Doktor Seti

Kız ve erkek çocuklarının ilgisini çeken rengarenk oyuncaklar arasında doktor setleri de yer alıyor. Her bir set ile çocuklar bir mesleği tanıyor ve o meslekte kullanılan aletler ile oyun kurarak gelişimlerine katkı sağlıyor. Çocukların sevdiği karakterlerin de yer aldığı setler, onların hayal dünyalarına hitap ediyor. Oyun sayesinde yaratıcılıkları gelişiyor. Gerçek hayatta görebilecekleri konuları oyunlar ile öğrenmeleri sağlanarak aradaki bağın kurulmasına destek olunuyor. 2 ve 12 yaş arasındaki tüm çocuklara hitap eden oyuncaklar arasında Engin Oyuncak, CC Toys, Barbie gibi kaliteli birçok markanın ürünleri bulunabiliyor.

Doktor setleri, genellikle çantası ile birlikte veriliyor. Setlerin içerisinde stetoskop, şırınga, sargı bezi, makas, yaka kartı, cımbız, gözlük gibi aletler yer alıyor. Bazı setlerin içinde yer alan bebekler de oyuna katkı sağlayarak tedavi uygulanacak hasta görevini yerini getiriyor. Oyuncaklar, çocukların renkli dünyasına uygun şekilde pembe, mavi, sarı, yeşil, mor, kırmızı, turuncu gibi renklerde tasarlanıyor. Set çantaları haricinde doktorlara hitap eden masalar, doktor servis arabası gibi farklı stilde oyuncak tasarımlarına da yer veriliyor. Her oyuncağın içine ilgi alanına yönelik olarak aksesuar ve aletler, özenle yerleştiriliyor. Çocuklar bu setlerin biri ile istedikleri oyunu kurgulayabiliyor. Bu sayede oyun kurma ve hikaye tasarlama yetenekleri de gelişiyor. Oyunları tek başlarına oynayabilecekleri gibi arkadaşları ile de oynayabiliyorlar. Oyuna siz de katılabilip çocuğunuzun bilmediği parçalar hakkında ona bilgi verebiliyor; bazen birlikte öğrenerek eğlenceli zaman geçirebiliyorsunuz.

Doktor seti modellerinin içerisinde diş doktoru ve veteriner ile ilgili ayrı setler de bulunuyor. Diş doktoruna ait olan önlük, fırça, diş fırçası ve macunu gibi birçok parça setin içinde yer alıyor. Veteriner setlerinde bazen küçük bir hayvan da yer alıyor. Böylece çocuğunuz, tedavi edeceği köpeği de görebiliyor. Setin için fırça, tarak, makas, gözlük gibi birçok araç gereç görülebiliyor. Çocuklar oynarken neredeyse gerçeğe yakın aletler ile mesleği deneyimleme fırsatını yakalıyor.

Bu oyuncaklar sayesinde çocuklar, doktor meslekleri tanıyorlar. Örneğin, "doktor ne iş yapar, bir gününü nasıl geçirir, doktor için zamanın önemi nedir?" gibi birçok konuyu oyun içinde öğrenebiliyorlar. Diş doktoru ve veteriner hakkında da bilgi sahibi olabiliyorlar. Mesleği tanımanın yanında uzun süre bıkmadan aynı oyuncakla oynayabilmenin zevkini de yaşıyorlar. Aletlerin sayıca fazla olması ve el, bilek kaslarını çalıştırması sebebi ile motor becerilerinin gelişimine katkı sağlanıyor. Çocuğunuz, oyun kurgusunu kendisi oluşturmayı öğreniyor. Hikaye anlatımını kavrıyor ve kendisi de bunu yapabilmek için gayret gösteriyor.

Setlerde çocukların sevdiği kahramanlardan Barbie, Batman, Tom ve Jerry, Hello Kity, Mickey Mouse, Superman gibi tanıdık figürler de yer alıyor. Karakterlerin renklerini yansıttığı setlerin yanında çantalar üzerinde çıkartmalarıyla yer alan modeller de setler içinde önemli yer tutuyor. Oyuncak setlerinin fiyatları da markalara ve markaların tasarımlarına göre farklılık gösteriyor. Birçok oyuncak markasının doktor setleri arasından çocuğunuzun ilgisini çekeceğini düşündüğünüz modelleri inceleyebilir; bütçenize uygun olanlara sahip olabilirsiniz. Çocuğunuzun sevdiği karakterlerin üzerinde olduğu setleri doğum günlerinde hediye olarak verebilirsiniz. Bir mesleği tanıma ve oyun ile gelişimi sağlama için sevdiğiniz miniklere, çocuğunuzun arkadaşlarına setlerden hediye ederek onları mutlu edebilirsiniz.

Çocuklar, oyun saatleri için setleri okula da götürebilir. Yanlarında götürdükleri setler ile birkaç arkadaş grup olarak oyun oynayabilir ve birlikte paylaşımın yanında birlikte öğrenebilme uyumunu da yakalayabilir. Setlerin hangi yaş grubuna ait olduğu, kutu üzerindeki bilgilerin içinde belirtiliyor. Ayrıca, satın almadan önce filtreleme seçeneklerini kullanarak çocuğunuzun yaş grubuna, sevdiği kahramana göre seçim yapabilir; onun gelişimine uygun oyuncakla oynamasını sağlayabilirsiniz.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Bebek Doktor Seti

318 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 318 ürün
DSACategoryId/2147483639/23031884/297993/80138068