Anahtar

Anahtarlar sahip olduğu model ve tasarıma göre birbirinden ayrılır. Her anahtarın kendine ait bir kullanım alanı bulunur. Anahtar denildiğinde ilk olarak belirli bir kilidi açıp kapama görevi akıllara gelir. Bu özelliğinin dışında vida, civata, somun gibi malzemelerin gevşetilip sökülmesi ya da takılması işlerinde de kullanılır. Anahtarın bu gibi işlemlerde yardımcı olması kol gücünü çok fazla kullanmadan verimli bir kullanım olanağı sunar. Anahtar çeşitleri yapılacak işleme uygun şekilde tasarlanır. Kullanıcılar anahtar seçimi yaparken yapacağı işleme elverişli bir tercih yapmalıdır. Anahtarların geniş bir kullanım alanı bulunur. Özellikle sanayide anahtar çeşitleri kullanımı oldukça gelişmiştir. Anahtar kullanımı ile birçok işlem pratik hale getirilerek işler pratik bir şekilde çözüme kavuşur. Atölye ve evde de anahtar ihtiyacı sık sık görülür. Anahtar takımı içerisinde birçok farklı tasarımı barındırır. Bu nedenle kullanıcılar tarafından takım şeklinde çok sık tercih edilir. Anahtar nedir diye soran kişilere ilk kilit açmak için kullanılan alet cevabı verilir. Ancak anahtar çeşitlerine göre bu sorunun cevabı çeşitlendirilebilir. Anahtar çeşitlerinin kilit açmak dışında birçok farklı işlevi de bulunur.

Üreticiler anahtarların yapımında genellikle çelik hammaddesini kullanır. Çelik oldukça dayanıklı bir hammadde olması nedeniyle uzun süre kullanım olanağı verir. Kullanıcılar aynı anahtarı senelerce kullanarak işlevsellikten yararlanır. Gündelik işlerde ve ağır işlerde kullanıma uygun olan anahtar modelleri, birbirinden farklı özelliklere sahiptir. Kullanıcılar evde, ofiste, iş yerinde bu anahtarları kullanarak işlerini rahatlıkla halledebilir. Anahtarlarda rahat kullanım için anahtar boyutlarında çeşitlilik söz konusudur. Kısa ve uzun seçeneklere sahip olan anahtarlar, uzayabilme ve kısalabilme fonksiyonuna sahiptir. Anahtar çeşitlerinin birbirinden farklı özellikleri ve tasarımları bulunur. Kullanıcılar bu tasarımlar sayesinde farklı işlerde bu çeşitlilikten yararlanarak işlemlerini kısa sürede halleder. Anahtarlar farklı çalışma prensiplerine uygun bir performans sergileyerek etkili ve doğru bir kullanım olanağı sunar. Tork gücünden yararlanarak mekanik bir hizmet sunan anahtarlar, kusursuz bir tasarım anlayışı ile üretilir. Kullanıcılar anahtar işlevselliği sayesinde hayatını kolaylaştırıcı bir etkiye erişir. Günlük hayatta işlerinizi kolaylaştırarak beklentilerinizi rahatlıkla karşılamayı başarır.

Birbirinden Farklı Anahtar Çeşitleri

Bijon, kurbağacık, alyan, buji, cırcır anahtar çeşitlerinden bazılarıdır. Bu anahtar çeşitleri, farklı alanlarda kullanımıyla dikkat çeker. Anahtar modelleri, kullanıcıların her alanda etkili bir yardım ihtiyacını karşılamak üzere geniş tutulur. Araba tekerleğini disk kısmına bağlayan parçaya bijon adı verilir. Bu parçanın açılabilmesi için kullanılan anahtara ise bijon anahtarı ismi verilir. Tekerleği çıkarmak ve takmak konusunda işlevsel bir kullanım sunan bijon anahtar, araba kullanan kişilerin mutlaka bulundurması gereken aletler arasında yer alır. Bijon anahtar, sanayide iş yapan kişilerin de mutlaka edindiği anahtar çeşitlerinden biridir. Bijon anahtarlar aynı zamanda kendi içerisinde de birbirinden ayrılır. Büyük araçların tekerleklerinin çıkarılıp takılmasında genellikle altı köşe ağızlı bijon anahtar kullanılır. Bijon çeşitlerinde şifreli anahtar sistemi de bulunur. Bu şifre sistemi tekerleklerin çalınmasını önlemek amacıyla üretilir. En fonksiyonel aletlerden biri olarak öne çıkan kurbağacık, cıvata ve somunları sıkmak ya da gevşetmek amacıyla kullanılır. İngiliz anahtarı olarak da anılan alet, ayarlanabilir ağız sistemine sahiptir. Bu özelliği sayesinde kullanıcıların birden çok anahtar taşımasına gerek kalmaz. Çelik veya magnezyum gibi dayanıklı elementlerden yararlanılarak üretilir. Kullanımı da oldukça kolay olan kurbağacık, fonksiyonel kullanımı ile evlerin vazgeçilmez aletleri arasındadır.

En çok kullanılan anahtar çeşitlerinden biri alyandır. Vidaları takmak ve gevşetmek için kullanılan bu alet, hafif ve kullanışlı bir yapıya sahiptir. Altıgen kesitleri bulunan alyan anahtarlar, İmbus civataların sökülüp takılabilmesi için kullanılan anahtar çeşidi olarak bilinir. Araçların içerisinde bulunan ateşleme sistemine buji adı verilmektedir. Bujilerin düzenli olarak kontrol edilmesi ve bakımının yapılması araç için büyük bir önem taşır. Düzenli bakımı yapılmadığı ve kontrol edilmediği takdirde araçta hasarlara yol açabilir. Buji anahtarı, araçta herhangi bir gaz kaçağı olmaması, erken ateşleme gibi durumların yaşanmaması ve bujinin dayanıklılığının arttırılması için kullanılır. Buji anahtarı kullanımı, araç içerisinde performansın arttırılması ve herhangi bir aksilik ile karşılaşılmaması açısından oldukça önemlidir. Lokma anahtar takımı, kullanıcıların en çok ihtiyaç duyduğu aletler arasında yer alır. Somun ve cıvataların hızlı bir şekilde takılıp sökülmesinde kullanılır. Çeşitli kollara ve boylara sahip olan lokma anahtar çeşitleri bulunur. Lokma anahtarlar işlevsel bir kullanım olması açısından genellikle takım haline satılır. Cırcır kolu adı verilen sistem, lokma kolunun kullanımını basit hale getiren bir tasarıma sahiptir. Çift yönlü şekilde çalışabilen cırcır kolu çeşitleri, sökme ve sıkma işlemlerini gerçekleştirir.

Hayatınızı Kolaylaştıran Anahtar Etkisi

Tekli, ikili, üçlü, çoklu anahtar çeşitleri hayatınızı kolaylaştırıcı bir etki sunar. Her alanda çalışmalarınıza yardımcı olan bu aletler, evrensel bir araç olmasıyla dikkat çeker. Tüm dünyada kullanımı oldukça yaygın olan anahtarlar, birbirinden farklı model seçeneklerine sahiptir. Üreticiler anahtar çeşitlerini, her alanda kullanabilmek adına genişletir. Birbirinden farklı tasarımlarda ve boyutlarda anahtar çeşitlerine ulaşabilmek mümkündür. Kimi zaman eve girmek için, kimi zaman arabanın bakımını yaparken anahtar kullanılabilir. Konforlu bir kullanım olanağı veren anahtar modelleri, sahip olduğu tasarımlar ile çok farklı alanlarda kullanım sunar. İşleri hızlandırmayı sağlayan anahtar çeşitleri, ihtiyaca uygun şekilde tercih edilebilir. Anahtar takımı, şeklinde tercih edilen ürünler, birçok farklı tasarım ve boyuta aynı anda ulaşım imkanı sunar. Bu aletlerden, çok farklı alanlarda fonksiyonel bir şekilde yararlanılabilir. Özellikle tamir işlerinizde anahtar çeşitleri büyük bir kolaylık sağlar. Bu nedenle evde, ofiste, iş yerlerinde tamir anahtarı bulundurmak son derece önemlidir. Anında etkili olan anahtar modelleri, zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Az efor sağlayarak hızlı bir şekilde sonuç almak isteyen kişiler için anahtar çeşitleri son derece uygundur. Bu nedenle kullanıcılar tamir çantalarında mutlaka anahtar tasarımlarına yer verir.

0-1, 10-11, 10-13, 16-17, 18-19, 30-32 anahtar çeşitleri, farklı boyut olanakları ile istediğiniz her yere uygun bir işlevsellik sunar. Çeşitlilik ile kullanıcılarının beğenisini kazanmayı başaran anahtar boyutları, dayanıklılığıyla da dikkat çeker. Kaliteli malzemelerden yararlanarak üretim yapan markalar, uzun süre kullanıma uygun anahtar çeşitleri üretir. Bu sayede kullanıcılar, her türlü işte kullanıma uygun olan anahtar çeşitleri ile pratik bir kullanıma ulaşır. İlerleyen mekanik teknolojisi, anahtarların gelişimine de yön vermeye başlamıştır. Son yıllarda üretilmiş olan bazı anahtar çeşitlerinde bu etki rahatlıkla gözlemlenebilir. Daha dayanıklı bir performans sergileyen anahtarlar, teknolojik cihazların onarımında konforlu bir şekilde kullanılır. Teknolojik cihazlar ve anahtar çeşitleri, birbirine adapte olacak şekilde üretilir. Çağa ayak uyduran modellerden, evdeki her cihazın bakımında yararlanılabilir. Alet çantalarının olmazsa olmazı olan anahtarlar, uluslararası alanda kabul görmüş bir alettir. Dünyada yaygın bir şekilde kullanılan aletler, her kullanıcının beklentisini rahatlıkla karşılayabilir. Farklı boyut ve tasarım çeşitleri bulunan anahtarlar, açkı olarak da nitelendirilir. Anahtarlar ile sorunlara anında çözüm odaklı olarak yönelerek yanıt almak mümkündür. Maddi ve manevi olarak destek veren açkılar, hızlı bir şekilde çözüm üretilmesinde en büyük yardımcıdır.

Anahtarların İşlevsel ve Pratik Kullanımı

8’li, 12’li anahtar takımı ile her alanda ihtiyaç duyulan hizmete ulaşmanız mümkündür. Farklı materyallerden yararlanılarak elde edilen anahtarlar, hem işlevselliği ile hem de pratik kullanımı ile öne çıkar. İskelet, lokma, papağan, petek, ruble anahtar çeşitleri, kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak için markalar tarafından üretilir. Bağlantı ve boru parçalarının takılması ve sökülmesi için kullanılan anahtar çeşidine papağan anahtar denir. Sacdan elde edilerek yapılan papağan anahtar, genellikle izole edilmiş saplara sahiptir. Şekli itibariyle bu ismi alan anahtar, ayarlanabilir ağız yapısıyla dikkat çeker. Ayarlanabilir anahtar çeşitleri, işlevsellik bakımından büyük bir önem taşır. Tasarım itibariyle farklı kullanımlar için uygun bir performans sergiler. Bu sayede ağız kısmı ayarlanarak küçük ve büyük işlemlerde kullanım için uygun hale gelir. Ayarlanabilir anahtar modelleri, çok fonksiyonlu olmasıyla tercih edilebilirliği artar. Kullanıcılar bu anahtar ile birçok işini rahatlıkla halledebilir. Özellikle 360 derece dönebilen anahtar modelleri, işlevsellik bakımından etkili ürünlerdir. Bu anahtar modelleri kullanım sırasında işlemi kolaylaştırır ve farklı işlemlerde kullanılabilirlik açısından avantajlar sunar.

Anahtar modellerinde döndürme derecesi büyük bir önem taşır. Yapacağınız işleme uygun bir döndürme derecesi seçmeniz gerekir. Somun ve vidaların sökülmesi gibi yorucu ve zaman alıcı işlemler, anahtar çeşitleri ile pratik bir şekilde çözüme kavuşur. Sahip olduğu özellikler sayesinde, az efor sarf ederek hızlı bir şekilde çıkarılmasına izin verir. Bu özelliği ile kullanıcıların hem zamandan tasarruf edebilmelerini, hem de daha az yorulmalarını sağlar. Anahtar çeşitleri tüm dünyada etkin bir kullanıma sahiptir. Özellikle sanayi bölgelerinde kullanımı yaygındır. Teknolojinin gelişimi ile birlikte mekanikleşen anahtarlar, işlevsellik bakımından kullanıcılarını zirveye çıkarır. Oto anahtar modelleri, genellikle mekanik bir kullanıma sahiptir. Uzaktan kontrol edilebilen anahtarlar, kolaylıkla açılıp kapanabilir. Bu özellik sayesinde arabaya ulaşmadan anında kapılar açılabilir. Teknolojik bir hizmet olan oto anahtarlar, güvenlik açısından da büyük bir önem taşır. Evden ya da ofisten kolaylıkla araba kilitlenebilir ya da açılabilir. Araba markasına ve modeline göre farklı özellikler gösteren oto anahtarlar, modern görünümüyle de ilgileri çekmeyi başarır.

Anahtar Çeşitleri ile Yüksek Hizmet Kalitesi

Elektrik anahtarı, birçok sektörde kullanımı yaygın olan çeşitler arasındadır. Devre elemanı olarak bilinen bu anahtar çeşidi, ışıklandırma sisteminin olmazsa olmaz bir parçasıdır. Elektrik anahtarının kapalı ya da açık olması akımın devreden geçme durumunu doğrudan etkiler. Bu nedenle anahtarın durumu oldukça önemlidir. Bir iletkenden diğer bir iletkene doğru giden elektrik akımının yön değiştirmesini sağlar. Elektrik anahtarlarının kendi içerisinde birçok çeşidi bulunur. Komütatör, adi anahtarlar, vavien, dimmer anahtar elektrik anahtarının çeşitleridir. Bir lambanın açılıp kapanmasını sağlayan elektrik anahtarına adi anahtar adı verilir. Komütatör birden çok lambanın aynı anda açılıp kapanabilmesini etkileyen alettir. Bu alet genellikle grup panolarının ışıklandırmasında kullanılır. Bu anahtar çeşidi üzerinde üç bağlantı klemensi yer alır. Elektrik anahtar çeşitlerinden biri olan dimmer, ışığın şiddetini kontrol etmek amacıyla kullanılır. Bu anahtar sayesinde sistem üzerindeki ışık şiddeti değiştirilebilir. Vavien elektrik anahtarı ise bir ya da daha fazla lambanın, farklı iki noktadan kontrol edilebilmesini sağlar.

Sustalı, akıllı, ayarlı, ışıklı, zincirli anahtar çeşitleri ile benzersiz bir hizmet kalitesine ulaşılır. Sustalı anahtar çeşidi, pratik çözümler üretmek adına elde edilen çözümler arasındadır. Bu anahtar çeşidi genellikle oto sanayinde kullanılır. Bir mekanizmaya bağlı olarak çalışan sustalı anahtarlar, açılıp katlanabilir sisteme sahiptir. Bu sistem içerisinde kapının kilidi isteğe bağlı olarak anahtarla ya da düğme ile mekanik bir şekilde açılıp kapanabilir. Geliştirilen anahtar modellerinden biri olan akıllı anahtar, son derece kullanışlı bir ürün olarak dikkat çeker. Aplikasyon şeklinde çalışan anahtar, bluetooth sistemi ile kapıya bağlıdır. Akıllı telefon aracılığı ile açılan kapılar, pratik bir çözüm oluşturur. Bu sistem aynı zamanda kapıda kalma derdini de ortadan kaldırır. Yüksek güvenlik hizmeti sunan bu model, konforlu kullanımıyla da beğenileri kazanmayı başarır. Şifreleme sistemine sahip olan bu akıllı anahtarlar, kopyalanması olanaksız bir güvenlik ağına sahiptir. Işıklı anahtar modeli de oldukça dikkat çeken aletler arasındadır. Bu alet karanlıkta ışığın rahatlıkla bulunup açılmasını sağlar. LED ışık sistemine bağlı olan anahtar, şık bir görünüm yaratmasıyla da dikkat çeker.

Anahtar Tercihi Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Su anahtarı gibi özel kullanımlar için üretilen anahtar seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar bulunur. Kullanıcılar bu konulara dikkat ederek alışveriş yaptığında uzun süre kullanım olanağından yararlanır. Anahtar fiyatları, markasına, modeline, kullanım alanına, materyaline göre değişiklik gösterir. Fiyat anahtar seçerken dikkat edilmesi gereken konular arasında yer alır. Her kullanıcı bütçesini zorlamayacak bir anahtar fiyatlandırmasından yararlanmalıdır. Ama aynı zamanda anahtarın kalitesine de özen göstermelidir. Kaliteli bir anahtar tercihi yapıldığında uzun süre kullanım mümkündür. Bu sayede sürekli anahtar değiştirme derdi ortadan kaldırılarak bütçeden tasarruf edilebilir. Dayanıklı anahtar seçimi yapmak hem bütçe açısından, hem de performans açısından son derece önemlidir.

Çift yönlü bir kullanım işlevsellikten yararlanmak isteyen kullanıcılar için en uygun olan ürün cırcır anahtardır. Cırcır anahtarın iki tarafı da farklı kullanımlara olanak verir. Aynı ürün ile farklı kullanımlar isteyen kişiler için oldukça uygundur. Kullanıcıların anahtar seçimi yapmadan önce özellikleri ve boyutları incelemesi önemlidir. Sürekli anahtar ihtiyacı duyan kişiler, farklı boyut ve modelleri barındıran anahtar takımlardan yararlanabilir. Bu anahtar takımları, alternatifleri bir araya getirmesi açısından oldukça kullanışlıdır. Fonksiyonel bir ürün arayışında olan kişiler için İngiliz anahtarı da son derece uygundur. Ayarlanabilir başlığı sayesinde yapacağınız işleme uygun şekilde kullanılabilir. Anahtar seçimi yaparken kullanım alanına uygun bir seçim yapılması gerekir. Kullanıcılar anahtar satın almadan önce, yapacağı işleme elverişli bir modele yönelmelidir.

Anahtarın Kullanım Alanları Nelerdir?

Anahtarlar çok sayıda çeşide sahiptir. Bu çeşitlerin birbirinden farklı kullanım alanları bulunur. Kilit açmak anahtar denildiğinde ilk akla gelen işlevdir. Özel hayatın korunmasını sağlayan anahtarlar, farklı işlevleriyle de dikkat çeker. Somun ve cıvataların sökülüp takılabilmesi diğer önemli işlevleri arasındadır. Aynı zamanda elektrik devrelerinde ışığın açılıp kapanabilmesini de sağlar. Farklı niteliklere sahip olan, özel anahtar çeşitleri de mevcuttur. Anahtar evde, okulda, ofiste, sanayide kısacası her yerde kullanım için uygundur. Bu nedenle geniş bir kullanım alanına sahiptir.

Anahtar Çeşitleri Nelerdir?

Anahtar çeşitleri, kullanım alanlarına göre farklı özellikler ile kullanıcılara sunulur. İngiliz anahtarı, papağan, petek, ruble, buji, cırcır, alyan, bijon, kurbağacık, manyetik anahtar gibi birçok çeşidi bulunur. Bu anahtar çeşitlerinin hepsi farklı bir özelliği ile öne çıkarak işleri pratik hale getirmeye yardımcı olur.

Anahtar Fiyatları Nedir?

Anahtar fiyatları birçok farklı etmenden dolayı birbirinden ayrılır. Bunlardan biri markalardır. Her markanın kendi fiyat politikası bulunur. Bu nedenle aynı anahtar modeli, farklı markalarda değişiklik gösterebilir. Kullanılan materyal, dönme derecesi, modeli, boyutu fiyatı etkileyen diğer faktörler arasındadır. Anahtarın elde edildiği materyalin kalitesi arttıkça fiyatlandırma da buna uygun olarak değişebilir.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Anahtar Fiyatları

10.000+ ürün listeleniyor
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Bahçe / Oto
Yapı Market / Hırdavat
Yapı Market / Hırdavat
Manuel El Aletleri
Manuel El Aletleri
Anahtarlar
Anahtarlar
İngiliz Anahtarı
İngiliz Anahtarı
Yıldız Anahtar
Yıldız Anahtar
Allen Anahtarları
Allen Anahtarları
Kombine Anahtar
Kombine Anahtar
Boru Anahtarı
Boru Anahtarı
Tork Anahtarı
Tork Anahtarı
İki Ağızlı Anahtar
İki Ağızlı Anahtar
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Kuponlu Ürünler
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Avantajlı Fırsatlar
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 10000+ ürün
Popüler Aramalar
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?