Vida bağlantısını en güvenli ve en sağlam şekilde sıkmak için sezgilere güvenmek yerine tork anahtarı kullanmak gerekiyor. Bazı teknisyenlerin el ile kontrol ya da yıldız anahtarı gibi çok güvenilir olmayan yöntemler kullanmasına karşılık modern bir yöntem olan tork anahtarı, özellikle ön gerilimin garanti edildiği hassas ve çok önemli vida bağlantılarında kullanımı zorunlu bir ekipman oluyor. Siz de ihtiyacınıza uygun tork anahtarını seçerek hem güvenli hem de garantili bir şekilde vida sıkma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Farklı kalite seviyelerindeki ve farklı fiyat aralıklarındaki tork anahtarları arasından ürünlerle ilgili aşağıdaki bilgilere dikkat ederek tercih yapabilirsiniz.

Tork Anahtarının Doğru Kullanımı ile ilgili Önemli Detaylar

Tork anahtarı oldukça hassas bir alet olduğu için bu aleti ölçü aleti gibi kullanmamak gerekiyor. Anahtarı kullanmadan önce doğru şekilde ayarlandığından mutlaka emin olmalısınız. Kaymayı önlemek için tork anahtarını vidaya dik gelecek şekilde uygulamalısınız. Tork anahtarındaki ayarlı değerleri kesinlikle geçmemek gerekiyor. Tork anahtarı işlevi gereği otomatik bir hissetme kabiliyetine sahip olduğu için sinyal verdiği anda sıkıştırma işleminin hemen durdurulması önemli oluyor. Bunların yanı sıra vidaları sökmek için kesinlikle torkmetre anahtarını kullanmamalısınız. 

Tork anahtarı sadece kontrollü biçimde vida sıkıştırma işlemi için üretildiğinden bunun haricindeki bir kullanım için kesinlikle değerlendirilmemesi gerekiyor. Eğer tork anahtarını uzun bir süre kullanmayı düşünmüyorsanız dönme momentini en küçük ayar değerine getirmelisiniz. Tork anahtarını kumdan, kirden ve tozdan korumak için kuru ve temiz bir şekilde kutusunda saklamalısınız. Tork anahtarını temizlerken benzinli ya da kimyasal çözücüleri kesinlikle kullanmamalısınız. 

Kullanım Amaçları ve Teknik Özelliklerine Göre Tork Anahtarı Çeşitleri

Farklı ölçülere, değerlere ve kullanım alanlarına sahip olan farklı tork anahtarı çeşitleri oluyor. Bunlardan bir tanesi olan alüminyum alaşımlı tork anahtarları, 6 Nm’den başlayarak 3.000 Nm’ye kadar farklı ölçülere sahip olabiliyor. Bu tork anahtarı çeşidi genellikle metal konstrüksiyon şantiyelerinde, sanayi tesislerinde ve atölyelerde kullanılıyor; orta kirli ve zorlu olsa dahi güvenli ve rahat kullanım sağlıyor.

Dreamaster DMK tork anahtarı ise 20 Nm’den başlayarak 850 Nm’ye kadar farklı ölçülere sahip olabiliyor. Atölye ve endüstride kullanılan bu tork anahtarı, entegre cırcırlı, ayarlanabilir ve dayanıklı borulardan üretiliyor. Elektronik tork anahtarı ise 10 ile 350 Nm arasında ölçüye sahip olmakla birlikte ayarlanan değere geldiğinde hem sesli hem de ışıklı olarak uyarı verebiliyor. Kaymalı tip tork anahtarları 3 Nm’den başlayarak 125 Nm’ye kadar ölçüye sahip olabiliyor. Özellikle ulaşılması güç olan noktalarda bile güvenli biçimde vida sıkma işleminin yapılmasını sağlıyor. Son olarak test kontrol ve bakım için olan tork anahtarları, 0.8 Nm’den 2.000 Nm’ye kadar geniş bir aralıkta ölçüye sahip olabiliyor. Çift kadranlı bir yapıya sahip olan bu ürünler, hem kontrollü sıkma hem de sıkma değeri testi için ideal oluyor. 

Tork Anahtarı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Tork anahtarları ölçülerinden ikaz sistemlerine kadar çok farklı özelliklere sahip olabiliyor. Aynı zamanda tork anahtarlarının farklı kullanım alanları da olduğu için kaliteli bir tork anahtarı bakarken bu detaylara dikkat etmek gerekiyor. Örneğin; daha basit ve kişisel bir kullanım için çok pahalı ve çok profesyonel bir tork anahtarına aslında ihtiyaç duymuyor olabilirsiniz. Bu noktada yapmanız gereken en önemli şey; ihtiyacınızı belirlemek ve ürünlerin teknik özelliklerini detaylı biçimde inceleyerek ürünlerle ilgili bilgi almak. Sonrasında size uygun olan ürünü hızlı bir şekilde seçebilirsiniz.

Tork anahtarı ürünlerini tork anahtarı kategorisinden inceleyebilir ve dilediğiniz ürünü kolayca satın alabilirsiniz. 


ARA
Konum
Konum seç
Efsane Teslimat'lı ürünleri görmek için konum seçin
Giriş Yap
0Sepetim

Törk Anahtarı Fiyatları

237 ürün var
 1. Markalar A-Z
  1. Beta Tools Tork Anahtarları
  2. İzeltaş Tork Anahtarları
  3. Beta Tork Anahtarları
  4. Wera Tork Anahtarları
  5. Apac Tork Anahtarları
  6. Tecnogi Tork Anahtarları
  7. Ceta Form Tork Anahtarları
  8. Heyco Tork Anahtarları
  9. Brio Tork Anahtarları
  10. Aydal Tork Anahtarları
  11. Elta Tork Anahtarları
  12. GEDORE Tork Anahtarları
  13. Mannesmann Tork Anahtarları
  14. Sappower Tork Anahtarları
  15. Britool Tork Anahtarları
  16. Mastercare Tork Anahtarları
  17. Retta Tork Anahtarları
  18. Forsage Tork Anahtarları
  19. Real Özs Tork Anahtarları
  20. Torque Master Tork Anahtarları
 2. Fiyat Aralığı
  -
 3. Değerlendirme Puanı
 4. Fotoğraflı Değerlendirme
 5. Güncel Değerlendirme
 6. Fırsat Ürünleri
 7. Satıcı A-Z
Efsane TeslimatLütfen konum seçin.
Konum:
seçilmedi
DSACategoryId/60002705/2147483620/13003082/13003178/60002444
Başa dön