İzeltaş, Türkiye’nin ilk el aletleri üreticisidir. Firmanın kökleri, oldukça eskiye uzanmaktadır. 1968 yılında kurulan şirket, iş dünyasına ilk adımını Türkiye'nin en büyük şehirlerinden biri olan İzmir'de atmıştır. Şirket, yüzde yüz Türk sermayesi ile kurulmuştur.

Yerli el aletleri ile elektrikli el aletleri üreten İzeltaş, bu ürünleri yerli piyasanın yanı sıra 40 ülkeye ihraç etmektedir.

İzeltaş'ın ürettiği ürünler arasında; anahtarlar, lokma ve bijon anahtarları, boru anahtarları, penseler, çekiçler, keskiler, servis aletleri ve diğer servis ekipmanları, makaslar, çektirmeler, sıcak dövme parçalar, takım çantaları ve atölye dolapları bulunmaktadır.

Şirket, ayrıca, elektrikli el aletleri de üretmektedir.  Bu aletler arasında ise kırıcı/deliciler, akülü vidalamalar, kesiciler, matkaplar ve taşlamalar yer almaktadır. Söz konusu elektrikli el aletleri, CE Belgesi olarak da bilinen "Conformité Européenne" belgesine sahiptir. Bu belge, oldukça önemli bir belge olup; Avrupa Birliği (AB) tarafından 1985 yılında benimsenen Yeni Yaklaşım Politikası kapsamında hazırlanmıştır. CE işareti, ürünün Avrupa Birliği tarafından belirlenen sağlık ve güvenlik kriterleri ile tüketici ve çevrenin korunması gerekliliklerine uygun olduğunu gösterir. CE işareti taşımayan ürünler, Avrupa Birliği ülkelerine giremezken, bu işarete sahip ürünler Avrupa Birliği iç pazarında serbestçe dolaşabilir. Bir diğer deyiş ile CE işareti "endüstriyel ürün pasaportu"dur.

Öte yandan İzeltaş, ISO 9001 ve ISO 16949 kalite yönetim sistem belgelerine sahiptir. Şirketin sahip olduğu belgeler, bunlardan ibaret değildir. İzmir merkezli şirke,t 2009 yılında ISO 14001 Çevre Yönetim Sistem Belgesi, OHSAS TS 18001 İş Sağlığı ve Güvenliği Sistem Belgesi ve TS EN ISO 50001 Enerji Yönetimi Sistemi Belgesi almıştır.

İzeltaş üretim kapasitesini artırmak için yaptığı yatırımların yanı sıra ürün çeşidini artırmaya yönelik Ar-Ge çalışmaları da yapmaktadır. Şirket, halihazırda anahtardan penseye, yan keskiden makaslara kadar 4500'ün üzerinde geniş ürün yelpazesine sahip olduğunu açıklamıştır. Son yıllarda ise yeni bir hamle ile havalı aletler, mühendislik kimyasalları ve elektrikli aletleri de ürün yelpazesine dahil etmiştir. Şirket, bu hamleyi yapma sebebini imalat sektöründeki makine ve ekipmanların bakım ve onarım konularındaki gelişmeler olarak göstermiştir

İzmirli şirket, el ve elektrikli el aletlerinin yanı sıra dövme parçalar da üretmektedir. CAD ortamında geliştirilen ve CNC’lerde üretilen kalıplarda dövülen yüksek vasıflı çelikten mamul sıcak dövme parçalar en başta Türkiye ihracatının lokomotif sektörü olan otomotiv sektöründe kullanılmaktadır. Ayrıca bu dövme ürünler; inşaat, denizcilik ve madencilik sektörleri ile savunma ve havacılık sanayilerine, ziraat endüstrisine, altyapı işlerine kadar pek çok kamu ve özel sektör kuruluşa hitap etmektedir.

Söz konusu dövme parçalar, 50 gramdan 30 kiloya kadar ulaşan çeşitli ağırlıklarda olup; 3 bin kiloya kadar serbest düşüşlü çekiçler ve 8 bin kiloya kadar muhtelif dövme tezgahlarında dövülerek elde edilir. Dövme prosesi sonrasında ise bu parçalara, müşterilerin isteğine göre kalibre, ısıl işlem veya çatlak kontrol gibi islemler uygulanır.

İzeltaş, yakın zaman önce önemli bir başarıya da imza atmıştır. Şirket, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) tarafından her yıl düzenlenen "Başarılı Sanayi Kuruluşları" değerlendirmesinde çok sayıda ödüle layık görülmüştür. 2013 Takvim Yılı Başarılı Sanayi Kuruluşlarının belirlendiği ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun da katıldığı törende İzeltaş, kendi meslek grubunda; "En Yüksek Üretim Yapan Firma", ” En Yüksek Yatırımı Yapan Firma”, "En Yüksek İhracat Yapan Firma" "En Yüksek İstihdam Sağlayan Firma" gibi pek çok kategoride birinci seçilmiş ve birçok ödüle layık görülmüştür.

Şirket, kuruluşunun 50. yılı için yaptığı açıklamada ise 750 kişiye istihdam sağladığı bilgisini vermiştir.
 

Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

İzeltaş

8.379 ürün var
  1. Ürün Çeşidi A-Z
  2. Fiyat Aralığı
    -
  3. Değerlendirme Puanı
  4. Kuponlu Ürünler
  5. Renk
  6. Satıcı A-Z
  7. İndirimli Ürünler
  8. Kelime Filtresi
Başa dön