Bebek Yiyecek ve İçecek

Bebek yiyecek & içecekleri, en seçkin markaların özenle ürettiği ürünlerdir. Çünkü bebeklerin özellikle ilk aylarda en doğal ve sağlıklı besinlerle beslenmesi gerekir. Böylece sağlıklı ve güçlü bir fiziksel gelişimin temelleri atılmış olur. Ana öğün ya da ara öğün olarak tercih edilebilecek bebek yiyecek & içecekleri seçilirken, bebeğin aylık beslenme tablosuna dikkat edilmeli ve doktor tavsiyesi dikkate alınmalıdır.

Bebekler, dört ila altıncı aylar arasında ek besinlere geçiş yaparlar. İlk altı ay bebekleri sadece anne sütü ile beslemek gerekir. İki yaşına kadar ise ana besin kaynağı anne sütü olmalıdır. Herhangi bir nedenden dolayı anne sütü alınamadığı ya da anne sütünün yetersiz kaldığı durumlarda, doktor tavsiyesi ile ek besinlere başvurulabilir. Bu gıdalar, bebeklerin ayına uygun olarak hazırlanan ek besin ürünleridir. İlerleyen aylarda anne sütüne ilave olarak, ya da ara öğün olarak da bu ürünler tercih edilebilir. Organik bebek bisküvilerinden tahıl bazlı ek gıdalara, bebek meyve sularından özel bebek çorbalarına kadar pek çok alternatif, bebeklerin daha sağlıklı büyümesi için bizlere sunulur.

Bebeklerde Gaz Sancısını Engelleyen İçecekler Nelerdir? 

Bebeklerde özellikle ilk aylarda gaz sancısı, oldukça sık görülen bir problemdir. Pek çok anne, gaz sancısı için doğal çayları tercih eder. İçerisinde farklı bitkilerin bulunduğu bitki çayları, türüne göre, bebeği sakinleştirir ve gaz sancısını engeller. Farklı çiçek ve meyve karışımlarından elde edilen meyve çayları ise bebekler ve yetişkinler için sık tercih edilen ürünler arasında yer alır. Bazı meyve çayları, iştah açma ve kabızlık giderme özellikleri ile bilinir.

Bebek Meyve Sularının Faydaları Nelerdir?

Bebeklerin en çok tükettiği ek besinler arasında yer alan meyve suları, sade ve karışık seçenekleri ile bizlere sunulur. Bebeğin hem sıvı ihtiyacını gideren hem de vitamin desteği sağlayan meyve suları, genellikle organik meyvelerden üretilir. Bebeğin gelişimine göre dördüncü ya da altıncı aydan itibaren bebeğinize vermeye başlayabileceğiniz meyve suları, ara öğün olarak da oldukça besleyici bir tercihtir. Hem evde hem de dışarı çıktığınızda yanınızda kolaylıkla taşıyabileceğiniz bebek meyve sularını, bebeğinizin damak zevkine göre seçip kullanabilirsiniz.

Bebek İçme Suyu Nedir?

Anneler, bebeklerini beslerken verdikleri her gıdaya, hatta biberon ve emziğe kadar her ayrıntıya özenle yaklaşırlar. Su da altıncı aydan itibaren bebeklerin beslenme listelerinde yer alan bir içecektir. Bebek içme suyu; bebeklere özel olarak üretilmiş sulardır. Mineralli alternatifleri de mevcuttur. Hem evde hem de dışarıda gönül rahatlığı ile bebeğinize içirebileceğiniz bebek içme suları, küçük boyutları ile kolay taşınabilen ürünlerdir.

Bebekler İçin Ana Öğün Alternatifleri Nelerdir?

Ek besinlere geçişle birlikte bebeklerin en çok tükettiği gıdalardan biri çorbalardır. Çorbalar; içerisine sebzeden tahıla, balıktan tavuğa kadar pek çok gıda maddesi katılarak yapılan bebeğin kolaylıkla tüketebileceği bir forma sahip gıdalardır. Hem besleyici hem de kolay tüketilebilen bebek çorbaları, ana öğün alternatifi olarak düşünülebilir. Bebek çorbaları, küçük boyutlu ambalajları sayesinde, bebeğinizle dışarı çıktığınızda rahatlıkla yanınızda taşıyabileceğiniz besleyici bir üründür. Sebzelisinden tavuklusuna, pirinçlisinden kerevizlisine kadar pek çok seçenek arasında bebeğinizin damak zevkine uygun olanı tercih edebilirsiniz.

Bebekler ek gıdaya geçtikten sonra, mümkün olduğunca çok besini bünyesinde barındıran gıdalar tercih edilir. Bunlardan biri de bebek bisküvileridir. Bebekler için özel olarak üretilen bebek bisküvileri; pekmezli, tam buğday unlu, anne sütüne en yakın süt olan keçi sütlü, ballı, irmikli ya da üzümlü gibi seçeneklerle bizlere sunulur. Seçkin markalar tarafından üretilen bebek bisküvileri, farklı damat tatlarına hitap edecek çeşitliliğe sahiptir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Yiyecek & İçecek

714 ürün listeleniyor
Anne / Bebek / Oyuncak
Anne / Bebek / Oyuncak
Bebek Beslenme
Bebek Beslenme
Bebek Yiyecek ve İçecek
Bebek Yiyecek ve İçecek
Bebek Çayı
Bebek Çayı
Bebek Meyve Suyu
Bebek Meyve Suyu
Bebek İçme Suyu
Bebek İçme Suyu
Bebek Bisküvisi
Bebek Bisküvisi
Bebek Çorbası
Bebek Çorbası
Bebek Atıştırmalığı
Bebek Atıştırmalığı
Kuponlu Ürünler
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 24 / 714 ürün
DSACategoryId/2147483639/60002072/80381000