Bebek Çorbası

Bebek Çorbaları

Bebek sahibi olmak, evlenen çiftlerin çoğunun hayalleri arasında yer alır. Yeni doğan dönemi sona eren ve 6.ayı tamamlayan bebekler için ek gıdaya geçiş dönemi gelir. Ek gıdaya geçen bebekler için ilk zamanlarda yumuşak gıdalar verilmelidir. Bebek çorbaları, bu ilk dönem için en faydalı besinlerdendir. Bebeğinizin damak zevkinin gelişmesi ve her tada alışması için sizler de çorbalar ile başlayabilirsiniz. En doğal sebze ve tahıllar kullanılarak üretilen çorbaların içeriği oldukça zengindir. Bebeğinizin kalsiyum, protein, demir, fosfor gibi minerallerle sağlıklı beslenmesini sağlayabilirsiniz. Bebek yoğurtlu çorba, kalsiyum yönünden en zengin çeşidindendir. Kemik ve diş gelişimi için önem taşır. Farklı markalar tarafından üretilen çorbalar el yapımıdır. Vitamin içerikleri yüksek olan bebek çorbalarının kilo aldırma özelliği vardır. Bebeğinizin normal kilosundan daha az olduğunu düşünüyorsanız gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Bebeğinizin aylık durumuna uygun içerikli çorbaları seçebilirsiniz. Tüm miniklerin damak tadına uygun üretilen çorbalar kısa sürede ek gıdaya geçiş döneme alışmalarını sağlar. 6 aylık bebek çorbaları içeriğinden başlayarak 3 yaşa kadar gider.

Bebek Çorbası Çeşitleri

6.ayına giren bebekler için çorbalar vazgeçilmez gıdalardandır. Bebek için çorba, birbirinden farklı tat ve aromalarda üretiliyor. Bebeğiniz için önemli olan gelişme döneminde protein ve minerallere ihtiyacı artar. Çorba çeşitleri ile bu ihtiyacını karşılamanız mümkündür. Bebek sebze çorbaları vitamin ihtiyacını karşılayan çeşitlerindendir. Çorbanın içeriğinde yer alan sebze parçalarını rahatlıkla yutabilir. Kerevizli, pırasalı, havuçlu, ıspanaklı, patates ve domatesli gibi çeşitli sebze kategorisine sahiptir. Bebeğinizin ileride sebze ayrımı yapmaması için tüm çorba çeşitlerinden tattırabilirsiniz. Sebzelerin yanı sıra tavuklu ve etli çorbalar da sevilerek tercih edilen çeşitlerindendir. Özellikle anneler bebekleri için hindili ve tavuklu çeşitlerini seçiyor. 6 ay bebek çorbaları çoğunlukla kavanoz ya da paketler halinde satışa sunuluyor. Son derece hijyenik koşullarda paketlenen çorbalar bebeğinizin gelişiminde önemli bir yer tutar. Anne ve babalar olarak bebeğinizin sağlıklı büyümesini istiyorsanız ilk dönemde çorbalara önem vermelisiniz. 7.ay bebek çorbaları, gönül rahatlığıyla ek gıda olarak bebeğe verilebilir. Kemik iliği ve suyu içeren çorba çeşitlerini de 6.aydan sonra verebilirsiniz. 

Bebek Çorbaları Faydaları

Gün geçtikçe anne ve babaların bebekleri için tercih ettiği çorbaların faydaları saymakla bitmiyor. Sebzeli çeşitlerden tavuklu çeşitlere kadar hepsinin pek çok faydası bulunuyor. 7 aylık bebek çorbaları içeriğinde yer alan 4 sebzeli çeşidi midenin kuvvetlenmesini ve iştahının artmasını sağlar. İlk başladığında bebeğinizin damak zevkine tuhaf gelebilir fakat zamanla alışarak tadına bayılacaktır. B vitamini yönünden oldukça zengin olan tavuklu ve kerevizli çorbalar vücudunun kuvvetlenmesini sağlayacaktır. Bebeğinizin fosfor, demir ve önemli bileşen ihtiyaçlarını karşılar. 8 aylık bebek çorbaları içinde en sık tercih edilen 7 sebzeli çeşitlerdir. Bu sebzeler; havuç, patates, pırasa, kereviz, maydanoz, dereotu ve brokolidir. Tüm sebzeler birleşince muhteşem bir tat ortaya çıkar. Özellikle en çok faydası olan kemik suyu çorbası bebeklerin gelişimi tam anlamıyla tamamlamalarında yardımcı olur. Bebeğiniz sindirim sistemi hastalığı yaşıyorsa gönül rahatlığıyla içirebilirsiniz. Tüm bebek çorbalarının fiyatları da uygun aralıklardadır.

Bebek Çorbaları Ne Zaman Yedirilmeye Başlanmalı?

Çoğunlukla ek gıdaya geçiş dönemi 6.aydan itibaren olsa da bebeğinize 5.aydan sonra çorba yedirmeye başlayabilirsiniz.

Bebek Çorbaları Sağlıklı mıdır?

İçeriğinde yer alan tüm besinler doğal olduğundan çorbalar son derece sağlıklıdır.

Bebek Çorbaları Ne İçerir?

Bebek çorbalarının içeriği kullanılan besinlere göre değişir. Sebzelerden, et ve tavuk sularına kadar geniş içeriği mevcuttur. Dilediğinizi seçebilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Çorbaları

270 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 270 ürün
DSACategoryId/2147483639/60002072/80381000/302133