
  14. Asudan Doğal Gıdalar Bebek Bisküvisi
  15. Bebivita Bebek Bisküvisi
  16. Beyorganik Bebek Bisküvisi
  17. Dia Baby Bebek Bisküvisi
  18. Humm Organic Bebek Bisküvisi
  19. Penelope Gurme Bebek Bisküvisi
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Yaş Aralığı
 7. Fırsat Ürünleri
 8. Ürün Türü
 9. Gramajı A-Z
 10. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/60002072/80381000/80381002
Başa dön