Boru Anahtarı

Boru Anahtarı Fiyatları 

Boru anahtarı fiyatları, bu ürünlerin markasına, modeline ve özelliklerine bağlı olarak değişkenlik gösterir. Boru anahtarları, boruların bağlantı kısımlarını sıkmak veya gevşetmek amacıyla kullanılır. Ancak bu ekipmanlar, farklı tip özelliklerde üretildiği için fiyat aralıkları aynı değildir. Genellikle, boru anahtarlarının imalatı dökme çelik kullanılarak yapılmaktadır. Boru anahtarlarının kullanıldığı projeler arasında, tamirat, bakım, onarım, tesisat ve benzeri yer almaktadır. Aynı zamanda, farklı boru çaplarının üzerinde kullanılan çok sayıda tasarlanan anahtar türü bulunmaktadır. Buna bağlı olarak boru anahtarlarının fiyat aralıkları sabit değildir. 

Boru anahtarlarının düz, ağır tip, ofset ve benzeri modellerini kullanarak, farklı projeleri yönetebilirsiniz. Boru anahtarlarının seçimi ise kullanılacak alan boru tipine bağlıdır. Çünkü sayısız boru anahtarı seçeneği vardır. Boru anahtarı fiyatları da bu seçeneklere bağlı olarak farklılık gösterir. 

Boru Anahtarı Nedir?

Boru anahtarları, alt kısmı tırtıklı ya da oval parçaları rahatlıkla kavrayacak şekilde tasarlanan aparatlardır. Sap kısmında yer alan yüzüklü vida sistemi üzerinde hareket etmektedir. Böylece çene açıklığı ayarı da yapılmış olur. Tutulacak parçanın kalınlığına bağlı olarak parça ve çene arasındaki boşluk yüzük sayesinde ayarlanır. Sap sıkıldığında ise parça güçlü bir şekilde kavranmış olur. 

Boru anahtarlarının 3 inç boru anahtarı olmak üzere; 8, 10, 12, 14, 18, 24, 36 gibi farklı inçteki büyüklükleri vardır. Bu büyüklükler ise kavranacak olan boru ya da parçanın boyutuna uygun olarak seçilebilir. Genellikle, bu anahtarlar dökme demirden üretildiği için oldukça sağlamdır. Ayrıca bu anahtarların ev ortamında ya da endüstriyel sektörlerde kullanılacak seçenekleri de bulunmaktadır. 

Boru Anahtarı Nasıl Seçilmelidir?

Boru anahtarı farklı ebatlardaki boru tipleri için kullanılan ve çeşitli boyutlarda olan ekipmanlardır. Ağır hizmetler ya da endüstriyel anahtarlar olarak kullanılan modeller vardır. Ancak endüstriyel anahtarlar genellikle ebat olarak daha büyüktür. Fakat ev içi kullanımlar için de uygun olmayan modellerdir. Eğer ev kullanımı için anahtar arıyorsanız, 14-18 inç uzunluğundaki ve 1-6 boruları tercih edebilirsiniz. Bu boyuttaki anahtarlar ile küçük çaplı tamirat işlerini yapabilirsiniz. Ancak bazı durumlarda, anahtarların boruya uydurulması zorlu bir durum olabilir. Bu gibi durumlarda ise yaylı çeneye sahip olan anahtar çeşitlerini kullanabilirsiniz. Çünkü mekanik türlere göre bu anahtarlar sayesinde daha kolay ayar yapabilirsiniz. 

Bazı boru anahtarı modelleri ise yerine oturtulduktan sonra, kilitlenebilir tasarımdadır. Zaman zaman tesisat çalışmaları yaparken, dar mekanlarda çalışmanız gerekli olabilir. Bu gibi durumlarda ise geniş kafalı olan boru anahtarları sizi zorlayacaktır. Ancak kavrama dişi fazla olan dar kafalı boru anahtarları, küçük mekanlar için verimli olacaktır. Aynı zamanda, anahtarların açılımının ne kadar olacağını belirlemek için bu anahtarların çene bölümünde yer alan sayılara dikkat etmelisiniz. Bu boru anahtarlarında ayarlanabilen somunlar hareket ettikçe, çene açıklığıyla hangi boru çapına ulaşıldığını görebilmek mümkündür. Boru anahtarlarının kafa bölümleri dökme çelik, karbon çelik ya da dövme çelikten imal edilir. İmalat özelliğine bağlı olarak boru anahtarı fiyatı da değişkenlik gösterir. Örneğin, çelik malzemeli boru anahtarlar uzun ömürlüdür. Bu nedenle de kırılma riskini ortadan kaldırır. Aynı zamanda, koruyucu bir katmanla kaplanmışlardır. Böylece yıpranma ve paslanmaya karşı da dayanıklılığını korur. 

Boru Anahtarı Çeşitleri

Farklı niteliklerde boru anahtarı çeşitleri bulunmaktadır. Örneğin, büyük boru anahtarı modelleri, büyük projelerde kullanabileceğiniz bir modeldir. Bu nedenle, projeleriniz için uygun boyutlu ürünleri kullanmanız gerekmektedir. Çünkü projelerde yanlış anahtar kullanımları bağlantı ve boru aksesuarlarında çeşitli zararlara neden olabilir. Ancak bu anlamda, en popüler olan boru anahtarlarının özellikleri hakkında da bilgi sahibi olmak gerekir. Böylece işiniz daha da kolaylaşır ve tesisat çalışmalarınızda doğru adımlar atabilirsiniz. 

Genellikle, düz boru anahtarı en fazla tercih edilen ürünlerden bir tanesidir. Düz anahtar modelleri, ¾-8 inç aralığında olan boruların ayarlanmasına yardımcı olur. Boru anahtar çeşitleri arasında, ağır hizmet tipi modelleri de 60 inç büyüklükteki anahtarlar da bulunmaktadır. Ofset anahtarları ise çene kısımları dar olan ve yalnızca küçük mekanlarda kullanılan modellerdir. Paralel kurumlarda işlevsel olan bu modeller, hareket ettirilirken de zorlanmayacağınız ofset anahtarları seçebilirsiniz. Bu anahtar modelleri, isim olarak İsveç boru anahtarları olarak bilinmektedir. Çeneleri sayesinde, bu anahtarları kullanan bireyler sınırlı alanlarda rahatça çalışır. Çeşitler arasında yer alan ağır tip 45 derece boru anahtarlar ise duvara yakın durumdayken rahatça çalışılmasına olanak sağlar. Aynı zamanda, borunun çapına bağlı olarak farklı inç aralıklarında anahtarlar vardır. 

Bir diğer boru anahtarı seçeneği ise kaldıraçlı modellerdir. Sökümü zor olan yıpranmış ve paslanmış boruların ya da eski yapıların tesisat çalışmalarında sık sık kullanılır. Bu anahtarların dizaynı, kullanıcıların fazla güç kullanmasına neden olur. Ancak boru hasar almadan gevşetilmiş olur. 

Boru Anahtarları Nasıl Kullanılır?

Boru anahtarları, üretim özelliklerine bağlı olarak farklı tip işlevselliklere sahiptir. Çoğu zaman kırık boruyu tamir etmek bir hayli zordur. Buna bağlı olarak, satın alacağınız boru anahtarı türünü çok iyi seçmeniz gerekmektedir. Yani kullanım amaçlarınıza hitap eden bir boru anahtarını tercih etmeniz önemlidir. Boru anahtarlarının ağırlığı, uzun ömürlü şekilde kullanabileceğiniz oranda olmalıdır. Çünkü aşırı ağırlığı olan anahtarlar, uzun süre elde tutulduğunda kaslarda ağrılara neden olmaktadır. Yalnızca boru anahtarları değil, herhangi bir aletin de uzun süre elde tutulması yorgunluğa sebep olacaktır. Ancak ayarlı boru anahtarı modelleri, oldukça ergonomik tasarımlarda üretilmektedir. Bu nedenle, zorlanmadan bu anahtarları kullanabilmeniz mümkündür. 

Boru anahtarlarıyla çalışırken, elleriniz ister istemez terleyecektir. Buna bağlı olarak ise boru anahtarlarının tutacak kısımları plastikten imal edilmiştir. Kalitesi yüksek malzemelerden üretilen tutamaç bölümleri, ellerinizi yıpratmadan rahat bir şekilde çalışmanıza olanak sağlar. Aynı zamanda, bu anahtarlar sert şartlarla başa çıkmak adına tasarlandığından dolayı düzenli bir bakım gerektirmez. Diğer yandan ise bakım çalışmalarını uzun süreli olarak ihmal ettiğinizde çeşitli performans sorunlarıyla karşılaşırsınız. Boru anahtarlarını uzun seneler boyunca, verimli şekilde kullanabilmek için her çalışmanın ardından gerekli temizliğini yapmalısınız. Anahtarların diş ve kafa kısmını temizlemek için tel bir fırçadan yardım alabilirsiniz. Aynı zamanda, boru anahtarlarının hareketli parçalarını yağlamak da aşınma süresini kısaltır. Bu malzemeler için aşındırıcı olan nem ise doğal aşındırıcı faktörlerden bir tanesidir. Ancak yağlama işlemi, korozyonu engellese de boru anahtarlarını kuru bir alanda saklamanız gerekir. Böylece oksitlenme riskini ortadan kaldırmış olursunuz. 

Boru Anahtarları Ne İşe Yarar?

El aletleri olarak yuvarlak ya da boru gibi malzemelerin tutulması ya da sıkılmasına yardımcı olan ürünlerdir. En fazla kullanım yapılan sektör ise tesisat işleridir. 

Boru Anahtarları İşlevsel Midir?

Boru anahtarlarının boru bağlantılarını sıkmaya ya da gevşetmeye yarayan bir alet olduğunu söyleyebiliriz. Oldukça işlevsel olan el aletleridir. Çünkü farklı mekanlara özel olarak üretilen modelleri bulunmaktadır. Farklı boru çaplarına özel olan modeli, bu seçeneklerden bulabilmeniz mümkündür. 

Boru Anahtarlarını Kimler Kullanır?

Genellikle sıhhi tesisatçılar başta olmak üzere boru anahtarlarının kullanımını hemen hemen herkes yapabilir. Bu anahtarlar, tesisatçılık sektörünün vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu nedenle, tesisatçılar başta olmak üzere ev kullanımları için de uygun modeller vardır. 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Boru Anahtarı Fiyatları

808 ürün listeleniyor
İzeltaş
Ceta Form
Ridgid
Elta
Ingco
SUPER EGO
Eltos
Titi
Virax
Knipex
Milwaukee
Tomax
Yakar
Beta Tools
Toptan Bulurum
Bay-Tec
DHT
Kayasan
Rothenberger
Troy
İndirimli Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Marka
Toplam 39 / 808 ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?