İki Ağızlı Anahtar

İki Ağızlı Anahtar

Anahtar, güçlü bir kavrama ile herhangi bir nesneye tork uygulamak için kullanılan bir alettir. 10'dan fazla anahtar tipi bulunur ve her türün alt tipleri vardır. Bazıları sadece uygulamaya özel olarak kullanılabilirken, bazıları ayarlanabilir cırcır mekanizmasına sahiptir ve çok amaçlıdır.

İki Uçlu Açık Ağız Anahtarlar

Açık uçlu anahtar tipinde bir veya her iki tarafta açık ağızlı anahtarlar bulunur. Açık uçlu anahtarın boyutu genellikle sabittir ve uçlar farklı boyutlara sahiptir. Özellikle dar alanlar için kolay kullanım avantajına sahiptir. Açık ağız anahtarlar genellikle set olarak satılır. Farklı ebattaki somun ve cıvatalarla çalışmak için farklı numaralara sahip anahtarlardan oluşan setler, çok amaçlı kullanıma olanak tanır ve çeşitli işler yapmanıza yardımcı olur. Somunları ve cıvataları gevşetmek ya da sıkmak için anahtarı yerleştirmek ve hareket ettirmek kolaydır.

İki Uçlu Kombine Mafsallı Anahtarlar

Kombine uçlu anahtarlar, açık uçlu ve yıldız anahtarların birleşimidir. Çeşitli işler için kullanılabilen bu anahtarlarda her iki ucun boyutu genellikle aynıdır. Hem yıldız hem de açık uçlu anahtara ihtiyacınız varsa, o kombine anahtarlar idealdir. Bununla birlikte ayarlanabilir anahtar modellerinin aksine, birden fazla işte kullanmak için tek bir anahtar yeterli olmayabilir ve bir kombine anahtar seti satın almanız gerekir.

İki Uçlu Cırcır Anahtarlar

Cırcırlı anahtar, yıldız anahtar tipine benzemekle birlikte bu anahtarlardan daha verimlidir. Kolay kullanım avantajı sayesinde hem harcanan efordan hem de zamandan tasarruf etmenizi sağlar. Cırcır tasarımı, herhangi bir cıvatayı gevşetmek ya da sıkmak için anahtarı sadece bir yöne hareket ettirmenize izin verir. Diğer yandan anahtarı sıkmak ya da gevşetmek için anahtarı yerinden çıkarmanıza gerek yoktur Cırcır anahtarların bazı modellerinde döner başlık bulunur. Esnek kafa mekanizması sayesinde kullanımı son derece kolay ve kullanışlıdır.

Anahtar Satın Alırken Bunlara Dikkat Edin

  • Her zaman en iyi ve dayanıklı malzemelerle üretilmiş, kaliteli anahtarları satın alın.
  • Kaliteli anahtarlar uzun ömürlüdür ve kullanıma bağlı olarak bükülmez.
  • Kalitesiz anahtarlar kullanım ömrünü tamamlamadan çok önce bükülür ve düşük performans gösterir.
  • Profesyonel anahtarlar, alet üzerinde sağlam bir tutuş sağlamak için çoğunlukla kauçuk bir tutamakla birlikte gelir.
  • Bağlantı elemanlarında hasara neden olmamak için her zaman projenize uygun anahtar boyutunu seçin. 

Bunları Bilmenizde Fayda Var

  • Anahtar kullanırken, anahtarı itmek yerine çekmeyi tercih edin.
  • Daha fazla kuvvet uygulamak için anahtarınıza çekiçle vurmayın, aksi takdirde anahtarınıza veya kendinize zarar verebilirsiniz.
  • Ayrıca, çeneleri veya tutacağı hasarlı bir anahtar kullanmayın.
  • İnatçı bir bağlantı elemanı için çok yüksek bir güce ihtiyacınız varsa, darbeli anahtar satın almayı düşünün.
  • Darbeli anahtarlar, kullanıcı tarafından en az çabayla bağlantı elemanına yüksek tork sağlayacak şekilde tasarlanır.

İki ağızlı anahtar nasıl kullanılır?

Anahtarlarla çalışırken ekstra kaldıraç gerçekten yardımcı olabilir, ancak fazla güç anahtara ciddi zarar verebilir. İnatçı bir bağlantı elemanıyla uğraşıyorsanız, bağlantı elemanını uygun bir yağ ile yağlamayı deneyebilirsiniz. Yağı uyguladıktan sonra bir süre bekleyip, ardından elemanı anahtar ile gevşetmeye çalışabilirsiniz. Daha fazla tork uygulamak için elektrikli anahtar veya darbeli anahtar da deneyebilirsiniz.

Anahtar boyu nasıl seçilir?

Anahtar boyutu, aletle çalışabilmeniz için en önemli kriterdir. Bu nedenle her zaman gerekli iş için doğru anahtar boyutunu seçin ve anahtarın bağlantı elemanı ile tamamen temas halinde olduğundan emin olun. Yanlış anahtar kullanmak, somun ya da cıvatayı sıkılamaz ya da gevşetilemez hale getirebilir.  

Darbeli anahtar nedir?

Darbeli anahtarlar inşaat, otomotiv ve diğer ekipman bakım endüstrilerinde yaygın olarak kullanılır. Güç kaynağı olarak basınçlı havanın kullanıldığı bu aletler, bağlantı elemanına olağanüstü tork uygulamanız gereken durumlarda yüksek performans ile çalışır.

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İki Ağızlı Anahtar

1432 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın