Çalışmaları, eserleri ve fikirleriyle tarihe iz bırakan bilim adamları, düşünürler, filozoflar, şairler ve devlet adamlarının yaşamları, her dönem merak konusu olmaya ve ilgi çekmeye devam ediyor. Ünlü bilim adamları ve tarihin akışına yön veren insanlarla ilgili kitaplar sayesinde etkileyici yaşam hikâyelerini, dünyayı değiştiren buluşları, tarihe iz bırakan eser ve fikirleri bütün ayrıntılarıyla öğrenebilirsiniz.

Dünyaya yön veren bilim adamları, düşünürler, filozoflar, şairler ve devlet adamları gibi ünlü insanlar hakkında yazılmış, ilgi ve heyecanla okunan birçok kitap ve kitap setleri bulunuyor.

Yakın Dönem Türk Bilim Adamlarıyla İlgili Kitaplar Nelerdir?

Cumhuriyetin kuruluşundan günümüze kadar olan süreçte, çalışmalarıyla Türk ve dünya bilim tarihine geçen ünlü Türk bilim adamlarının yaşamını konu edinen çeşitli kitaplar bulunuyor. Farklı bilim dallarında çalışmalar yapan dünyaca ünlü Türk bilim adamı kitapları ile onların bilime yaptıkları önemli hizmetleri, buluşlarını ve yaşam öykülerini en ince ayrıntısına kadar öğrenebilirsiniz.

Eski Dönem Türk ve Müslüman Bilim Adamlarıyla İlgili Kitaplar Nelerdir?

İslâmiyetin ilk dönemleri, Orta Çağ ve sonrasındaki geçmiş dönemlerde yaşayan Türk ve Müslüman bilim adamlarının astronomi, tıp, matematik, kimya, fizik, felsefe ve mantık gibi alanlarda bilimin ilerlemesi yolunda oldukça önemli katkıları bulunuyor.

Eski dönem Türk ve Müslüman bilim adamları hakkındaki eserleri satın alarak, birçok batılı bilim adamına da ilham kaynağı olan büyük Türk ve İslam bilginlerinin yaşamlarını inceleyebilir, eser ve buluşlarını tanıyabilir ve bilime yaptıkları büyük katkıları ayrıntılarıyla öğrenebilirsiniz.

Yakın ve Eski Dönem Yabancı Bilim Adamlarıyla İlgili Kitaplar Nelerdir?

Halen hayatta olan veya yakın dönemde yaşamış yabancı bilim adamları hakkındaki kitaplar fizik, kimya, matematik, biyoloji, tıp, astronomi ve diğer bilim dallarındaki çalışmalarıyla dünyayı etkileyen isimlerin yaşam öykülerini konu ediniyor. Yakın dönem yabancı bilim adamlarının yanı sıra Antik Çağ da dahil olmak üzere geçmiş çağlarda yaşamış ve çalışmalarıyla tarihe iz bırakmış yabancı bilim adamları hakkında birçok eser bulunuyor.

Ayrıca hem yerli hem de de yabancı bilim adamlarının biyografilerini anlatan, tamamen çocukların algılama düzeyine göre hazırlanmış ve rengârenk çizimlerle süslenmiş çeşitli bilim kitapları da bulunuyor. Çocuklara özel hazırlanan bilim kitaplarını satın alarak çocuğunuza bilim sevgisini en iyi şekilde aşılayabilir ve ünlü bilim adamlarını yakından tanımalarını sağlayabilirsiniz.

Ünlü Düşünür, Filozof ve Şairlerle İlgili Kitapların Kapsamı Nedir?

Antik Çağ'dan günümüze kadar olan süreçte yaşamış olan birçok ünlü düşünür, filozof ve şairin etkileyici yaşam öykülerini konu edinen çeşitli kitaplar bulunuyor. Ünlü düşünür ve filozofları anlatan kitapların bazıları ise tamamen çocuklara özel hazırlanıyor ve çeşitli ilginç çizimlerle zenginleştirilerek konuları sıkıcı olmayan bir şekilde ele alıyor. Eserleri satın alarak, düşünce ve edebiyat dünyasına yön veren birçok ünlü kişinin hayat öyküsünü ve çalışmalarının detaylarını öğrenebilirsiniz.

Türk din alimleri ve tasavvuf büyüklerinin hayat hikâyelerini, gönül dünyalarını ve eserlerini inceleyen detaylı biyografi kitapları da bulunuyor. Tasavvuf büyükleri ve çeşitli Türk din alimleri hakkındaki kitaplar ile birçok tasavvuf ve din bilgininin hayatını yakından tanıyabilir, çalışmalarını ve eserlerini öğrenebilir ve ilgi çekici tarihsel bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Dünyaya Yön Veren İnsanlarla İlgili Kitap Setleri ve Serileri Nelerdir?

İnsanlığa yön veren kişilerin hayatı hakkında tek olarak satılan kitapların yanı sıra kitap seti ya da serisi olarak satılan çeşitli eserler de bulunuyor. Bazı kitap setleri bilim adamları, düşünürler, filozoflar, kaşifler, devlet adamları, mucitler ve ressamlar gibi birçok ünlü insanın biyografisine yer verirken, bazı kitap setleri ise sadece belirli bir alandaki ünlü insanların yaşam öykülerine yer veriyor. Tarihe iz bırakan ünlü kişilerle ilgili kitap setleri ve serilerini satın alarak, çok sayıda kitaba avantajlı fiyatlarla sahip olabilir ve birbirinden etkileyici yaşam öykülerini bir arada okuyabilirsiniz.


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Bilim Adamı Kitapları

Konumseçilmedi
Toplam 24 / 140 ürün
DSACategoryId/60001501/2147483645/1501753/9930/1501517