Yıldız Anahtar

Yıldız Anahtar Fiyatları

Yıldız anahtarlar, kullanıcılara faklı boyuttaki somun ve cıvatalarla uğraşırken tam bir seçenek yelpazesi ve el esnekliği sunan el aletleridir. Kafa tasarımı bakımından tek yada iki ağızlı yıldız olarak üretilebilir. Çeşitli büyüklükteki anahtarlardan oluşan yıldız anahtar setleri ise yıldız anahtar fiyatları açısından aynı aletleri tek tek satın almaktan daha uygun maliyetlidir.

Yıldız Anahtar Özellikleri

Yıldız anahtarlar genellikle bir somunu yukarıdan ziyade yandan döndürecek şekilde, tek parçalı bir metal çubuk olarak tasarlanır. Anahtarın uç kısmı ile bağlantısı, lokma anahtarına çok benzer. Anahtarın genellikle her iki ucunda da bir kafa vardır. Bu modeller iki ağız yıldız anahtarı olarak adlandırılır. Bununla birlikte tek ağızlı yıldız anahtarı çeşitleri de bulunur. Yıldız anahtarının kafası, somuna tüm kenarlardan aynı anda temas eden edecek şekilde tasarlanır ve bu sayede profil tek bir kapalı döngü oluşturulur. Anahtarın yıldızı andıran özel profil tasarımı çok güçlü bir kavrama kuvveti sunar ve kayma olasılığını azaltır. Yıldız anahtar setlerinin potansiyel dezavantajı, tam dönüş arkı bittikten sonra anahtarın kaldırılması ve pozisyonunun değiştirilmesidir. Bununla birlikte, anahtar 'kranklı' kafa tasarımına sahipse, soket anahtarlarından daha küçük alanlara manevra yapılabilir.

Cırcırlı Yıldız Anahtarlar

Cırcırlı anahtar setleri işlevsellikleri sayesinde hem profesyonel hem de amatör araç kitlerinde bulunan en popüler tasarımlardan biridir. Cırcırlı olmayan veya normal tip bir anahtara göre cırcır anahtarının ana avantajı, tam bir dönüş yapılamayan yerlerde, anahtarın somundan çıkarılmasına ve dönüşler arasında yeniden hizalanmasına gerek olmamasıdır. Cırcırlı mekanizma, anahtarın bir yönde serbestçe dönmesine izin verir. Bu, somunu saat yönünde sıkabileceğiniz ve daha sonra hiç kaldırmadan saat yönünde başka bir dönüşe başlamak için anahtarı saat yönünün tersine geri çekebileceğiniz anlamına gelir. Neredeyse tüm cırcır tipi anahtar setleri, bu özelliğin, anahtarı çevirerek ya da ünitenin başındaki küçük bir kolu ayarlayarak her iki yönde de kullanılmasına izin verir.

Anahtar Setleri

Anahtar setleri, tek bir alet takımı ile çeşitli tür ve boyutlarda somun ve bağlantı elemanı ile çalışmak için daha geniş bir kafa tipi yelpazesi sunar. Herhangi bir kombinasyon kitinin parametreleri, farklı üreticiler ve ürün serileri arasında büyük farklılıklar gösterir. Anahtar setleri için en yaygın konfigürasyonlar genellikle hem yıldız anahtar hem de normal anahtar çeşitlerini içerir. Aynı kutu içinde iki ayrı koleksiyon olarak ya da her iki uçta farklı kafa tiplerine sahip tek bir set olarak satılabilir. İhtiyaçlarınız için en iyi anahtar seti, aletlerinizi kullanmak istediğiniz uygulamaya bağlıdır. Kapalı veya dar alanlarda çalışma olasılığınız varsa, cırcırlı anahtar setleri gibi bazı kullanışlı özellikler sunan ürünleri tercih edebilirsiniz.

Soru 1: Esnek kafalı anahtar nedir?

Cevap 1: Genellikle esnek bir anahtar, anahtarın kafasının çeşitli konumlar ve açılar boyunca dönmesine izin veren bazı cırcır veya soketli aletlerinin ek bir özelliğini belirtir. Pratik anlamda, esnek bir kafa tasarımı ile kullanıcı somuna çok daha geniş bir konumdan yaklaşabilir. Esnek kafalı cırcır anahtarlar, karmaşık veya sınırlı alanlarda yer alan bağlantı elemanlarına erişmek için kullanılabilir.

Soru 2: İzoleli anahtar nedir?

Cevap 2: Elektrik çarpmasına karşı yalıtım, genellikle yalıtılmış anahtar kolunun tüm uzunluğu boyunca (ve bazen kafanın etrafına) uygulanan plastik veya kauçuk bir kaplama ile sağlanır. Açık uçlu anahtarlar, tamamen yalıtılmış anahtar setlerinde bulunan en yaygın türdür ve 'VDE' damgası ile işaretlenmiş kaliteli aletler, 1000 V (A / C) 'ye kadar canlı kablolarda güvenli kullanım için Avrupa güvenlik standartlarına uygun olarak onaylanır.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Yıldız Anahtar Fiyatları

599 ürün listeleniyor
Kuponlu Ürünler
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Yurt Dışından Ürünler
İndirimli Ürünler
Hemen Al Sonra Öde
Sepette Kampanyalı Ürünler
Toplam 24 / 599 ürün
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003082/13003178/13003181