Boya & Saç Açıcılar

Saçları istenen bakımlı ve estetik görünüme kavuşturmak için saç için boyalar ve açıcılar kullanılabilir. Saçları istenen renge kavuşturan boyalar ve saç rengini açan ürünler, her evi bir kuaför salonu hâline getirebilir. Kolaylıkla hazırlanan kitler, basit uygulama yönergeleri ile kullanıcılar tek başlarına veya kısa süreli yardımlar alarak saçlarını kendileri boyayabilir. Doğru saç boyası seçerek ve uygulama önerilerini dikkate alarak siz de hayalinizdeki saçlara kavuşabilirsiniz. 

Hayalinizdeki Saç Rengine Ulaşabilirsiniz 

Saç boyaları tüp veya kit hâlindeki çeşitleri ile sizlere ulaşır. Kitlerde yer alan toz veya sıvı boyalar kutu içindeki sıvı ile belirtilen oranda karıştırılarak homojen bir çözelti elde edilir. Karıştırılan kaptan ince bir fırça yardımıyla alınan boyayı, saçları tek tek ayırarak sürebilir, kolaylıkla uygulayabilirsiniz. Radikal saç geçişleri için kimyasal saç rengi açma işlemi gerekebilir ancak birçok boya yüksek kapatıcılık etkisi ile sizlere tek boyada hayalinizdeki rengi armağan edebilir. Saç boyalarının renkleri, markanın kartoneti üzerinden numaralandırılır.

  • Saç rengini kartonet üzerinden inceleyebilir veya kutu üzerindeki görselin yardımı ile öngörüye erişebilirsiniz. Saçınızın baz rengi, elde etmek istediğiniz rengin biraz daha açık veya koyu olmasına neden olabilir.
  • Ortalama 1 saatte boyanan saçlar, yıkanarak arındırılır. Saç boyalarının tekrarı kişilerin saç uzaman hızına ve saç tellerinin yapısına bağlıdır. Ortalama 15 gün içinde saç dipleri belli olmaya başlar ve ortalama ayda bir saç yeniden boya gerektirir.
  • Saç boyası çeşitleri içinde pratik kullanımlı sprey boyaları ve saç maskaralarını bulabilirsiniz. Kısa süreli etki ve dip kamuflaj sağlayan ürünleri günlük olarak kullanabilir ve saçınızı boyayana kadar rahatsız edici beyaz saçlardan kurtulabilir böylece boyamalar arasındaki süreyi uzatabilirsiniz.
  • Saç boyası çeşitleri içerisinde bitkisel içerikli boyalar, açıcı etkisi yüksek boyalar, vegan boyalar da bulabilirsiniz. 

Pratik Kullanımı ile Doğal Geçişler Sağlayan Saç Açıcılar

Saç açıcılar saçlarınızda doğal gölgeler yaratmanıza da yardımcı olur. Ara ara doğal saça uygulanan açıcılar sprey veya tarak yardımı ile saça uygulandığında doğal renk geçişleri sağlar. Kimyasal bazlı yoğun saç açıcılar da vardır. Bu ürünler boyalı saçların rengini açmak için de kullanılabilir. Örneğin siyah renk bir saça sarı rengin oturması için açıcıya ihtiyaç duyulabilir. Kimyasal açıcılar yoğun etki sağladığı için dikkatli uygulanması gerekir. Saçları renkten arındırarak platin renge dönüştürür ve üzerine dilenen renk boyanarak net sonuç elde edilir. Hafif renkler için doğal saç üzerine uygulanan sprey açıcıları kullanabilir, boya öncesi uygulanacak saç açıcıları da yine kategori içinde bulabilirsiniz. 

Boya & Saç Açıcılar Seçilirken Nelere Dikkat Edilmelidir? 

  • Boya veya saç açıcı seçerken saçlarınızın boyaya, açma işlemine uygunluğundan emin olmalısınız. Çok sık boyama saçları yıpratacağından iki işlem arasında birkaç hafta olduğundan emin olmalısınız. 
  • Boyalar, renk değiştirmenin yanı sıra besleme işlevi de görür. Saçlara bakım etkisi yapan vitaminli boyalardan seçebilirsiniz. 
  • Bazı boyalarda beyaz kapama etkisi özellikle vurgulanır. Beyaz saçlarınız varsa, kapatıcı etkiye dikkat etmelisiniz. 
  • Saçınızdaki baz renge dikkat ederek boya seçimi yapmalısınız. Saçınız çok koyu ise saç boyasının da birkaç ton koyu gözükmesi beklenebilir. 
  • Uzun süre kalıcılık vadeden boyaların yanı sıra ilk yıkamaya kadar etkili olan saç boyaları da bulabilirsiniz. Beklediğiniz etkiye uygun boyayı seçmelisiniz. 
  • Saç boyasının ne kadar süre saçta kalması gerektiğine ve uygulama önerilerine dikkat ederek ürünleri tercih etmelisiniz. 

Saçlarınızda tek renk veya renk geçişli modern görünüm elde etmek için boya & saç açıcılar kullanabilirsiniz. Hayal ettiğiniz görünüme ulaşmak için dilediğiniz saç bakım ürününü hemen sipariş verebilirsiniz.


Ürün, kategori veya marka ara
ARA
Loading interface...
Loading interface...
Loading interface...

Boya & Saç Açıcılar

10.000+ ürün listeleniyor
Fotoğraflı Değerlendirme
Güncel Değerlendirme
Girişimci Kadın Ürünleri
Premium Fırsatları
Kuponlu Ürünler
İndirimli Ürünler
Hepsiburada Limiti
Sepette Kampanyalı Ürünler
Konumunuzu seçerek hızlı teslimattan faydalanın
Toplam 48 / 10000+ ürün
Aradığınız ürünü bulabildiniz mi?