İhtiyaç duyduğu anda bebeğinize su, süt, mama, yiyecek verebilmeniz mümkün; bunun için bebek termosu ve bebek kabı çeşitlerini deneyebilirsiniz. Böylelikle nerede olursanız olun bebeğinizin besinini sağlamış olur ve termos ve kap sayesinde besinin ısısının sabit kalmasını sağlarsınız. Bebek termosu ve bebek kabı, bebeğinizin alışkanlıklarına uygun tasarlanmıştır, çeşitli malzemelerden üretilmiş birçok çeşit termos ve kap bulabilirsiniz.

Bebek Termosu ve Bebek Kabı Ne İşe Yarar?

Bebeğinizin içeceği suyun, sütün ve diğer tüm içeceklerin ısısı önemlidir. Bebek termoslarının çoğu, içeceğin ısısının beş saatten uzun süre sabit kalmasını sağlar. Seyahate çıktığınızda, ziyarete gittiğinizde, parkta vakit geçirmek istediğinizde bebek termosları bebeğinizin sağlıklı beslenmesini sağlar. Bebek kabı ise katı gıdaların ısısını korur ve bu kaplar sayesinde evden çıkmadan hazırladığınız bir veya birden fazla öğüne ait katı yiyecekleri ya da püre hâlindeki gıdaları muhafaza edebilirsiniz.

Bebek Termosu ve Bebek Kabı Kaç Mililitre Olmalıdır?

Bebek termosu ve bebek kabı satın alırken bebeğinizin kaç aylık olduğunu, öğünlerindeki beslenme miktarını, doktorunuzun gıda miktarı konusundaki önerilerini göz önünde bulundurmanız yerinde olacaktır. Bebeğiniz çok içecek tüketmiyorsa ve seyahatleriniz dört saatten daha uzun sürmüyorsa 300 mililitrelik bir termos ihtiyacınızı karşılayacaktır. Eğer bebeğinizin daha fazlasına ihtiyaç duyacağına inanıyorsanız 500 mililitrelik termosları tercih edebilirsiniz. Bebek kabınızı seçerken ise bir öğünlük ya da birden fazla öğünü karşılayabilecek büyüklükte kaplar karşınıza çıkacaktır. Bu durumda bebek kabınızı bebeğinizin hangi yaşa kadar kullanmasını istediğinizi, toz mama için bebek kabını kullanıp kullanmayacağınızı düşünebilirsiniz. Toz mamalar için çok ufak mililitrelik bebek kapları ihtiyacınızı karşılar ya da çerez kabı gibi farklı bebek kaplarını tercih edebilirsiniz. Ancak eğer bebeğiniz katı gıdaya geçtiyse daha büyük ebattaki mama kaplarını seçmelisiniz.

Bebek Mama Kabı Çeşitleri Nelerdir?

Bebek mama kaplarının iç bölmeleri çelik, cam, plastik ya da alüminyum olabilir. Uzun süre gıda ısısını koruyan mama kaplarının içi cam ya da çeliktir. Ancak daha kısa süreli ısı sabitliği sağlayan mama kapları bebeğinize zarar vermeyen bir plastik madde kullanılarak ya da alüminyum malzeme ile üretilir. Mama kaplarının dışı ise kırılmaz gövde özelliğine sahiptir ve kapakları oldukça sağlamdır. Böylece mama kabınızın sızıntı yapmaması sağlanır. Bazı mama kapları iki ya da daha fazla hazneye sahip olabilir. Bebek mama kaplarının bazı çeşitleri bebek kaşığını da içermektedir.

Bebek Su Kabı Çeşitleri Nelerdir?

Bebek su kapları ve termoslar boyutlarına, renklerine, malzeme türlerine, markalarına göre sizin için birçok seçenek içerir. Kendinden bardaklı ya da biberonlu termoslar sayesinde bebeğiniz rahatça sıvı alabilir. Termal vakumlu termoslar sıvıyı uzun süre sabit sıcaklıkta tutar. Bebek su kabınızın ağırlığı, içeriğinde kullanılan maddeye göre değişiklik gösterir. Çelik ve cam su kapları ağır olabilirken alüminyum ve plastik içerikli su kapları daha hafif olacaktır. Yürüyüş yapacağınız ve fazla ağırlık taşımak istemediğiniz durumlar için daha ufak ve hafif su kabı modellerini tercih edebilirsiniz.

Bebek Termosu ve Bebek Kabı Kullanırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bebeğinizin sağlığı ve beslenmesi için onun kullandığı gıda kapları ve termoslar oldukça önemlidir. Hijyenini kolay sağlayabileceğiniz ürünler seçmeye, ürünlerin içini uygun ısıdaki suyla ve uygun deterjanlarla yıkamaya dikkat etmelisiniz. Bazı ürünler bulaşık makinesinde yıkanabilirken bazılarının malzemesi buna uygun olmayabilir. Bununla beraber ürünlerin dışının bebeğinize ilgi çekici gelmesi de önemlidir. Dış gövdenin canlı renklerden oluşması, bebeğinizin ya da sizin elinizden kaymaması ve sağlamlığı önemlidir.

Bebek Termosu Fiyatları

115 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Baby Jem
  2. Skip Hop
  3. CoolGear
  4. Twistshake
  5. Akay
  6. Nuk
  7. Bibaby
  8. Chicco
  9. Sevi Bebe
  10. Baby&Plus
  11. Bebedue
  12. Wee Baby
  13. Let's
  14. Bebedor
  15. Bondigo
  16. Herevin
  17. Paladone
  18. Barbie
  19. Disney
  20. Hakan Çanta
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/60002072/301161/10413
BAŞA DÖN