Cilt bakımının yaşı olmaz. İnsan vücudu doğduğu andan itibaren dış ortamla sürekli temas halindedir. Bu nedenle cilt tipine bağlı olarak bakım yapılmayan ciltlerde kuruma, yağlanma gibi çeşitli problemlerin ortaya çıkar. Cildin ortam koşullarına karşı verdiği bu tepkiye karşı gereken önlemler alınmazsa cildin tahriş olması ve sivilce oluşumuyla karşı karşıya kalınabilir. Bu gibi durumları önlemek için aşırı kuru ciltlerde düzenli olarak nemlendirici kullanılması, yağlı ciltlerde ise dengeleyici ürünlerin kullanılması gerekir. Bu anlamda cilt tipine göre özelleşen bakım ürünlerini kullanabileceğiniz gibi bebek yağının olumlu etkilerinden de faydalanabilirsiniz. Bebek yağı, hassas bebek cildi baz alınarak üretildiği için her cilt tipine uyumlu, antialerjik özelliğe sahip, yetişkinlerin de kullanabileceği güçlü bir nemlendirici olup hem bebeklere hem de yetişkinlere yapılan masajlarda da sıklıkla kullanılan bir üründür.

Bebek Yağı Nasıl ve Nelerde Kullanılır?

Bebek yağı esasında cilt bakım ürünleri arasında yer almasına rağmen günlük hayatın pek çok farklı alanında kullanılabilir. Cildin nemlendirilmesinin yanı sıra bebek yağı, dudak peelinginde de oldukça etkili bir üründür. Bebek yağı, şeker ve birkaç damla limonu karıştırarak oluşturacağınız jel ile her gece dudaklarınıza peeling yapabilirsiniz. Bunun dışında özellikle son dönemlerde makyajın kalıcılığını arttırmak amacıyla su geçirmeyen makyaj malzemeleri kullanılmaya başlamıştır. Bu tip malzemeler ile yapılan makyajın temizlenmesi için su yeterli olmadığından, genellikle çift bazlı makyaj temizleyicileri kullanılır. Çift bazlı temizleyicilerde de yağ esaslı bazın makyaj çıkarmada etkili unsur olduğu düşünülürse bebek yağının bu anlamda iyi bir makyaj temizleyici özelliği taşıdığı söylenebilir. Başka herhangi bir madde eklemenize gerek kalmadan sadece bebek yağını bir parça temiz pamuğa damlatıp; bu pamukla yapacağınız yavaş hareketler yardımıyla gözlerinizi silerek göz makyajınızı rahatlıkla temizleyebilirsiniz. Ayrıca özellikle hamilelik döneminde vücudun farklı bölgelerinde oluşabilen çatlaklara karşı önlem almak için de bebek yağından faydalanabilirsiniz.

Bebek yağı cildin yumuşamasını sağlarken, çatlak oluşumunu da engeller. Elinize döktüğünüz bir miktar bebek yağı ile çatlak oluşumu beklenen bölgelerinize masaj yaparak çatlakların önüne geçebilirsiniz. Kişisel bakım haricinde farklı alanlarda da kullanılabilen bebek yağı; cam, porselen, plastik gibi malzemelerden çıkmayan etiketlerin çıkarılmasında, parmağınızda sıkışan yüzüğü kolay bir şekilde çıkarmada ve hatta ayakkabıların parlatılmasında bile kullanılabilir. Hatta saçlarınıza sakız yapıştığında bu sakızı çıkarmak için bile bebek yağından faydalanabilirsiniz.

Yenidoğan Bebeklerde Bebek Yağı Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Yenidoğan bebeklerin cildi oldukça hassas ve ince olduğundan yıpranmaya oldukça müsaittir. Yıpranan ciltlerde ise cilt bütünlüğü yavaş yavaş bozulmaya başlar. Cilt bütünlüğü bozulan bebeklerin vücudunda da enfeksiyon riski ciddi anlamda artış gösterir. Bu nedenle bebeğin cilt bakımı anneler için son derece önemli bir konudur. Özellikle doğum gerçekleştikten sonraki birkaç gün içinde bebeklerin cildinde kurumalar ve kabuk oluşumları görülebilir. Bu gibi durumlarda cildin nemlendirilmesini sağlamak amacıyla çeşitli losyonlar veya bebek yağı kullanılması önerilir. Yeni doğan bebeklerin cildini daha iyi nemlendirebilmek için bebek yağını ıslak vücuda uygulamayı deneyebilirsiniz.

Bebek Yağı Kaç Para?

Bebek yağı fiyatları ürün miktarına ve markaya bağlı olarak değişiklik gösterir. Aynı standartlarda iki farklı markaya ait bebek yağı ele alındığında gramaja bağlı olarak fiyat farklılıkları görülebilir. Ancak bebek yağı fiyatlarını belirleyen bir diğer unsur ise doğal malzeme kullanımıdır. Bu anlamda organik olarak tanımlanan bebek yağları, daha yüksek standartlara sahip ürünler arasında yer alır. Genel anlamda uygun fiyatlı ürün seçenekleri ile bebek yağları her bütçeye hitap eden bir ürün grubudur.

Bebek Yağı

109 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Johnsons Baby
  2. Dalin
  3. Friendly Organic
  4. Bübchen
  5. Sebamed
  6. Uni Baby
  7. Chicco
  8. Evomere
  9. Nivea
  10. Organicare
  11. 99
  12. Azeta
  13. Burt's Bees
  14. Farmasi
  15. Incia
  16. Mustela
  17. Palmer's
  18. Penaten
  19. Arifoğlu
  20. Bade Natural
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Fırsat Ürünleri
 4. Ürün Puanı
 5. Satıcı A-Z
DSACategoryId/2147483639/80383015/301159/80383021
BAŞA DÖN